Hostiteľ

Hostiteľ
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278044/bmid_hostitel-pWb-278044.jpeg 4 2885 2885

Hostitel série

1. díl

Je tu Hostiteľ s filmovou obálkou! Stephenie Meyerová, jedna z najpodmaňujúcejších spisovateliek našich čias, nám predkladá strhujúci a nezabudnuteľný román o pretrvávajúcej láske a o samej podstate toho, čo znamená byť človekom. Melanie Stryderová odmieta opustiť svet. Náš svet sa stal terčom invázie neviditeľných nepriateľov. Ľudia sa stali hostiteľmi týchto votrelcov. Prišli o mysle, zatiaľ čo ich ľudské telá zostali nedotknuté a bez očividných zmien pokračujú v živote. Väčšina ľudstva podľahla. Melanie, jedna z posledných „divých“ ľudských bytostí, ktoré prežili, sa dostane do zajatia a je presvedčená, že to znamená jej koniec. Pútničku, votreleckú „dušu“, ktorú vložia do Melaninho tela, varujú pred nebezpečenstvami, ktoré predstavuje život vo vnútri ľudského tela: pred ťažko zvládnuteľnými emóciami, presýtenými zmyslami, priveľmi živými spomienkami. Na jednu z ťažkostí však Pútnička nebola pripravená vôbec: bývalá obyvateľka jej tela odmieta vzdať sa vlastníctva svojej mysle. Pútnička pátra v Melaniných myšlienkach a dúfa, že sa dopracuje až k príčinám pretrvávajúceho odporu, ktorý im ľudia jednostaj kladú. Namiesto toho však Melanie zaplní myseľ Pútničky predstavami muža, ktorého Melanie miluje – Jareda, človeka, ktorý žije kdesi v úkryte. Pútnička nie je schopná vyslobodiť sa z objatia túžob svojho tela a začína túžiť po mužovi, ktorého – ako jej káže jej úloha – má odhaliť. Sily, ktoré sú mimo nich, nakoniec premenia Pútničku a Melanie na nedobrovoľných spojencov. Spolu aj podniknú nebezpečné a neisté pátranie po mužovi, ktorého obe milujú. Stephenie Meyerová je autorkou série Twilight, ktorá sa stala bestsellerom. Absolvovala odbor anglická literatúra na Brigham Young University. Žije v Arizone s manželom a tromi deťmi. Hostiteľ je jej prvý román pre dospelých.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

THE HOST, 2008

livres
27.11.2015 5 z 5

Nádhera, není co dodat.

alfinha2321
15.11.2015 5 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení mojí mámy, a už tehdy při prvním čtení mě nadchla. Tentokrát jsem se rozhodla, že si jí po pár letech zopakuji, jestli to bylo jen chvilkové okouzlení, nebo se z toho vyvinulo i něco dalšího, trvalejšího. A s potěšením musím konstatovat, že vyvinulo :)
Knihu jsem přečtla téměř jedním dechem během pár dnů. i když musím uznat, že teď napodruhé už mi ten konec a to drásavé rozhodování Wandy připadalo místy až příliš sladkobolné a táhnoucí se jako sirup. I přes to je ale tato kniha někde kolem mého vrcholku čtenářské oblíbenosti a za čas si jí určitě s chutí přečtu znovu.

bookie25
13.11.2015 5 z 5

Nevěděla jsem, co od toho čekat. Pod dojmem Stmívání jsem čekala úplně něco jiného. Začátek byl dost těžkopádný. Ale pak se to rozjelo a já to dočetla jedním dechem. Krásný příběh a úžasná knížka.

Kapucinka
07.11.2015 5 z 5

Začátek knihy nic moc,ale pak se příběh parádně rozjel.Přečteno jedním dechem.Knihu mám doma a rozhodně jsem ji nečetla naposled.Jedna z nejlepších knížek co jsem kdy četla

PetraBery
06.11.2015 4 z 5

Přes pomalejší rozjezd to bylo příjemné překvapení. Wandě i Mel jsem držela palce, konec úplně překvapivý nebyl... Myšlenka knihy byla zajímavá, zpracování za ní nepokulhávalo. Celkově se mi Hostitel četl opravdu dobře.

wildprincess
22.10.2015 5 z 5

Pro mě naprosto skvělá kniha...kterou když jsem přečetla, tak jsem byla sama na sebe naštvaná, že už jsem jí přečetla, tak moc jsem jí chtěla číst. Úžasný příběh, na zamyšlení....no a na kterou stranu se přiklonit...kdo je horší....doporučuji...ke knize se určitě jednou vrátím.

Laduš17
21.10.2015 5 z 5

Moc často se mi nestává, abych knihu přečetla jedním dechem jako Hostitele. Naprosto boží knížka..! :)

AkiB
20.10.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Četla se dobře a je hodně na zamyšlení. Určitě se k ní vrátím.

livres
06.10.2015 5 z 5

Zatím jsem viděla pouze film. Knihu mám koupenou a nemůžu se dočkat, až si ji přečtu. :D

Podsky
25.09.2015

Nejdříve jsem se do ní nemohla začíst. Vrátila jsem se k ní po nějaké době a přečetla jí jedním dechem. Skvěle napsané :-)

Karolinamurphy
20.09.2015 5 z 5

Takže mé dvanáctileté já, které právě dočetlo Twilight se rozhodlo, pořídit si tuto knihu, protože hej, napsala to ta samá spisovatelka, co stvořila Edíka. Ale po dvou stránkách z této gigantické knihy, udělalo druhé rozhodnutí, a to nechat knihu na polici. A v tuto chvíli na scénu přichází mé starší já, které dává všemu druhou šanci a v tomhle případě, jsem měla jediné štěstí. Jak může být něco tak čtivého od stejného autora, který napsal knihu o blikajících upírech?

