Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5107 5107

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

Meaki
14.09.2016 2 z 5

Chcete mi tvrdit, že to na konci byla opravdu Katniss? Chcete mi říct, že se z toho nakonec stává dívčí román "žili šťastně až do smrti" ? Pardon, ale za mě nejslabší díl trilogie. Chápu, že paní spisovatelka chtěla potěšit, co nejširší oblast svých čtenářů (tedy čtenářek, protože na ně je tato kniha zřejmě cílená), ale ten konec prostě nedokážu strávit. Asi tato kniha není pro mě, možná ji věnuji své mladší sestře.

denndulka
01.09.2016 5 z 5

Super kniha

karol0230
25.08.2016

Miluju Hunger Games, ale tato kniha me -az teda na konec- nejak neohromila, hlavně 1. část knihy mě nudila, myslím, že byla asi ze všech nejslabší, ale jinak je to celé super trilogie ke které se určitě jednou zase vrátím :) nejvíc se mi konec, jak se Katniss rozhodla:3 a hlavně jsou -což se často nestává- stejně dobré i filmy :knížky jsou lepší, ale filmy mají také hodně věcí do sebe:3

Bono
21.08.2016

Nejlepší ze série - filmové zpracování také výborné.

iluliacross
18.08.2016 5 z 5

Hodnocena jako nejslabší, dle mého srovnatelná s prvním dílem. Líbilo se mi to politické pozadí, dynamický závěr, akce. Bylo tam pár slabších momentů, ale mě čtení bavilo, to je důvod, proč hodnotíme 5 *. Líbily se mi ty drobné narážky na politické extrémy. První díl byl nepřekonatelný, ale ten poslední byl skvělým závěrem pro celou sérii.

janyska13
17.08.2016 5 z 5

Něco málo je v knize jinak než ve filmu. Ale to tak většinou bývá. Knihy jsem četla až nyní a popořadě. A asi se mi líbili víc knihy než filmy. :)

Safrika
08.08.2016 4 z 5

I tento poslední díl se mi vážně líbil, byl trošku slabší, ale i tak se kniha četla sama :). Po dočtení všech dílů jsem si pustila konečně první díl a musím říct, že kniha je mnohem, mnohem lepší (což se mi opět a zase potvrdilo).

75terka
01.08.2016 3 z 5

Malý spoiler! ;-)

Napínavé až do úplného konce. Poslední díl sice patří podle mého názoru k nejslabší části série, ale zato k nejpřekvapivějším (mluvím hlavně o konci jak jinak) a k nejdramatičtějším :) Asi jsem jedna z mnoha která byla u konce knížky zároveň mile potěšena ale také se mi zbořila (jako myslím mnoha čtenářkám) má vlastní představa o dalším životě hrdinů. No autorka má prostě jiný vkus co se dá dělat :-D

Gandalff007
21.07.2016 3 z 5

Byl to trošku boj

Monika_cz
18.07.2016 4 z 5

Tak, dočteno. U této poslední knihy musím dát o jednu hvězdičku méně a to hlavně kvůli zmatení a velice pomalému rozjezdu. Do poloviny knihy jsem se tak nějak nudila, což je velká škoda, protože u obou předchozích dílů tomu tak nebylo. Neustálé natáčení proklam a změny myšlenek, které Katniss stále probírala pořád dokola, jsou unavující a Katniss mi docela lezla na nervy. Od poloviny knihy, to bylo mnohem lepší a napínavější. Druhá polovina je mnohem více akční a velice neočekávaná. Z velké části je kniha zmatená, stejně jako Katniss, a je dosti smutná (hlavně co se týče padáčků a umírání děti, kteří neměly šanci přežít). Jinak musím říct, že je to skvělé završení trilogie Hunger Games.

TerraNova
16.07.2016 5 z 5

Naprosto suprové zakončení! Nevím proč, ale mně byl tenhle díl nejsympatičtější ze všech. Konec je nejvíce povedený, jak jen mohl dopadnout. Trilogie byla skvěla, rozhodně nelituji toho, že jsem jí četla. :3

Fortuna
09.07.2016 3 z 5

Nejslabší díl série. Za celou dobu jsem si nikoho neoblíbila, přijde mi, že v této sérii to ani nejde. Sympatičtějšími mi byli asi jen Heymitch a Johanna. To jsou asi všichni. Nevím, co si o tom všem myslet, protože kvůli všeobecnému šílenství ohledně THG.. No mám prostě pocit, že kvůli tomu se na to dívám spíš negativně. :)

