Clona

Clona
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398773/bmid_clona-124-398773.jpg 4 1346 1346

V horském jezeře je nalezena zavražděná baletka. Opodál stojí prázdný fotoaparát, v jehož čočce je vyryté číslo. O pár dní později najde recepční pochybného hotýlku v jednom z pokojů mrtvého saxofonistu. Stopy ukazují na stejného pachatele, který zanechává policii podivné vzkazy. Detektiv Holger Munch proto k případu přizve zkušenou vyšetřovatelku Miu Krügerovou. Společně musí zastavit vyšinutého vraha dřív, než si vyhlédne další oběť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Plus

Gutten som elsket rådyr , 2018

Anne95
30.10.2019 3 z 5

Nejslabší z celé série. Dlouhý úvod a trvalo mi, než jsem se začetla. Přišlo mi, jako kdyby spisovatel už neměl nápad. Musela jsem knihu odložit a trvalo mi dlouho, než jsem ji dočetla. 3* jen za to, že jsem si předchozí dva díly oblíbila.

Karborund
30.10.2019 1 z 5

Když jsem před lety začínal číst severské krimi, byl jsem nadšený tímto žánrem, bohužel poslední dobou úroveň klesá, až do této absurdní slátaniny. Ani jedna z Bjorkovo knih nedosáhla průměru, ovšem tato byla extra. Sbohem Samuely.

Katulinka69
25.10.2019 4 z 5

Opět skvělé čtení.

hrabalikoval
25.10.2019 4 z 5

Tento díl je o trochu horší jako ty předešlé. Konec byl až moc rychlý a myslím, že se tam dalo více věcí vysvětlit trochu podrobněji. Jinak se knížka četla dobře a byla napínavá, tak jako předešlé díly. Je tam hodně vracení se v ději, takže doporučuji celou sérii číst, tak to jde od prvního dílu jinak by to asi moc nedávalo smysl. Určitě bych ocenila další díl.

Michla76
24.10.2019 1 z 5

Čtu po "V lese visí anděl" a "Sově". Tak tady mi lezlo na nervy snad už úplně všechno, od předvídatelného děje, po neustálé odkazy na minulá díla. Skoro už odpad. Neustále si říkám, nebudu to číst, nebudu a nebudu. Pak se zdá, že by to mohl být na poměry celkem ucházející autor a zas leda prd.

Kraken126
24.10.2019 odpad!

Holger Munk coby kriminalistické eso se mi jednoznačně jeví jako retardovaný dement a v knize jsem nenašel postavu, která by byla mému srdci blízká. Dějová linka neustále přeskakuje a uprostřed knihy vstupují do příběhu nové postavy, aby z něho vzápětí odešly. Je poměrně obtížné se v nich orientovat. Kniha nemá drajf a dokončím jí s největším sebezapřením. Kniha nepatří do žánru severské krimi ale překombinovaných slátatnin.

Vendas
22.10.2019 3 z 5

Předchozí knihy mě víc bavily.

miruska1
19.10.2019 4 z 5

Kniha sa mi pačila. I ked je podla mňa najslabšia zo serie a ten koniec bol moc rychlí.

Eduarda
17.10.2019 3 z 5

Nelogické, překombinované, nedotažené, konec aby to nějak dopadlo. A tak slušně to mělo s touhle dvojicí detektivů našlápnuto...

Opatov
15.10.2019 3 z 5

Třetí díl série. Moc psychopatů, moc depresí, moc prekombinovano. Prostě asi všeho moc škodí. Přitom Mia a Holger jsou jako hlavní postavy sympatičtí. Z knihy nejsem nadšená a pokud by se nejednalo o poslední díl, tak další bych asi ani číst nechtěla.

Schamila
13.10.2019 2 z 5

Tak nevím co napsat,snad zklamání, asi poslední díl,asi měl být nejlepší,ale nebyl,to správné chvění z minulých dílů chybělo, škoda, tahle trilogie si zasloužila lepší konec.....

mirka2558
11.10.2019 5 z 5

úžasná kniha . odporucam

Termina
10.10.2019 3 z 5

Tak to vypadá že mi budou Holger a Mia i chybět :) DÍK!

jindra3953
09.10.2019 3 z 5

Předchozí autorova díla jsem nečetla a ani číst nebudu nezaujal. Jeden psychopat za druhým, feťáků jako máku, příliš mnoho postav a konec to nijak nevylepšil. Slabé tři hvězdy.

grizlinka
08.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i více než předchozí dva díly. A to právě proto, že jsem si nemusela pročítat vnitřní rozhovory po sebevraždě prahnoucí Mie, které byly právě v dřívějších dílech.

edith79
07.10.2019 4 z 5

Clona bylo moc pěkné čtení. Tentokrát nás autor až na pár vyjímek nenechal procházet kocovinami vyšetřovatelů a raději se věnoval detektivní práci. Bylo to napínavé a dobře se to četlo, jen konec ne moc originální a jak už je u Bjørka zvykem, opět uspěchaný. I tak doufám, že se s Holgerem, Miou a spol ještě setkáme.

Joges
06.10.2019 5 z 5

Samuel Bjørk - literární stálice, která mě baví a nezklame. I když vyšetřování třetího případu nabralo tentokrát nečekaný až překvapivý směr, bylo v závěru vše vysvětleno. Autor se možná nechtěl opakovat nebo nechtěl opisovat klasické průběhy z jiných detektivek, proto razantní vybočení docela chápu. Na další případy a vyšetřování týmu Holgera Muncha se už samozřejmě opět těším.

Evelyn2
04.10.2019 2 z 5

Samuela Bjørka mam moc rada, jeho prvni dve knihy me neskutecne nadchly ale ta treti...30 stran pred koncem a ja nebyla schopna pochopit jak ma v planu vysvetlit vsechny souvislosti, a taky ze ne. Snazil se velice neprirozene udelat vraha z nekoho od koho to nikdo necekal a uprimne to ani moc nedavalo smysl. Chybelo mi tak 60 stran vysvetlivek...skoda, zacatek byl slibny.

DominikV
29.09.2019 4 z 5

Musím připustit, že jsem knihu bral do ruky s velkou nedůvěrou, jelikož se mi (velmi mírně řečeno) předchozí díl vůbec nelíbil. Nejen díky tomu jsem byl velmi překvapen, s jakou suverenitou si autor u mě napravil reputaci. Všechny neduhy, které jsem kritizoval posledně, jsou pryč, motiv je uvěřitelný a uspokojivý a děj plyne s pedálem na podlaze až do konce. Jen tak dál pane Bjørku.

Monpincov
29.09.2019 4 z 5

Kniha se celkově četla pěkně a vtáhla do děje, jen konec bych čekala zajímavější a napínavější, ne tak stručný a jednoduchý. Předchozí dvě navazující knihy mi přišly lépe zpracované a popsané. Přesto bych si případný pokračování, dobrodružství Mii a Muncha přečetla ráda. Kniha, by se dle mě už "pokročilejším" čtenářům nemusela tak líbit, jako případně předchozí knihy z této série, nebo celkově od autora.

detektivní a krimi romány Norsko thrillery napětí severská krimi

Samuel Bjørk (p)
norská, 1969