Hostitel

Hostitel
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2869 2869

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

ivzu77
30.07.2014 5 z 5

SUPER, moje srdcová záležitost. Opět jsem si nejdříve přečetla knihu a pak jsem šla na film do kina a to byla jako třešnička na dortu. U mnoho knih si neřeknu: " Tak k tobě se ještě někdy znovu vrátím!", ale u Hostitele vím na 100 %, že budu číst znovu.
Děkuji moc za tento žánr
PS: Podobně mne nyní nadchla DIVERGENCE, REZISTENCE a ALIANCE - DOPORUČUJI

pichcilka
29.07.2014 5 z 5

Tuhle knihu jsem zprvu nechtěla vůbec číst ale nakonec jsem si na ní udělala čas a byla to dobrá volba kniha mě ihned vtáhla do příběhu a nakonec jsem byla smutná že to skončilo, protože ta knížka je úžasná a hlavně se mi líbí jak je popsán ten jeskyní komplex. Rozhodně ji doporučuji.

klaritkaa
28.07.2014 5 z 5

Opravdu úžasná kniha. Jen nedoporučuji ihned po přečtení chodit na film. Nevyrovná se knize ani v nejmenším! Kniha je plná akce a emocí. Doporučuji přečíst.

CHB-SPQR
25.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Škoda, že není pokračování se 100% jistotou bych si ho přečetla!!!

TheB
24.07.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Film se jí nevyrovná ani v nejmenším. Na film jsem se po přečtení knihy hodně těšila, ale nakonec jsem se u něj snad i nudila. Kniha má sice přes 500 stránek, ale stejně jsem si celou dobu přála, ať ještě není konec. Strašně bych si přála pokračování. A tuhle knihu si určitě přečtu znovu (a to dělám vážně málokdy ).

Kllara
24.07.2014 5 z 5

Vážně moc pěkná kniha s propracovanými postavami, poselstvím, pěkným příběhem a koncem... prostě mě to chytlo. Ale podotýkám, že asi od 50 strany. Ze začátku jsem se musela vážně přemáhat, abych četla dál, ale pak už to šlo jedním dechem.

Film jsem viděla asi deset minut, ale pak jsem ztratila nervy a vypla... knize nesahá ani po kotníky.

sarekaslukova
19.07.2014 4 z 5

No tak určitě lepší jak film. Když jsem jako první viděla film, tak jsem si řekla, že si to snad ani nepřečtu. Tak moc mě nebavil. Asi po roce jsem to objevila v knihovně a... no půjčila :-D. A jsem ráda dojem z filmu nebyl nejlepší, ale dojem z knížky, která byla čtivě napsaná a měla i poutavý děj(sice jsem nepochopila, proč je to román pro dospělé, ale co no :)), byl 10x lepší. Tudíž jsem nakonec ráda, že jsem si ji přečetla. A happy endy miluji :-D.

Andy0892
13.07.2014 5 z 5

Ještě nikdy jsem nečetla knihu víckrát než jednou. Tohle byla moje výjimka. Pokud tedy hledáte knihu, které nechybí zvláštnost, originalita, romantika a nevědomí o tom jak celý příběh skončí (dalo by se o tom diskutovat :-D ), pak je tohle kniha pro vás.

basicallyvendy
08.07.2014 5 z 5

Ze začátku jsem s knihou bojovala. Dlouze popsané podzemní chodby, které jsou stále stejné a tak podobně. Chvíli mě mátly i přechody mezi myslí Wandy a Melanií.
Každopádně kniha se mi velmi líbila, o tom, že je Steph dobrá spisovatelka mě přesvědčila už u Ságy; Twilight.

Blueberry.hd
03.07.2014 5 z 5

Moc pěkné :) jen je mi líto Wandy na konci, že nemoha být s Jaredem.. I když ne vždy máme to co chceme a naštěstí nezůstala sama

paja0903
26.06.2014 5 z 5

Ze začátku jsem odmítala část cokoli co napsala Stephenie Meyer. Už knihy " Twillight Saga" se mi nelíbily. Proto, když se mi dostal do ruky výtisk knihy "Hostitel" bez váhání jsem jí zahodila. Jenže pak jsem našla po nějaký době film. Ze začátku mě ani film nenadchnul a po 20 minutách jsem to bezdůvodně vypnula. Ale nedalo mi to a já shlédla film. A vida, já tomu filmu naprosto propadla a ještě ten den jsem musela jít do knihkupectví pro knihu.
Kniha mi ze začátku přišla nudná a já se do ní musela nutit, ale po pár stránkách jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Po každé, když jsem dočetla kapitolu, musela jsem na ní přemýšlet už z toho důvodů, jestli jak bych se zachovala já - a došla jsem k závěru, že bych se chovala stejně. Bála bych se Jareda, toužila být s Ianem jako Wanda.
Čas plynul a já měla knihu předčtenou za jeden den. Po předčtení jsem se musela zabývat otázkou jestli jsou opravdu lidské myšlenky jsou opravdu tak silné, že bychom dokázali přinutit někoho cizího aby se jimi podal.
Kniha "Hostitel", které se odehrává někde budoucnosti je skvělé zamyšlený nad lidskou rasou.

