Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6674 6674

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Jsou zde sympatické postavy, napínavý děj a i způsob, kterým autorka píše je prostě skvělý. Všem doporučuji.

alef
20.05.2016 5 z 5

Hunger Games – Hladové hry ... jako skvělá podívaná a zároveň krutá zábava sloužící k tomu, aby lidé nezapomněli ... a pak rozmařilý, zhýčkaný a opulentní Kapitol ... nepřipomíná Vám to něco? Přesto, že tu mluvíme o sci-fi a budoucnosti v postapokalyptickém světě, jako bychom se ocitli v rozpadajícím se Římském impériu na Neronových opuletních hrách, naprostá zhýralost panovnického dvora a proti ní postavená krvavá podívaná gladiátorských her (chléb a hry – zásada, které se římští panovníci drželi, dát lidem chléb a krvavé hry, zábavu, která jim usnadní zapomenout na svůj mnohdy těžký život a být ještě vděční panovníkovi za skvělou zábavu) ... no Římské impérium nevydrželo ...a i Panem se rozkládá ...

... a pak je tu další rovina ... současnost a reality show, které jedna za druhou běží v televizi ... náš dnešní, současný, rozmařilý a zhýčkaný život a TV zábava (a je to tu zas – chléb a hry!) ... varující minulost ... a varující budoucnost ... je tohle to, co se nám autorka snažila sdělit? ... varování pro nás ... pro naši současnost? ... já to tak vnímala a tohle varování je to, co jsem si z téhle knihy odnesla ... tenhle příběh tedy není jen výborně napsaným příběhem pro teenagery (s akčním dějem, akčními hrdiny a romantickou láskou ... přiznávám, i mně se to moc líbilo :-) ...) ... bylo to vážně výborné čtení ...

HermionaKnihom
17.05.2016 5 z 5

U mě je to vždycky tak, že si půjčím knížku, kterou když už přečtu, tak ze tři měsíce. Arénu smrti jsem si vzala k prarodičům na velikonoční prázdniny. Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Furt jsem chtěla číst, číst, číst. Dokonce i ve vlaku, kde se mi dělá blbě i normálně, na tož, když sedím v proti směru a čtu. Za mě nejlepší Young adault série, kterou jsem kdy četla. Boží.

Jane007
15.05.2016 5 z 5

Této knize jsem se nevím proč dlouho bránila. Mylně jsem myslela, že to bude o vraždách dětí v aréně. Nakonec jsem si to přečetla a od začátku jsem se nemohla odtrhnout. Nejlepší dojem na mě však udělal Peeta. Postava, která je laskavá a má svědomí. Katniss neměla šanci:-)

PandaKombajn
07.05.2016 5 z 5

Podle mého to je jedna z nejlepších dystopií. Byla to velmi poutavá knížka a já se do ní okamžitě začetla. Ale dost mě naštval ten konec typu člověče domyslí si to. Byla v tom akce a to mám ráda takže 5*.

Simáček
22.04.2016 5 z 5

Úžasné. Velmi napínavý děj. Sympatické hlavní postavy. Jsem ráda, že jsem si napřed přečetla knihu (ta byla mnohem více kvalitní a zajímavá) a až potom se podívala na film.

iva23
22.04.2016

Nevěděla jsem, že je to kniha pro náctileté, takže mírné zklamání. Hodnocení by nebylo spravedlivé, proto hvězdy nedávám.

Briv
21.04.2016 5 z 5

K přečtení celé trilogie mě nakopnul film. Přiznávám, že kniha je čtivá, má celkem spád. Prostředí Panemu, různé kraje, kde život není jednoduchý a konečně hladové hry. Jak se k tomu nejlépe postavit? - Jak to celé dopadne? A samozřejmě i otázka lásky... Takto psané knihy jsou docela v módě, takže věřím, že své čtenáře si to najde...Mě si to našlo:)

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Úžasná, dokonalá kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Úplně nové téma o něčem, co je tak brutální a odporné, přesto tak precizně napsáno, že nikoho nepobuřuje a ještě se většině líbí. Okamžitě jsem si vytvořila vztah k postavám, vyprávění je super, krásně jsem si mohla všechno představit a být součástí jejich světa.

Tess.96
18.04.2016 5 z 5

Hunger Games mě nikdy zvlášť nezajímali, už hlavně proto, že se jedná o sci-fi žánr, který mě většinou nebaví a nic mi neříká. Nakonec jsem se do toho pustila a vůbec nelituji, je to naprosto dokonalé! Suzanne Collins má zvláštní styl psaní, na který jsem si ze začátku musela zvyknout, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dnes jsem nedělala nic jiného než, že jsem četla tuhle knihu a jdu se vrhnout rovnou i na druhý díl.

svobonís
11.04.2016

Tahle knížka je úplně super, nemohla jsem se od ní odtrhnout ani na chvilku. Určitě si přečtu další díly (moc se na ně těším).

kyticka152
10.04.2016 5 z 5

Tato knížka byla naprosto úžasná. První jsem viděla film a zaujal mě. Pak si sestra půjčila knížku a úplně jsem se do ní začetla. Film byl podle mého názoru povedený, ale u knížky jsem více chápala chování Katniss. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Rup
07.04.2016 4 z 5

Poněkud mi chybí propracovanější psychologie postav i společnosti. Inu, nemůže být každý Orwellem. I pro tuto jednoduchost jde o velmi čtivý kousek. Do zlaté pokladnice si knihu sice nedám, ale rozhodně nezavrhuji, naopak, doporučuji.

Pauvka
07.04.2016 5 z 5

Co dodat, lepsi nez film jako kazda kniha :)

Black-stars
26.03.2016 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a oproti filmovému zpracování jde více do hloubky především v hrách ale i co se týče vztahů a provázanosti postav. Nápad velmi dobrý co se týče tématu. Kniha se mi líbila 95%

TheMelorry
25.03.2016 5 z 5

Na knihu jsem se chystala už dlouho, ale nemohla jsem ji nikde sehnat. Když jsem ji objevila v knihovně musela jsem si ji prostě přečíst. A nezklamala mě. Už jsem dříve viděla film ale knížka je o mnohem lepší... líbilo se mi vidět do hlavy jednotlivých postav a odůvodnit si jejich chování.
Kniha je velice čtivě napsána a tak než jsem se nadála byla jsem na konci. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu....

Misha11
23.03.2016 5 z 5

Musím zmínit ich formu, kterou je kniha psaná a která je tady opravdu dotažená k dokonalosti. V některých knihách mi to přijde nepatřičné, nedodělané, nevím, jak to pojmenovat, ale tady to bylo opravdu povedené a přispělo to ke čtivosti knihy.
Jako první jsem viděla film, ač to mám raději naopak, ale i filmy se mi líbily a navíc jsem věděla, do čeho jdu.
Knížka mě hodně bavila, nebyla nudná, stále se něco dělo, přečetla jsem ji za den a už to svědčí o tom, že byla opravdu dobrá.

Aoedann
23.03.2016 1 z 5

Když já radši Battle Royale (ať už film, či komiks).

Turante
21.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbí mnohem více než film, ale zejména protože, že v knize vidím Katniss do hlavy, jak přemýšlí, co ji napadá atd. Děj pěkně plyne a nemůžu se dočkat pokračování.

ARosen
18.03.2016 5 z 5

Od téhle knihy jsem měla hodně vysoká očekávání a můžu říct, že mě ani trochu nezklamala. Kniha byla zajímavá už od první stránky a někdy kolem poloviny už jsem jí nepustila z ruky a přečetla takřka jedním dechem.