Past

Past
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246357/bmid_past-246357.jpg 4 209 209

Hon série

< 3. díl

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti. Osud Genovi chystá i další překvapení – znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem… Velkolepé finále skvělé trilogie od Andrewa Fukudy.... celý text

niki-chan
11.07.2017 3 z 5

Závěr trošku nijaký, useknutý, něco mi tam chybělo, aby se dalo říct konec. Ale celkově trilogie nebyla špatná, rychle se četla i námět byl zajímavý, jen trošku slabší podání.

Princezna22
01.07.2017 5 z 5

Wow,Wow!!!!Pokud někdo nevěří,že kniha dokáže vzpusobit několikanásobně za sebou skoro srdeční infarkt tak vás vyvedu s omylu!! Takhle kniha a kompletně celá série mi vzpusobila tolik zastav že už prakticky nemohu být živá :-D.... Takovou jízdu,jako tady jsem dlouho nezažila! A řeknu vám konec mě tak dostal že jsem málem u knihy omdlela.... Autor píše neskutečně čtivé a tak napínavě,že tento příběh okolo mě proletěl jako střela. A jsem opravdu trošku smutná,že to skončilo... Ano přečetla jsem tento díl za pár hodin a ano jsem asi blázen ale ta kniha...bozeeeeeeee... To je něco... Doporučuju!!!

Veronika33
31.05.2017 3 z 5

Tak záverečný diel tejto série bol o poznanie slabší ako predchádzajúce dva. Koniec sa mi zdal tak nemastný neslaný. Veľké sklamanie.

maruschka
27.04.2017 4 z 5

Strašně ráda bych dala 5*, ale kvůli tomu mizernému překladu nemůžu (a taky už vím, proč mi některé podivnosti včetně šílených překladů jmen připadaly povědomé -Píseň krve, stejný "pachatel"). K příběhu - chystala jsem se na dlouhý komentář, ale je to zbytečné. Snad jen tolik, že jsem šťastná, když se autorovi povede mě tak MOC překvapit! Přesto bych skoro doporučovala přečíst si posledních 12 stran už na začátku třetího dílu, člověk si pak úžasně vychutnává každou narážku - je jich tolik, že po přečtení rozuzlení prostě není možné si je všechny vybavit :-).
Miluju být člověk. I když si občas připadám jako čtverec, co se chce nacpat do kruhu ♥.

Matita310
22.04.2017 5 z 5

Celá trilogie byla super. Konec mě opravdu překvapil... Doporučuji!

Sarah11
29.01.2017 4 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Konečně se podařilo odbourat to, co mi vadilo na předchozích dílech, a to velmi pomalý rozjezd a akce až tak po prvních sto stranách. Past byla naopak napěchovaná akcí od začátku až do konce a asi jsem nenarazila na jedinou stránku, která by mě nudila. Postavy mi nakonec přirostly k srdci (hlavně Sisy), a když se s nimi něco stalo, docela dost mě to zasáhlo. Taky se mi líbilo, že ta romantická linka mezi Genem a Sisy byla taková hezká, milá, nebyla to žádná násilně vytvořená hollywoodská romance, ale tak nějak přirozeně to z příběhu vyplývalo.
Ještě pár stran před koncem jsem byla přesvědčená, že dám knize plný počet hvězd, ale závěr mě bohužel dost zklamal. (Pokud ještě nemáte přečteno, tak dál nečtěte, mohla bych vám něco vyspoilerovat.) Skončilo to na můj vkus až moc otevřeně, podle mě by se z toho dal klidně vyždímat ještě jeden díl. Celou trilogii jde v podstatě o Genova otce, takže bych čekala, že na konci se o něm dozvím něco víc. Vlastně jsem ani nezjistila, jestli je vůbec naživu, nebo ne. Rovněž jsem očekávala, že se dozvím, co se stalo s Benem a Klárou, a jestli vůbec na onom východě něco je. Ale nic z toho se bohužel nekonalo. To hlavní "wow" mi taky nějak nesedlo, proto ubírám jednu hvězdu.
Každopádně, i když tahle série patřila k těm slabším, jsem ráda, že jsem nad ní po prvním díle nezlomila hůl.