Beltrix
01.07.2016 4 z 5

Tento díl je poněkud jiný než ty předešlé, oproti nim mi přijde myšlenkově mnohem hlubší. Ukazuje, že svět není jen bílá a černá, a že ti, kdo se původně zdáli jako dobří, mohou být dokonce i horší než ti původní tyrani. Koneckonců, nemáme v našich dějinách podobnou zkušenost? Také oceňuji vcelku věrohodně popsané duševní stavy hlavní hrdinky, protože si myslím, že ty situace, které zažila při svých dvou pobytech v aréně, se na ni nějak projevit musely. "Líbí" se mi i to, že se autorka nebála povraždit pár výrazných postav, protože tak to ve válce prostě chodí. Jediné, co mi trochu vadilo, byl ten epilog.

KacenkaS
30.06.2016 5 z 5

Tak fajn.
Hodně jsem se bála, že to bude nuda, víte, jak to není v tý aréně. Ale nuda to rozhodně nebyla. Bylo to napínavé od začátku až do poslední stránky této úžasné sérky. Některých postav mi bylo moc líto, jiných mi zase líto nebylo vůbec.
K těmto knihám se budu vracet pořád a pořád, je mi totiž jasné, že mě nikdy neomrzí.

mart.hofmanova
26.06.2016 5 z 5

Úžasné zakončení celé série.

Evr
21.06.2016 3 z 5

Netušim, zda to bylo mnoho spoilery, ale kniha mě nebavila. Očekávala jsem něco víc. Hodně mě to zklamalo.

HannaFuchs
15.06.2016 5 z 5

Za pár dní jsem knihu měla přečtenou. Je to snad jediná série, kterou jsem neprokládala jinými knížkami. Tento díl je nejslabší, protože tam nebyli hladové hry o život.
Často bývá, že film je hrozný, ale tady to tak není.

Briv
03.06.2016 5 z 5

Třetí díl byl také velmi čtivý a poutavý. Líbí se mi celá trilogie. Už začala válka a vše pořádně graduje... Jak vlastně poznat zkutečného nepřítele??
Rozhodně celou trilogii doporučuji, spisovatelka si se čtenářem umí pohrát, přibývají zápletky, lákají k přečtení pokračování. A ty emoce - Collinsová ví přesně kam se trefit a zasáhla mě hodněkrát. Určitě pěkná, dobře psaná kniha. Dokázala mě vtáhnout do děje natolik, že jsem od ní opravdu nedokázala odejít a prostě jsem musela číst. Jako jednu z mála máme celou trilogii koupenou. Což u nás teda není standard. Doporučuji a určitě se k ní ráda vrátím.

pink_ivy
25.05.2016 5 z 5

Oh, Suzanne Collins, slova nedokáží popsat jak moc tě teď nesnáším.

Celá natěšená z druhého dílu jsem se pustila do tohohle, napjatá jak to bude pokračovat. První rána přišla s jedním oznámením hned na prvních několika stránkách, což jsem asi měla vzít jako "jemnou" ochutnávku toho, co nás čeká a nemine.
Celá knížka byla opět dechberoucí a napínavá, ale ten konec!

Je to už nějaká doba, co jsem knížku dočetla a ještě pořád jsem se z toho nevzpamatovala. Žádná knížka, bez nadsázky, mě tak psychicky neodrovnala. Je tam spousta věcí (obzvlášť jedna největší), kterou autorce prostě nikdy neodpustim. Bylo to zbytečný, odfláknutý a nemělo to smysl (snad pochopíte na co narážím i bez toho, aniž bych musela spoilerovat). Posledních sto stránek jsem probrečela a když jsem to pak po nějáké době četla znova, tak jsem brečela rovnou už od půlky knížky, protože jsem věděla jak to dopadne.
Tuhle knížku mi byl čert dlužný, ale jen těžko můžu dát míň než pět *.

HermionaKnihom
17.05.2016 5 z 5

Za mě neskutečné plus, že si Katniss vybrala tak, jak si vybrala. Jinak určitě nejslabší díl série, ale ne špatný. Ale naprosto mě štve Coinová, to, co udělali Peetovi a taky, že tam umřeli postavy, které umřely.

Naprosto lituju Katniss, čím vším si musela projít.

Mimochodem, celá Hunger Games série má i úžasné filmy. Doporučuju.