spaceblood
15.09.2015 5 z 5

Tohle je naprosto úžasná kniha. Prostě nemám slov .... jen ten nápad je naprosto úžasný. Tak tohle bych do Stephanie neřekla.Opravdu doporučuji !!!

e.llis
14.09.2015 5 z 5

Tahle kniha... nemůžu vám říct jaká je. Na to neexistují slova. Nejbáječnější, nejůžasnější a nejlepší stále nevystihují co vám o ní chci říct.
Upřímě nenávidím ale spíš nechápu lidi co ji odsuzují. Bud nejsou obecně na tyto knihy, nebo mají špatný věk.....mě tato knížka jednoduše ohromila.
Stephanie je jedna z mála, které se mezi mořem spisovatelů a spisovatelek, podařilo to, o co se snaží snad všichni. Dokázat že U LÁSKY NA VZHLEDU NEÁLEŽÍ....... nebo to alespon popsat tak pravdivě jako se to snad ještě nikomu nepodařilo.

U JINÝCH KNIH-Spisovatelé si mohou DONEKONEČNA popisovat jak je jejich hrdinka obyčejná, až hnusná-má tlustý nos, malé oči, moc malou pusu nebo obyčejné hnědé oči, odstáté uši a buclaté tvářičky-ale dohromady to třeba dává docela milý obličej.... a pak jsou tu jejich kluci-dokonalí, nádherní, všechny holky po nich šílí a naprosto nepřipadá v úvahu, že by si vybrali právě ty "obyčejné" holky... A ZÁZRAK!!!

U TÉTO KNIHY-Wanda má chyby-např. přehnanou obětavost
-Ian má chyby-např. předsudky

SPOILER!!!! Ian Wandu málem udusí (má chyby) a pak si uvědomí že ji miluje. Wanda se proplete mezi složitostmi jejích citů a zjistí že ho taky miluje, ale Melanie jí brání se tou možností zaobírat. A pak tu byla zkouška pro Iana, když uviděl Wandu-její pravou podstatu-jako malou chobotnici. Zamiloval se i do oné opravdové Wandy a když jí ostatní lidé jeli vybrat tělo, řekl že s nimi nepojede, protože je mu jedno jaké bude mít Wanda tělo. JAK BUDE VYPADAT...BYLO MU TO FUK..........

A TOMUHLE, DÁMY A PÁNOVÉ, TOMUHLE ŘÍKÁM LÁSKA!!!!!

MIMOCHODEM: MILUJU IANA (JAK UŽ JE ASI VŠEM JASNÝ) A VE WANDĚ JSEM SE VIDĚLA JAKO MÁLOKDO V MÁLOKOM.

keitlin4974
10.09.2015

Krásná knížka, hrozně ráda jsem si ji přečetla.

adel3235
09.09.2015 5 z 5

Tahle knížka je prostě úžasná. Docela jsem se i posmála když jsem byla na konci a bylo tam napsané " Stephanie Meyer konečně napsala svůj první román pro dospělé." - nepřislo mi to nějak nepochopitelné. Vanda mi připadala víc jako člověk než většina z jeskyně a to se mi na tom nejvíc líbilo. Úplně jsem se spojila s hlavní hrdinkou. Smála jsem se, když se smála ona, brečela jsem , když brečela ona....
Nejhorší byl konec. Myslela jsem si že to skončí fakt blbě a nechtěla jsem číst smutné konce, ale nakonec zvítězila má zvědavost a já ji v slzách dočetla. Takhle hodně mě dojme málo která kniha.

Sinecod
31.08.2015 3 z 5

Meyer příště napíše o důtkách. Tolik obětování a sebemrskačství jejích hlavních hrdinek se jen tak nevidí. Je tam vidět určitý posun než ve Stmívání, ale nikterak velký. Jak tu někdo psal, Meyer netuší, jak psát z pohledu hlavní hrdinky a podsouvá myšlenky jiným postavám. Steph, choď do kurzu s názvem: Učíme se psát knihu.

Kathy88
18.08.2015 5 z 5

Nadherny pribeh.

Madlenkačte
11.08.2015 5 z 5

Nejhezčí kniha co jsem kdy četla. Je to nádherný příběh, rychle a jednoduše se četl. Byla jsem z ní nadšená. Všem moc doporučuji. Oproti tomu filmové zpracování nedopadlo moc dobře :)

Knoflík28
05.08.2015

Poprvé jsem knihu v zoufalství odložila. "Přeskoč tak 70 stránek," poradila mi kamarádka. A opravdu! Děj byl neskutečný, Poutnice byla dokonalým ztělesněním pátrání. Spisovatelka ji dokonale oddělila od lidských bytostí, bylo v ní něco atypického, co mě nutilo číst dál. S koncem jsem byla velice spokojená.

Kikim
24.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka.Zpočátku jsem se trochu bála,že hlavní hrdinka bude podobná Belle ze Stmívání,ale nebyla.Moc se mi líbily Melaniiny připomínky,Wandina čestnost a síla,Jaredova odhodlanost,vykreslení Ianových očí..... a vůbec celý ten svět,jak Wandin,tak i ten lidský,byl zajímavě popsaný a co je hlavní,že byl i dobře promyšlený.
Viděla jsem i film.Sice se ten konec trochu lišil,ale nevadí.
Kdybych to měla shrnout: 1.Knížku si naprosto,totálně určitě zase přečtu :D
2.Klidně ji doporučím každému,kdo se na ni zeptá.
3.Tahle kniha bude mít u mě v knihovně vždy místo mezi mými srdcovkami