Peacock
19.06.2014 5 z 5

Na romantiku moc nejsem, a musím říct, že mě tahle kniha velice překvapila. Vůbec mi nepřipomínala Stmívání, což jsem uvítala.
Je psaná s citem, popisuje pocity, osoby, pravidla, místa a situace jemně a přesvědčivě.

Líbila se mi, takže doporučuji, je moc hezká.

Samira
18.06.2014 5 z 5

I já jsem s knihou na začátku malinko bojovala, ale nakonec bylo zcela nemožné se odtrhnout a dočítala jsem v ranních hodinách. Vynikající, propracovaná, jen všechny ty světy, které byly v knize popsány stály za to. Wanda byla úžasná hrdinka a všechny ostatní postavy si mě také získaly. Meyer má můj obdiv a touto knihou si mě zaháčkovala, rozhodně se k ní v budoucnu ještě vrátím.
Doporučuji, jinak to ani nejde!!!

tereza-mari6218
18.06.2014 5 z 5

Přestože mě spousty lidí před knihou varovalo jako před odpadem, musela jsem si ji přečíst a rozhodně nelituji.
Meyer se od Twilight ságy poměrně zlepšila a tak bylo co číst. Obyčejný milostný trojúhelník l tak úplně obyčejný a Meyer (těžko říct jestli úmyslně) poukázala na to, že takovou malou Duši "přivítá" ve svém těle skoro každá dívka. Až příliš mi někdy připomíná Stmívání, ale co dělat.

Když se to tak vezme, kniha je kýčovitá, chybí v ní akce, zamotané vztahy jsou až moc zamotané, ale jakýsi pocit ve mně mi říká, že je to výborná kniha a já se uchýlím k pěti hvězdičkám. Do Sci-fi bych to neřadila, protože to Sci-fi prostě není, ale je to kniha se skrytým poselstvím, jako napsaná pro mne. Je svým způsobem strašná, ale stejně každému doporučuji ji přečíst.
Možná se mi líbí kvůli postavám, které jsou až moc lidské, až moc reálné, možná kvůli prostředí, které je jednoduché a krásné si představit. Každopádně oproti TS je to velký pokrok.

Beni
15.06.2014 5 z 5

Tuto knihu miluju :-) Je naprosto odlišná od Stmívání, ale je také naprosto úžasná!!! Všem vřele doporučuji!!!
Film mě po provním shlédnutí sice moc nenadchl, ale už jsem mu také přišla na chuť:-) Ale kniha je tak o tisíc procent lepší :-D

hanjana
08.06.2014 5 z 5

Tohle bylo tak skvělé, že ani nevím, kde začít vychvalovat. Strašně se mi líbil ten nápad a zpracování, jak si mezi sebou dvě osoby spoutané v jednu vyměňovaly myšlenky a hádaly se, nesouhlasily spolu, měly vlatní názory a nápady, to mi přijde strašně zajímavé.
A autorčin styl psaní se strašně snadno čte a je poutavý. Neskutečně vyvedená knížka.
Dřív než jsem měla možnost si ji ale přečíst, tak jsem zhlédla film, a musím říct, že mi na něj kniha úplně změnila názor. Nezdál se tak špatný, ale v knižní podobě má příběh opravdového ducha, filmem ho ztratil.
Bylo strašně příjemné pozorovat vývoj všech postav, postupné zvykání na něco nového, čemu je těžké věřit a v co jste dřív ani nevěřili. Pozorovat jak láska se dokáže přenést i přes věci horší, než je smrt.
Zaslouší si vyšší hodnocení než pět hvěžd.

Lenka.Vílka
04.06.2014 2 z 5

Nuda, nuda, nuda...tema bylo fajn, napsane to bylo hezky a fajn, mela jsem predsudky (stmivani jsem zavrhla po druhem dile), ale hostitel ma stejnou vadu na krase jako stmivani. Je to tak brutalne naivni, az z toho vsechno boli...dokonce jsem videla i film a nastalo prekvapeni: nedokoukala jsem ho se sebezaprenim (narozdil od knihy) a libil se mi vic (to se moc nestava)...

CoffeeManiac
04.06.2014 5 z 5

Knížka, kterou jsem si po prvním přečtení zamilovala tak, že jsem jí četla už devětkrát :D

Kerdix
02.06.2014 5 z 5

Naprosto úžasná knížka která mi vyrazila dech! Ze začátku mi to sice přišlo trochu pomalejší, ale druhá polovina byla naprosto dokonalá! Naprosto mě odrovnala. At jsem od ní čekala cokoliv, tohle to nebylo. Doporučuji všem. Příběh je psaný tak.. čtivě a pro mě dokonale zpracovaný že nemám co knížce vytknout. Přečetla jsem ji už třikrát a rozhodně se mi do rukou ještě několikrát dostane.

VerčaSvozi
02.06.2014 4 z 5

Ze začátku jsem knihu naprosto nechápala, ale pak mě chytla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Doporučuju pokud máte rádi sci-fi :D