Hostitel

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2870 2870

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

vikimi
16.09.2014 3 z 5

Něco se mi na knížce líbilo, jiné bych naopak vyškrtala. Knížka měla zajímavý příběh, ale to, jak se spisovatelka v některých pasážích vypořádala s milostným trojúhelníkem vlastně čtyřúhelníkem Melanie, Jared, Wanda a Ian mi nepřišlo logické, nýbrž moc vypjaté a vykonstruované.
Film byl pěkný, ale pro lidi, co nečetli knížku zřejmě trochu chaotický a scénami nenávazný.
Konec bych hodnotila jako velmi špatný, není špatné dočíst se pěkných konců na rozdíl od spisovatelky Rothové, na druhou stranu tohle bylo přehnaně idylické. Nešla by nějaké střední cesta? Jak pro Meyerovou tak pro Rothovou? To by se mi líbilo víc, nezbývá než si konec v mysli přepsat dle svého :)

KachnaN
13.09.2014 1 z 5

Knížku jsem si koupila, protože to byl bestseller a lidé z mého okolí si jí pochvalovali. A tak jsem se na ní těšila. Asi až moc. Protože hned, jak jsem jí otevřela a začala číst, příběh se mi nelíbil. Bylo to pro mě nepochopitelné a zdlouhavé. Nezačetla jsem se. A odložila jsem ji někdy vprostřed knížky. Jak jsem nad tím přemýšlela, proč se mi to tak moc nelíbilo, rozhodla jsem se, že jí zkusím znovu. Tentokrát to byl o trochu větší úspěch, ale opět jsem se nezačetla a nedočetla jí do konce. Stále doufám, že se jednou probudím, otevřu tu knížku a začne se mi líbit...na druhou stranu, film mi přišel dokonalý, tak nevím, v čem je u knihy pro mě problém.

girli
11.09.2014 5 z 5

Kdybych nevěděla, že ta samá autorka napsala Twilight ságu a někdo by mi to řekl jako horkou novinku, poklepala bych mu na čelíčko a řekla bych mu: "asi těžko..."
Protože je to úplně o něčem jiném. Jistě, v Hostiteli jsou taky občas sladkobolné scény, který jsou přeslazený tak, že kakám kostky cukru, ale jinak...
Jinak Hostitele prostě zbožňuju, kdežto Twilight ságu.... Ne, tak tu nemusím :)

Faustka
11.09.2014 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Knihy Stephenie Meyer jsem v oblibě neměla. Hostitel to změnil.

Fortuna
10.09.2014 5 z 5

Myslím, že není co dodat. Vřele doporučuji. Se Stmíváním nelze srovnávat. Nové pojetí světa se mi líbilo, nápad moc pěkný.

Rezkaaa
30.08.2014 5 z 5

Jedna z nejgeniálnějších knih, které jsem kdy četla. Po zklamání ze série Stmívání si to u mně Stephenie Meyerová vylepšila o 100%!
Hostitel se díky úžasnému příběhu, propracování a taky úžasnému momentu překvapení zařadil mezi mé nejoblíbenější knihy :)

Adria Orici
29.08.2014 5 z 5

Perfektní příběh. Nemám slov, nemohu než doporučit.

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Miluju tuto knihu. Geniální myšlenka, skvělé zpracování. Je pravda, že knížka je docela dost psychologická, ale mně prostě sedla. Čtení mě bavilo, příběh mě upoutal a závěr šokoval. Takový jsem opravdu nečekala..
Mimozemšťané ovládnou naši zemi a lidské duše začnou zabíjet.. To je strašná představa.. Dokonalá knížka!!

Mc.Sisi
27.08.2014 5 z 5

Perfektní děj! Když už jsem si myslela, že to nějak dopadne, byla jsem opět překvapena, když se děj změnil a měl uplně jiný směr! Rozhodně doporučuji přečíst (y) :)

1v8na
27.08.2014 5 z 5

spoiler - Je to parádní a úžasné, naprosto strhující příběh, který neměl chybu. Velmi se mi líbila kniha, film byl o něco horší, protože tam se špatně popisuje rozpor mezi jednou a druhou duší v jednom těle.

