Holubí věž
Stefan Andres
Západoněmecký spisovatel vypráví v románě o německém vědci, který se už v třicátých letech uchýlil s rodinou na italský venkov, aby nemusel sloužit nacismu, a v době druhé světové války se snaží uniknout nacistické mašinérii tím,že neuposlechne povolávacího rozkazu a skrývá se. Nervové vypětí, nemožnost vysvětlit vše nechápajícím dětem, nemoc dítěte bez lékařského ošetření, to jsou některé situace dramatického příběhu.... celý text
Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: 1974 , PráceOriginální název:
Der Taubenturm, 1966
více info...
Přidat komentář
Ani nevím proč, ale knihu jsem koupila.. nebyla hodnocená, a já jí přesto vzala.. ptáte se proč? Jako bych snad měla čuch na dobré knihy! Páni, naprosto mě odrovnala. No, né naprosto, ale bylo to famózní počtení.. ze začátku jsem se v tom ztrácela, i jsem myslela, že knihu snad nedočtu.. a myslela jsem, že jí dám do knihobudky.. no vůbec! :)
Příběh se odvíjí během 2.sv.války, otec (němec) opustí se svou rodinou Německo, chtěli ho povolat, a on uprchl do Itálie. Už na začátku knihy se dočteme, že umřela jedna z dcer, druhá se stará o mladšího brášku. Je to psáno formou deníku. Píše dcera, Felicitas, svůj dětskej a nevinnej pohled na válku, nechápe jí tak, jak by měla.. a na druhé straně píše otec, Drak, chytrej člověk, kterej se ale schovává v cisterně na vodu, protože se bojí, aby ho neodvedli. Takže vidíte válku očima malého dítěte, a pak hlavy rodiny, i když, v tomto případě je to asi matka. :) knihu rozhodně doporučuji, nejednou jsem byla napjatá jak kšandy, nejednou jsem se u toho bavila, jak ta malá holka. Moc hezké počtení. :)