Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413628/bmid_hry-o-zivot-W1F-413628.jpg 5 6671 6671

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

kaca.ka
06.07.2018 4 z 5

Musím říct, že byla vážně škoda, že jsem se dosud Hunger games vyhýbala obloukem. Jasně, ne vždy je všechno dotažené, měla jsem problém se sžít s tím, že se děj odehrává v budoucnosti a ne minulosti (Katniss, která nikdy nejela autem atp.), ale jinak mě to moc bavilo a snad nikde jsem se nenudila. A rozhodně team Peeta! Jak vůbec někdo může být team Hurikán?

Futureloki
05.07.2018 5 z 5

Moc zajímavý a pěkný příběh :) těším se na pokračování

MíšaS.
01.07.2018 4 z 5

Kniha se četla hezky, námět je zajímavý. Pohodovka na víkend.

Sixtinka144
29.06.2018 5 z 5

Po pěti letech jsem se do knihy pustila znovu, byla jsem uchvácena tehdy, jsem i v tuto chvíli. Miluji celou trilogii, autorka bravurně vymyslela fungující svět, což se nepovede každému. Postavy byly zcela v pořádku, a ani se nestávalo ,že by se chovali nějak extra nelogicky. Proto tuto sérii řadím pořád mezi mé nejoblíbenější a za mě má jednoznačně pět hvězd z pěti.

sd1992
19.06.2018 5 z 5

Pecka. Moc mě to bavilo.. jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli jsem Team Peeta nebo Team Hurikán.. :-D Buď rozhodnou další díly a nebo film, na který jsem mimochodem dost zvědavá. Mám strach, aby mi nepokazil dojem knihy, jak to často bývá. Ale každopádně se na něj podívám protože se těším. :-D a hned se vrhám na druhý díl.. ;-) takže skvělá dystopie, kdo ještě nečetl, tak DO TOHO! ;-)

Gabux
17.06.2018 4 z 5

Fajn postavy, skvělý nápad a dobré zpracování.

Slugterra
15.06.2018 5 z 5

Hunger games jsem začala číst vlastně jen proto, že jsem ji měla jako povinnou četbu do školy. Předtím se mi do toho vůbec nechtělo. A teď? Se nemohu dočkat dalšího dílu. Bylo to skvělý, opravdu. Výborné napsaný, senza nápad, zajímavá místa a postavy. Katniss jsem si skutečně zamilovala. Je skvělá a navíc ji to jde s lukem, což mě moc ne. Tudíž se stala mým vzorem v lukostřelbě, jelikož bych chtěla tak dobrá jako ona a možná i víc. A Peeta je taky super. Ty jeho vtipné hlášky-smála jsem, až jsem se začala dusit.

Takže za mě rozhodně 5 bodů (což je hodně málo, zasloužilo by si to mnohem, ale mnohem víc bodů), doporučení a už se nemohu dočkat, až si přečtu další díl.

zluk
07.06.2018 3 z 5

O trošku lepší než ten zbytek vymejváren pro téměř zletilé.

Francesca14
29.05.2018 5 z 5

Četla jsem první díl několikrát a pořád mě baví. Nemám sice ráda hlavní hrdinku, zato jsem si oblíbila Haymitche, Cetkie a Cinnu a celkově mám ráda ten příběh. Je to napínavé a čtivě napsané, s dobrým nápadem a určitě to patří mezi mé oblíbené knihy. Bohužel, s dalšími díly úroveň klesá, ten třetí jsem nikdy nedočetla.

Sandalkar
27.05.2018 3 z 5

Zajímavý nápad, hezky vypracované postavy, ale v rámci tématu fantasy nebo sci-fi mám asi jiný vkus. Nápad s líbáním "jako" a jeho neustálým opakováním mě ke konci dost obtěžoval. Ovšem neupírám, že se dílo čte dobře. Další ovšem číst nebudu, natolik mě to neposadilo na zadek.

tomaskac
24.05.2018 5 z 5

Knihu Hunger Games bych zařadil mezi nejlepší knížky, co jsem kdy četl. Velice mě zaujala svým příběhem a také postapokalyptickým nádechem. Více mne bavila druhá polovina knihy, která byla svižnější a také napínavější.

Postava Katniss se dokáže sebeobětovat pro druhé, dokáže se postarat sama o sebe a dokáže být nezávislá. Myslím, že její dovednosti můžeme připisovat tomu, v jakém období žije, tj. období, kdy je málo jídla, hlad a lidé jsou utlačováni. To si my, v naší době blahobytu, ani nedokážeme představit.

Hunger Games si jistě najdou oblibu u čtenářů, kteří mají rádi napětí. Kniha nezklame ani ty, kteří viděli nejdříve film. Nezbývá mi nic jiného, než-li dát 5 *****.

Burák
19.05.2018 4 z 5

Vsadím se, že kdybych tuhle knihu četla jako patnáctiletá, okamžitě se to zařadí na nejvyšší příčky mých oblíbených knih. Jenže 15 už mi dávno není, od té doby jsem toho dost přečetla a tak už mám trochu vyšší nároky na příběhy, kterým věnuju svůj volný čas.