chobot
01.12.2016 2 z 5

Tak nevím. Dočetl jsem jsem poslední díl této trilogie a není mi úplně jasné, proč je pokládána za jakýsi fenomén. Asi jsem už věkově pokročil a neměl bych číst jung adult, ale námět a zápletka velmi zajímavá, bohužel styl psaní z mého pohledu velmi naivní, půl knihy dopředu už bylo jasno co se stane a naprosto utopické, že by národ soumračníků, kteří jsou dost inteligentní na to, že používají k dopravě koně a kočáry, mají ústavy a vládce, železnici, v paláci propracovaný systém dopravníků, mají dokonalý čich a sluch a přesto jim dokáže spoustu let unikat zpočátku malé dítě, jenom díky sebeovládání (kterého pak v průběhu knih mnoho neukáže), nikdy se Gen nezranil, přesto že se potil nikdo si toho spoustu let nevšiml. Přijde mi to tak strašlivě hloupé a naivní, že i do dvou hvězdiček se trochu nutím. Ale v šestnácti bych byl asi unešen :-)

CamilleTyler
11.10.2016 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že tato série někdy může chytit nějaký můj obdiv, protože už jsem četla Stmívání, Prokletí, Pravou krev, Upíří deníky, Divergenci a všechno bylo bud nečitelné, nebo to nemělo takovou kvalitu, jakou jsem očekávala.
Říkala jsem si "Chlap, co píše o upírech? Možná se nebude babrat v citech a konečně se bude něco pořádného dít" a nespletla jsem se. Knížní trilogie Hunt jsou asi mé nejoblíbenější knížky a Andrew Fukuda se tímto dostal do mé top 5 nejlepších spisovetelů, častečně se stal mým velkým vzorem.
Jedním dechem jsem přečetla první dvě knihy a nemohla jsem se dočkat další. Hon je opravdu Hon. Celý příběh je nekonečný boj o přežití, charaktery se pod vlivem událostí mění, ujasnují si priority, za každým rohem číhá nebezpečí, Metropole, pojetí upírú, všechno je prostě dokonale promyšlené a ta romantika není žádné plytké klišé, ale je to krásně přirozené, nenucené, do Gena a Sisy jsem se zamilovala, užila jsem si každou pasáž, kde byli spolu, neskutečně jsem jim fandila.
Zvědovost přichází každou kapitolou, nic není zbytečně natahované, autor má perfektní vkus i styl, píše poutavě a čtivě. Od první věty jsem byla schopna se ponořit do příběhu a to tak hluboko, že jsem pomalu ani neuvěřila, že jsou tři hodiny ráno a příběh už jde ke svému konci. Není to žádný přeslazený Twilight, trefně to bylo srovnáno s Hunger Games, nicméně i do toho to má svým způsobem daleko. Kniha má krásnou atmosféru, je to celkem drsné sci-ffy(ano, sci-ffy a ne fantasy), pořád se něco děje, čtenář musí bedlivě přečíst každou kapitolu, protože zde opravdu není moc vatových pasáží.
Oblíbila jsem si všechny postavy, až na Záři. Ta mi přišla už v prvním díle krajně vyumělkovaná a spíše ufnukaná a nesympatická, v tomhle díle tomu dala korunu.
Nicméně, krom Záře, která tam stejnak byla pro ten doplnkový trojúhelník, se mi líbily všechny postavy, všechny zápletky, vývoj postav, posuny v příběhu, stylizace, enigma, kulisa post-apo budoucnosti, velice silné, emotivní momenty a samozřejmě velice překvapivý konec, který udeřil do obličeje snad každého čtenáře, protože toto by opravdu nikdo nečekal. Tohle jsou pro mě jedny z nejbáječnějších knížek a určitě si nenechám ujít Fukudovu další tvorbu.

Nikolesa
23.06.2016 3 z 5

Furt nevím co si o této sérii myslet , první díl se mi zdál ze všech nejlepší , druhý byl taky dobrý, ale do čtení závěrečného dílu jsem se nutila. Dočetla jsem ji jen kvůli zvědavosti co se stane na konci . Stálo to za to , protože konec byl velmi překvapivý .

Alena_S
11.01.2016

Opravdu moc pěkná pointa na konci. To jste nečekali. Vážně. :-)

Elfinka_
02.01.2016 5 z 5

Pestré dějství plné napínavých zvratů. Úžasně se to četlo, hodně se mi tento díl vpil pod kůži. Tomu konci doteď prostě nevěřím :-) Příliš věcí nedává smysl. Připadá mi to jako luxusně připravené pro pokračování...

