Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213732/bmid_sila-vzdoru-fgH-213732.jpeg 4 5179 5179

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

VendyBW
26.04.2017 4 z 5

Stejně jako předchozí díly skvěle napsané, hodně čtivé a napínavé. Úžasná trilogie, co stojí za přečtení. Po přečtení doporučuji i filmovou podobu.

Ketesh
19.04.2017 4 z 5

Poslední díl byl opět fajn. Jen mě velice zklamal konec, který byl dle mého názoru nedotažený. Zanechalo to ve mě pocit, že autorka s dokončením musela hrozně pospíchat, jinak by to snad po tak dokonalém příběhu přes tři knihy nemohla ani takhle odfláknout.

Nicméně si sérii ještě někdy přečtu znovu.

arket
10.04.2017 2 z 5

depresivní nuda

lassse
07.04.2017 2 z 5

Bohužel šlo podle mě o nejslabší díl celé série a jen tak potvrdil klesající kvalitu. U jedničky jsem měl prestart :)

silvie5281
03.04.2017 5 z 5

Poslední díl byl opravdu zásah do černého. Celá série začínala tak "nevině". Vybraná skupinka dětí poslána na smrt, v uměle vytvořené aréně, pod dohledem desítek kamer.
Najednou byli obětmi všichni, bez rozdílů původu, navíc rebelové využívání bezcharakterní prezidentkou.
Zapsat tuto knihu do čtenářského deníku, hlavním tématem by pro mě byl nesouhlas s válkou, odpor proti lidskosti, snaha jedince změnit chod společnosti ...
Kniha mě oslovila a byť zrovna neholduji fantasy sci-fi, přečetla jsem jedním dechem.

fvalek
29.03.2017 5 z 5

Fantastické vyvrcholení trilogie. Nejprve jsem se obával, co budu bez arény dělat a myslel jsem si, že děj bude nudný, nastavovaný... Ale naopak to bylo ještě lepší. Aréna se přenesla do reálného světa a hráči byli najednou všichni. Konec se mi zase tak nelíbil, jakože to jak kdo dopadl, hlavně Hurikána teda zvorali jak jen mohli, ale to je jen slabé mínus :)

Leaena
28.03.2017 5 z 5

Vše jsem hltala a četla jedním dechem. Tato trilogie mě pohltila. Rozhodně se k ní budu vracet. Při čtení některých pasáží jsem byla napnutá, jindy jsem šílela, rozhodně jsem se ale nenudila. Pro mě úžasné čtení, ke kterému se hodlám vracet! Konec byl takový "sladký", ale příznávám, že při rekapitulaci předešlého dění byl takový závěr nutný.

Kačkaknihomol
21.03.2017 5 z 5

Celá tato trilogie mi připadá velmi povedená. I když celý tento díl byl o povstání, kupodivu se mi líbil. A co se týče Happy endu, byla jsem s ním spokojená.

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Doslova mě tento díl dostal. Krásný. Nemám slov.

elisnovotna
16.02.2017 4 z 5

Sérii úplně zbožňuji, ale třetí díl se mi asi líbil nejmíň. Celá kniha o povstání..... No.....ale na druhou stranu velmi oceňuji styl psaní a bylo super, že autorka píše v 1.osobě.

Rup
10.02.2017 5 z 5

Jen dvě malé výtky: Celá série mi připomíná scénář k PC hře, především ohraničení území bez náznaku jakékoli vnější společnosti. Za druhé happy end, ten si mohla odpustit, leč publikum si to žádá, že. Ještě vlastně třetí, už jsem zmínil, pár nelogičností. Přes tyto drobnosti považuji celou sérii za velmi povedenou, skvěle napsanou i výborně přeloženou. Vzdávám hold.

Scheila
19.01.2017 5 z 5

Celá tato série byla suprová. Je sice pravdou že se věci začínají ve všech třech knihách dít až v poslední třetině. Je to strhující příběh ve kterém si postyvy zamilujete a nebo je nenávidíte. :) konec me dojal k slzám a na můj vkus konec dost ustřihly. Uvítala bych více rozvinutý život co bylo pak :) Kniha mě vtahla do deje a ted nevím co mam delat, protože podobnou knihu neseženu

jani-cka1
10.01.2017 4 z 5

Jako všechny díly této série má kniha napínavý příběh a nečekané zvraty. Ale možná jsem čekala trochu jiný konec a co mi na knize nejvíce vadilo, je rozhodnutí pro poslední Hladové hry s dětmi kapitolanů..

Celá série je velmi čtivá, pěkně zpracovaná. Rozhodně doporučuji přečíst!

Aniday
09.01.2017 5 z 5

i když jsem již dříve viděla všechny filmy, stejně mě konec naprosto odzbrojil...

tatafa
06.01.2017 3 z 5

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

Leome
29.12.2016 5 z 5

První díl u mě skončil na čtyřech hvězdičkách za naprostou předvídatelnost příběhu, dvojka ale Hladové hry předběhla. Snad k tomu ani nemám co říct, hodnocení mluví za vše: kniha je čtivá, zajímavá, poutavá a ve své době byla i originální (dokud nezačaly vznikat díla podobného rámce; Divergence, Jiskra v popelu, vlastně i Selekce...). Hlavní hrdinka je sympatická, její parťák sice trochu zaostává ale úplný tupec to také není. Nemohu jinak - pět z pěti.

barus_78
28.12.2016 5 z 5

Jedno slovo.Dokonalost.

Mystygus
11.12.2016 4 z 5

V rámci celé série je to takovéto - Jak to honem ukončit? Není to špatná kniha, ale nebýt první knihy, která pořád ovlivňuje oblíbenost celé serie, měla by hvězdiček o mnoho méně. Je pěkné, že příběh graduje, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jak se snaží autor vyřešit co nejrychleji celospolečnstkou situaci nastíněnou v prvním díle a dopad jednání postav, jde to zkrátka tak nějak dolů.. Ne že by to nebylo napínavé... Plus pro mě je, že příběh nešel růžovou cesto podle očekávání a pár postav bez milosti zabil.

whiolet
06.12.2016 3 z 5

Třetí díl mě moc nebavil, dočítala jsem ho se zaťatými zuby a ten sladký konec mi neseděl....

ivca3710
26.11.2016 3 z 5

Taaak.. 3 díl mi dal docela zabrat.. Jsem docela zklamaná. Ztrácela jsem se v tom. I film mi připadal docela náročný na pochopení. Ale je to prostě moje srdcovka Hunger Games, takže to bylo stejně úžasné :D.. (Mě nepochopíte :D)