Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/bmid_hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 5 6671 6671

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Ivka14
24.01.2019 5 z 5

Nečtu sci-fi, ale celou sérii Hunger games si musím přečíst. Bylo to napínavé, čtivé a taky dojemné.

Lucas.94
12.01.2019 5 z 5

Celá série je jednou z mých sci fi srdcovek :-) Na stylu psaní není nic zvláštního, ale autorka má vynikající děj. A při čtení všech knih jsem se nemohl zastavit. Musel jsem vědět, co se bude dít na další stránce.

SophiaHowlett
12.01.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Měla jsem ji přečtenou za 2 dny a to jen kvůli tomu, že jsem měla málo času... Jinak bych ji měla přečtenou za jediný. Prostě výborná kniha.

jaroiva
08.01.2019 4 z 5

Film jsem neviděla a tak jsem neměla úplně představu, do čeho se pouštím.
Celková nálada vyzněla úplně jinak, než jsem čekala, ale bylo to milé překvapení. Byla to spíš romantika než thriller. Když už mě to přestávalo bavit, došlo vždy k nějakému zvratu.
Zápletka možná trochu na efekt, ale bavilo mě to. Tedy budu další v zástupu těch, kdo musí dát dobré hodnocení této knize.
Podívat se na film mě ale ani po přečtení knihy neláká.

venda753
06.01.2019

Hnedka, jak jsem si přečetla první stranu, věděla jsem, že tahle kniha bude úžasná.

denniys
22.12.2018 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila,přečetla jsem ji jednim dechem a hned se vrhnu na další díl..mnohem lepší než film...

JiříM
19.12.2018 5 z 5

Strhující čtení.

Mr.Fox
01.12.2018 5 z 5

Sic mě při četbě stále ovlivňovalo filmové zpracování, které mi tanulo na mysl každou chvíli, a má čtenářská představivost s fantazií tak stagnovala (žel), přesto nemohu jinak, než hodnotit plným počtem. :-)

Chajda69
12.10.2018 5 z 5

Fenoménu Hunger Games jsem poměrně dlouho odolával, ale spíše nevědomky, než že bych proti němu něco měl. Až před delší dovolenou jsem sháněl, co s sebou, a trilogie mi připadala jako dobrý začátek.

Svět Panemu funguje perfektně. Mám rád dystopické a antiutopistické příběhy, takže popis fungování nového státního útvaru mě velmi zaujal a bavil. Ono totiž fungování Panemu jako "federativního" státu bylo uvěřitelné, promyšlené a (což je trochu znepokojující) nikoli nepředstavitelné.

Kam směřuje celá trilogie bylo naznačeno již v první části, to ovšem nijak nekazilo to, jak mě kniha bavila. Aréna pak byla jen vrcholem toho všeho.

Nejlepší díl série, zasloužených pět hvězd.

Soboll
12.10.2018 5 z 5

Páni,
napínavé,emotivní , dobrodružné,romantické čtení plné zabíjení kde se zrodila láska ? Anebo ne ?
Moc se těším na druhý díl ,který mi snad vše prozradí :)

BoubelkaLulu
30.09.2018

Kdyby mi bylo 17 let, Hunger Games by se mi asi líbily. Dneska mě dětská literatura ale už moc nebaví.

A.K.A.R.
22.09.2018

Zvláštní na této knize je to ,že každý má jinou představu o budoucnosti a Hunger Games je jiná verze než jakou známe a všechny nás uchvátila.Ano pár úmrtí bylo trochu divných,avšak tato kniha poukazuje na fakt že i lidé dělají chyby.A to velké.Nicméně kniha se mi líbila a vřele ji doporučuji.Velmi se těším na další díl.

martin2105
05.09.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a styl psaní mi připomíná Divergenci. Už se těším na ostatní díly.

Mercatino
18.08.2018 1 z 5

Přijde to jenom mě, že dnes jsou všechny knihy napsány stejným stylem?

Dnešní knihy postrádají vlastní charakter. Vypadá to, že pokud by jste u většiny dnešních bestsellers spisovatelu zaměnily příběhy, ani by jste nepoznali co kdo píše.

Jednoduchý popisný styl bez vlastní autenticity mi nepřijde zábavný.

Po přečtení jedničky mě napadlo, že můžu ušetřit čas tím, že se zeptám přítelkyně na děj druhého a třetího dílu, který zrovna dočítala. Ušetřila mi spoustu času, protože jsem o nic jsem nepřišel.

Je zvláštní, že jsem poté četl Osadu Havranů od Štorcha a je to těžko srovnávat, ale v rámci boje o přežití Osada Havranů tento popcorn hezky rozcupovala.

Hunger games je slátanina všeho možného pro dnešní mládež a generaci, která povyšuje povrchní zábavu nade vše.

KTera
16.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, hltala jsem každé slovo, napínavý a čtivý příběh.

tichoslapek_
13.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, velice promyšlený příběh. Jakožto někdo, kdo ještě stále neviděl film musím říci, že už teď se domnívám, že knihy film v žádném případě nepředčí. Moc se těším na druhý díl!

SelenaDemi428
08.08.2018 5 z 5

Nejprve jsem viděla před delším časem film, který mě nijak moc neoslovil. Chtěla jsem si tedy přečíst knihu, ale nikdo z kamarádů ji neměl, v naší knihovně ji taky překvapivě neměli a kupovat jsem si ji nechtěla. Nakonec jsem se ale ke knize přece jen dostala, když ji náhle dostala jedna z mých kamarádek.
A jsem doopravdy ráda, že jsem si knihu přečetla. Film mě celkem nudil, ale příběh, který jsem četla, mě vtáhl od první strany a bavilo mě to. Získala jsem si hned sympatie ke Katniss, které mě při filmu nějak minuly, a Peetu jsem si zamilovala snad ještě víc. Už se těším na další díly.

žvejka
03.08.2018

Četla jsem podruhé. A i tentokrát jsem to zvládla za pár dní a strašně se těším, až se dostanu k dalšímu dílu :)

-markéta-
24.07.2018 5 z 5

Miluji film Hunger Games, a tak jsem si řekla, že by knížka nemusela být špatná a panebože? Miluju tu knížku!! I když jsem film viděla a věděla, co přijde, tak jsem hltala každé slovo!
Nyní zbylé dva díly!!

Laf
08.07.2018 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se konečně dostala k přečtení knižní předlohy k filmu. Už od začátku mě kniha vtáhla do děje a ani nezbýval prostor k nudění či chuti přeskakovat pasáže. Nečekala jsem, že kniha bude takhle skvělá. Uvidím, jestli další díly budou taky tak dobré.