gfdsa123
20.12.2015 5 z 5

Velmi zdařilá trilogie, která se čte jedním dechem. Některé nejasnosti, které si kladete v prvním dílu, se v této knížce objasní a ukáže se, že vše měl spisovatel promyšlené. Sice mě stále zaráží, že ikdyž se jakkoliv zbavovali pachu mytím aj. tak ho nikdy neodhalili, když měli takový čich!! Postavy ani po třech dílech nelezou na nervy a jsou sympatické a to oceňuji. Konec se mi líbil hlavně proto, že byl neobvyklý a nečekaný. Klidně by mohl vyjít další díl s takovým koncem...

bazyk
26.10.2015 5 z 5

kvalitní sci-fi/fantasy

morpyth
07.09.2015 4 z 5

Tady by se hodilo říct něco jako: Wow. Po přečtení předchozích dvou dílů už víte, jak se v tomhle prapodivném světě orientovat. Víte, jak to tu chodí a jak tu přežít. Hodně věcí, které v předchozích dílech nedávaly smysl se vyjasní. A vy zjistíte, že autor má vše parádně promyšlený.
Co vás ale zamrzí je, že se nedozvíte úplně vše. Nikdo vám neobjasní osudy některých postav a je tedy na vás, abyste si je domyslely.
Dále se celý příběh čte prakticky sám. Opět některé postavy mě hodně štavy, jiné méně a ty, které se staly mými oblíbenými se buď změnily tak, že se zařadily do první kategorie a některé si prostě jen tak umřely.
Opět se z toho pokusím vyloudit nějaký jednotný závěr. Pokud jste zhltli Hon a Kořist, tak tady potom není co řešit a prostě začněte i s Pastí. Jinak, kniha by si možná i zasloužila plný počet hvězd, ale ty z nějakého důvůdu dát nemůžu. I když mi desky na nějaký čas prakticky přirostly k dlaním, stále mi přijde, že Pasti něco na plný počet prostě chybí.

warca
02.08.2015 3 z 5

Nevím proč, ale tento díl se mi líbil ze všech nejmíň. Asi jsem čekala, že to skončí trochu jinak...

Sabča92
21.07.2015 5 z 5

Báječné zakončení série! Opravdu Andrew Fukuda ukázal, že je to skutečně skvělý spisovatel. Jeho každá kniha Vás utvrdí v tom, že ať si myaslíte o ději co chcete, zjistíte, že jsme se mýlili. Tak nečekané, napínavé a čtivé. Opravdu všem vřele doporučuji :-)

TerkaM
11.07.2015 4 z 5

Abych pravdu řekla, ten konec se mi na knize líbil asi nejméně. Čekala jsem, že to skončí úplně jinak, a když jsem dočetla, řekla jsem si: "To vážně? To to vážně takhle ukončil?" Zklamalo mě to, ale to nic nemění na tom, že celkové zpracování upírů je moc povedené a určitě to stojí za přečtení. Jen ten zatracený konec...

Peace
15.06.2015 5 z 5

"Někdy tě pravda neosvobodí. Někdy tě naopak vyděsí. A pak si přeješ, aby ses ji raději nikdy býval nedozvěděl."

S knížkami na pokračování mívám většinou problém v tom, že nasazenou laťku v prvním díle, jen těžko překonávají knihy další. S touto trilogií je to však naopak - zraje jako víno a závěrečný díl je naprosto skvělým zakončením, které mě velmi mile překvapilo! Od půlky knihy se od děje nešlo odtrhnout a finále je prostě ... dokonalé!

Ditules
03.06.2015 4 z 5

Musím říci, že z toho závěru nejsem o nic moudřejší, přesto všechny 3 díly hodnotím jako velice podařené. Každý díl jsem měla přečtený během 2 dní. Myslím si, že ačkoliv je dnes upírských knížek přehršle, tato trilogie se rozhodně neztratí a nezapadne. Ta syrovost v charakterice popisu ,,lidí" je úžasná! Doufám, že se knihy dočkají i kvalitního filmového zpracování, protože vidět nahé slintající upíry byl vždycky můj sen! :D :D :D

Attia
01.06.2015 4 z 5

Rve mi to srdce, že knize musím dát jen 4 hvězdičky, avšak druhý díl bohužel nepřekonala, emoční prožitek je menší a počet infarktů způsobených nečekanými obraty v ději se snížil na polovinu. Tím nenaznačuji, že by to nebyla dobrá kniha. Právě naopak. Fukuda opět vytěžil ze svých pisatelských schopností to nejlepší a čtivost, napětí, zvraty a nečekaná odhalení jsou zaručena. A jako bunus k tomu, konečně je příběh ucelený a plynulý bez podivných nesrovnalostí.

Past je rozhodně zdařilý závěr celé jedné výjimečné série a já ji mohu s radostí doporučit.