Čtení úvodního dílu celé trilogie jde skoro samo. Líbí se mi příběh,jeho svižnost, i to, že většina postav má vlastnosti jak dobré, tak špatné. Překvapila mě krutost a syrovost některých scén, ale ne úplně nepříjemně.

Aréně smrti ubírám na hodnocení hlavně kvůli šablonovitě předvidatelným pasážím.
Vzhledem k tomu, že jsem věděla, že příběh bude pokračovat dalšími dvěma knihami, trochu se ztrácelo ke konci napětí.

Každopádně hned jsem se pustila do druhého dílu, což určitě taky dost vypovídá o tom jak se mi to líbilo.

Andynka
30.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Viděla jsem nekprve film, ale i tak jsem z knihy naprosto nadšená!! Nechybělo napětí, drama, láska.... Prostě přesně tenhle příběh jsem očekávala a nejsem ani trochu zklamana. Po dlouhé době jsem přečetla knihu skoro na jeden zátah. :-)

bara2004
30.04.2018 4 z 5

Rozhodně zajímavé, i když děj se dá říct, byl trošičku ohraný. Nebylo to zklamání, to ani náhodou. Katniss nepatřila mezi moje nejoblíbenější postavy, ale jako hlavní hrdinka svůj úkol a to takový, aby zaujala čtenáře ,myslím že splnila celkem znamenitě. Knihu jsem poprvé četla tak v jedenácti letech, podruhé v třinácti. Podruhé jsem si uvědomila, že kniha je psaná zvláštně. Nevím jak to popsat.. Dětsky? I když děj rozhodně není dětský, styl vyjadřování autorky mi osobně tak přišel. Možná je to jen můj pocit. Rozhodně to stojí za přečtení.
Čtyři *

Žožik
27.04.2018 5 z 5

Přečteno během pár dní. Kniha je velmi zajímavá a čtivá. Celkově jediné, co bych mohla vytknout, je jedině konec, který se podle mě určitě dal zpracovat trochu lépe. Ale jinak je kniha úžasná. Z postav jsem si oblíbila hlavně Katniss a Routu.

misak94
20.04.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha se silným zážitkem z ní ☺

domcalo
20.04.2018 5 z 5

Lidi se mě často ptají, co mě přivedlo k lukostřelbě. A já jim vždy odpovím, že to byla tato kniha. Pro někoho je klasickou young adoult a musím říct, že knih s podobným příběhem už jsem přečetla spoustu. Nikdy se mi ale nestalo, že by ji nějaká předčila.

Námět knihy nebyl sám o sobě nijak výrazný. Mě ale nejvíc v Hladových hrách chytly za srdíčko postavy. Úplně nejvíce se mi líbila Katniss a její neohroženost, skromnost a odevzdanost. Že dokázala i v Kapitolu,městě plném mrhání a luxusu, zůstat sama sebou, nemusela se přetvařovat, že je kdovíjak sympatická a nemusela se smát věcem, které jí vtipné nepřišly. Naopak Peeta a jeho sebelítostivost mě pěkně štvali. Katniss alespoň uměla zatnout zuby. Autorka dokonale popisuje co si postavy myslí a vykresluje postupně jejich osobnosti. A nakonec si nemůžu pomoct a musím se vás zeptat. Taky vám připadalo téma knihy hodně blízké komunismu a totalitě?
Myšlenka knihy mě přece přišla docela jasná. Že si nikdy nenecháme vzít svobodu, nenecháme si nic diktovat a pořád budeme v sobě uchovávat kus vlastního já. A nikdo nemá právo nám cokoli z toho brát...

Tesinka_Laufey
17.04.2018 4 z 5

Dlouho jsem se knížce bránila, protože se mi prostě příčil příběh, kde se mladí lidé musí navzájem zabíjet v nějaké hloupé hře. Bála jsem se, že smrt téměř každého bude zbytečně rozepsána a umře někdo, koho si oblíbím. Nakonec jsem si neoblíbila žádnou z postav a ani ke Katniss jsem si nedokázala vytvořit vztah. Příběh byl vcelku dobrý a dokázala mě chytit, a přesto nemám jiný důvod k dočtení série než zvědavost.

Rawen616
01.04.2018 3 z 5

No, není to špatné. Ale vlastně to není nic nového. Jen další variace na osvědčené téma "hry o život" pro pobavení nějaké dekadentní společnosti. Fungovalo to už s gladiátory ve starém Římě, fungovalo to v Kingově románu Běžící muž, a fungovalo to i v japonském krváku Battle royale(který Hunger games téměř úplně vykrádají-včetně teenagerů jako hlavních hrdinů). Problém je, že všechny výše zmíněné věci jsou daleko zajímavější než Hunger games. Co oceňuji, že i když je kniha psaná pro teenagerky, tak je docela příjemně krutá vůči postavám. Neurazilo, nenadchlo. Nejsem cílovka, takže za tři.

katka639
28.03.2018 5 z 5

Peeta s Katniss jsou moje nejoblíbenější dvojice vůbec. Kniha a myslím, že i celá série se nyní zařadila k mým nejoblíbenějším. Rozhodně doporučuji.