Jennkie
24.08.2014 4 z 5

Když odhlédnu od knih, díky kterým se tato autorka stala slavnou, tak je Hostitel velmi dobrá kniha. Ve filmu to tolik nevyzní ale v knize jsou hezky ukázaná dilemata dvou duší v jednom těle a problémy soužití odlišných kultur. Děj se chvílemi docela vlekl, ale jinak se to četlo docela dobře.

Petulla
19.08.2014 4 z 5

Jsem moc ráda, že jsem knihu neodložila u nějaké 80 stránky, protože mě nebavila a nechápala jsem to, ale pak se děj začal ubírat zajímavým směrem a jako WAU! Moc zajímavý námět a jsem moc ráda, že jsem ji skoro jedním dechem dočetla do konce!

kysepe
19.08.2014

Úžasná kniha plná napětí a zvratů. Rozhodně mě zaujala jak svým dějem tak i postavami a popisem. Tato kniha je jednou z mých favoritů. Pokud se ji rozhodnete číst, určitě nebudete litovat.

AajaPal
18.08.2014 5 z 5

Dech beroucí kniha... Za poslední dobu na mě žádná kniha nezapůsobila tak silně, jako tato.

JolanaC
14.08.2014 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala dost s předsudky vzhledem k tomu, kdo je autorem. Z počátku byl dost pomalejší rozjezd, ale poté mě kniha velice překvapila. Opravdu jsem se začetla a nebyla jsem schopna se odtrhnout.
Později mi to přišlo tedy zase trochu natahované a získala jsem dojem, že autorka neumí psát knihy jinak, než jako příběh o milostném trojúhelníku. Kdyby tomu byl kladem menší důraz, jistě by si získala víc čtenářů. Ale na co by zrovna Meyerová měla klást důraz, že?
Rozhodně je zajímavý pohled na invazi z vesmíru, kdy mimozemšťané nejsou kruté nestvůry, to se jen tak nevidí.
Ovšem závěr mi zase připadá až přehnaně šťastný. Jistě, určitá dávka optimismu je u takových knih takřka nutná, ale není třeba jí tak plýtvat.
Podle tohoto všeho bych měla knize nejspíš dát míň hvězdiček, ale stále jsem velmi příjemně překvapená ze spisovatelského růstu, ke kterému u Meyerové došlo.

sarka4699
14.08.2014 5 z 5

Za mě rozhodně 5 hvězd! Nádherný nevšední příběh, s milostnou zápletkou. Přečetla jsem jedním dechem :)

Baru007
13.08.2014 5 z 5

Kniha je tak nádherná, čtivá, zajímavá a originální! Neváhejte a knihu si kupte (popřípadě půjčte), sice je to dost stánek, ale otáčejí se skoro sami. Nádherná sci-fi. Toto je Kniha s velkým K!

Karoli282
10.08.2014 5 z 5

Ze začátku mě kniha vůbec nenadchla, nechápala jsem, kde se ti "paraziti" vzali, ale naštěstí se to časem hodně zlepšilo. Po tom začátku už to bylo skvělé. Příběh mě nadchl.
Film jsem viděla a měla jsem z něho smíšené pocity.
No a ještě ke knize, Ian byl super :D.

terezsrhapsody
04.08.2014 5 z 5

Popravdě mě sága Stmívání příliš neoslnila, i tak jsem ale Hostiteli dávala šanci a kniha mě nakonec více než oslovila. Po tom, co přelousknete prvních pár stran, na kterých se objevují zvláštní jména, kterým nerozumíte a dostanete se hlouběji do děje, je příběh nádherný - emotivní a strhující. Filmu se ani ZDALEKA nevyrovná.

Nikky000
03.08.2014 4 z 5

Nejsem fanouškem sci-fi, ale tohle je něco jiného. I když se asi dlouho nepodaří Stephenie Meyer vyprostit z role té která napsala Stmívání, tak si myslím že touhle knihou udělala velký krok. Kniha mne od prvních stránek chytla a je velmi těžké se od ní odtrhnout, vtáhne vás jednoduchým způsobem do příběhu a než se nadějete jste u konce. A co si budeme říkat, když je v knize trochu té romantiky tak se čte ještě o to lépe. Hlvaně prosím Steph: Piš dál ať se děje co se děje......