Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213732/bmid_sila-vzdoru-fgH-213732.jpeg 4 5179 5179

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

Hoshi
06.10.2015 5 z 5

Dívám se na obálku s reprodrozdem a dopředu vím, že dneska nebudu mít klidné spaní - posledních pár kapitol budu ve svém snovém království prožívat spolu s Katniss. Už teď se mi nechce do postele.
Ano, čtete správně. Už dopředu vím, že se mi o tom bude zdát. Perou se ve mně emoce - mám se usmívat nad tím, jak si Katniss vybrala a jak to dopadlo? Nebo mi mají téct slzy nad ztrátou méně oblíbených hrdinů? Nevím, nemohu se rozhodnout... Každopádně jsem nadšená už jen ze samotné četby celé trilogie a za mně dávám 5*

tatjana1737
01.10.2015 4 z 5

(SPOILER) Nejprve jsem viděla filmy, ze třetího dílu pouze první část. Tenhle film se mi líbil nejméně, ale bylo to dané i tím, že - přestože je trojka rozdělená do dvou částí - byly děj a souvislosti hodně osekané. Po přečtení knížky se mi toho dost vyjasnilo.

POZOR, pro ty, kteří nečetli/neviděli zde mohou být SPOILERY

Rozhodně bych neřekla, že se jedná o nejslabší díl. Oproti jedničce a dvojce chybí scény v Aréně, které mají spád a jsou napínavé, trojka je oproti tomu hodně silná káva v líčení války. Možná je to tím, že mám doma vlastní dítě, ale scéna v Kapitolu byla pro mne hodně drsná, krutější než samotný popis postupu Katnissiny odbojové skupiny městem. Přestože jsou knížky prvoplánově určeny teen čtenářům, autorce se povedlo vykreslit hrůzy války, včetně toho, jak kruté zbraně dovedou obě strany vymyslet, aby soupeře porazily.

Koncem jsem byla trochu zklamaná, čekala jsem větší happy end, ale asi to byl záměr, jak ještě umocnit dojem z vraždění a umírání, které příběh kritizuje a odsuzuje. Nicméně jsem byla ráda, že se mi dostalo alespoň rozuzlení milostného trojúhelníku mezi Katniss, Peetou a Hurikánem :-).

Jsem zvědavá, jak bude druhá část knihy převedená na plátno a upřímně doufám, že to nakonec nebude taková depka :-).

Králík001
27.09.2015

Přečetla jsem si první dvě knihy a moc se mi líbily, k narozeninám jsem měla dostat Sílu vzdoru, ale nevydržela jsem to, vím, že tu převládá spíš kritika posledního dílu a podle komentářů jsem to ani nechtěla číst.
Asi po týdnu přemýšlení jsem se odhodlala si knihu přečíst a moc se mi líbila, chápu,že máte pocit ,že to byl nejslabší díl, ale mě připadá, že byl naopak nejsilnější, vím ,že se to jmenuje Hunger games, ale knih o bojování v aréně je spousta a proto jsem ráda že autorka vymyslela něco co jsem alespoň já nikdy nečetla.
Nejvíc z tohohle dílu se mi líbí konec.
Díky že jste se alespoň odhodlali to číst i když se vám to některým tolik nelíbilo.

misa5201
21.09.2015 4 z 5

knížka dobrá jako celá serie ale ten začátek se trochu vlekl

petrulka
21.09.2015 5 z 5

Zaverecnou cast trilogie jsem mela prectenou za jeden den. Pres lehce usinajici rozjezd jsem se prenesla s nadeji, ze bude lip. A opravdu. Nejen, ze autorka pusobi vyzralejsim dojmem, vety jsou propracovanejsi, vypraveni lip prozivane. Zaverecna bitva - strhujici. Nechybi prekvapeni, napeti a necekane udalosti. Psychicke problemy valecneho veterana jsou popsany mucive drasavym zpusobem. Nechybi ani nejaka ta nadeje na lepsi budoucnost a samozrejme nezbytne ponauceni z chyb, ktere lidstvo ucinilo. Celou trilogii vrele doporucuji nejen milovnikum sci-fi a fantasy.

Klára90
10.09.2015 5 z 5

Třetí díl série se mi líbil ze všeho nejvíce. Knížka měla spád, byla napínavá a je v ní plno překvapivých momentů.

juli2
29.08.2015 5 z 5

Výborné zakončení celé série. Kniha je opět čtivá a opět jsem ji zhltla jedním dechem. doporučuji k přečtení.

Anonymní
25.08.2015 4 z 5

Ze začátku nudnější a pro Katniss psychicky náročnější, ale četlo se to hezky. Je pravda, že tam už to nemá s Hunger games mnoho společného a to mě mrzí. Také se mi moc nelíbí co se stalo Peetovi. Ale jinak knížka pěkná a rozhodně stála za to jako celá triologie. Dávám čtyři hvězdičky. :D

kobylahappy
25.08.2015

Moc
Hezká kniha

kamelia
24.08.2015 3 z 5

Tenhle díl mi přišel zmatený a pochytila jsem z něj jen to, že většina hlavních postav zemřela...

achilles
18.08.2015 4 z 5

Asi neslabší díl z trilogie, už tam nejde o Hunger Games. Ale mohu říci, že ta trilogie stála za to a autorce se povedla.

KLHannah
13.08.2015 3 z 5

No, třetí díl jsem četla velkou rychlostí, ale čím víc jsem četla, tím víc jsem byla zklamaná. Četla jsem už vlastně jen proto, abych zjistila, jak to dopadne. Kam se ztratilo to kouzlo předchozích dvou dílů??? Zfetovaná ufňkaná Katniss, psychicky vyšinutý Peeta a Hurikán nemastný neslaný... Závěr byl sice silnější, ale i tak.

michimuller
12.08.2015 3 z 5

Zvládla jsem to dočíst celou trilogii. Pobíhání válečným městem už bylo docela ubíjející stejně jako emoční trojúhelník. Líbilo se mi rozuzlení příběhu, nakonec velice dobře napsaný konec co mě překvapil. A dobré příběhy dobrý konec posouvá o level výše.

Alenes
12.08.2015 5 z 5

Trojka se mi líbila ze všech těch tří dílů asi nejvíce. Moc se mi líbí ta konečná část, kde jsou v Kapitolu a bojují proti Snowovi. Těším se i na film, snad nezklame.

tsal
11.08.2015 4 z 5

A máme tu závěr. Je těžké popsat pocity, které ve mně konec série probudil, protože většina z nich je příliš silná a příliš komplikovaná. Trochu mě ubíjela část, kdy se naši hrdinové probíjeli městem. Sice to mělo připomínat hry, ale na rozdíl od předešlých dílů jsem se nemohla zbavit pocitu, že čtu spíš popis arkádové hry. Zatímco předchozí arény jsem autorce věřila, "mětské" hry pro mě byly naprosto nereálné a přitažené za vlasy.
Jenže pak přišel čas na srovnávání účtú a na důsledky činů a já se ocitla v emočním chaosu. Ať byla městská bojová část jakákoliv, vše po ní je skvělým zakončením skvělé série. Tak dospělý závěr jsem neviděla v mnohem dospělejších knihách.

vedana
29.07.2015 4 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, ale viděla, film byl pro mě úchvatný, nechtěla jsem čekat na další díl, tak jsem se rozhodla přečíst si knihu, celá trilogie mě naprosto pohltila, přemýšlím že si s odstupem času přečtu všechny díly znova.

wiix
28.07.2015 5 z 5

Ohromujúce vyvrcholenie diania vo fiktívnych utopických dvanástich krajoch, ku ktorému smerovala dvojdielna línia napínavých udalostí predčasne psychicky vyspelých postáv, naplnila moje očakávania. Možno samotný koniec a láskyplné ukončenie ma nahnevalo, očakávala som väčšiu časť venovanú prežitiu lásky a oddanosti medzi Katniss a Peteom. Napriek tomu veľmi pozitívne hodnotím logickosť, netradičnosť a napínavosť vymysleného sveta a deja, v ktorom dôležitú úlohu zohrali revolučné postavy, s ktorých zmýšľaním sa dalo stotožniť aj pri zachovaní vlastných, zdravých názorov. Vyvrcholenie a vlastne celý tretí diel mi spádom a štruktúrou pripomínal Meyerovej Hostiteľa, ktorý ma tiež prudko zaujal.

Hanulak01
23.07.2015 5 z 5

Nezaujalo mě to tolik jako předchozí dva díly, ale pořád na 5 hvězd

petrzel
23.07.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo a teď si můžu v klidu pustit film.

SimonaM86
22.07.2015 5 z 5

Trilogie Hunger games se mi dostala do ruky teprve nedávno a vůbec mě nenapadlo, že mě to až takhle pohltí...vřele všem doporučuju, nejen že je to čtivé, ale nechybí ani napětí či láska...prostě od každého trochu... dlouho mě takhle žádná trilogie nechytla...