Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5113 5113

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay , 2010

HermionaKnihom
17.05.2016 5 z 5

Za mě neskutečné plus, že si Katniss vybrala tak, jak si vybrala. Jinak určitě nejslabší díl série, ale ne špatný. Ale naprosto mě štve Coinová, to, co udělali Peetovi a taky, že tam umřeli postavy, které umřely.

Naprosto lituju Katniss, čím vším si musela projít.

Mimochodem, celá Hunger Games série má i úžasné filmy. Doporučuju.

PandaKombajn
07.05.2016 4 z 5

Na začátku se kniha trochu vlekla ale pak se rozjela. No a pak se zase vlekla a pak zas rozjela. Podle mého to byl nejslabší díl série. I když se chvílemi trochu vlekla tak stejně nebyla nouze o akci. Dávám jí tedy 4*.

Tess.96
27.04.2016 4 z 5

Rozhodně nejslabší kniha z celé série. První kniha se mi líbila ze všeho nejvíce, v téhle knize jsem už pomalu přestávala mít pojem o postavách a pletla jsem si, kdo je kdo. První polovina knihy se trochu táhla, ta druhá byla daleko lepší, protože tam byla nějaká akce, ale zase to bylo takové zmatené. Nicméně s koncem jsem docela spokojená.

Neo1tex
26.04.2016 3 z 5

Rozhodně nejhorší z celé trilogie. Konec je utahaný a Katniss mi prakticky celou knihu lezla neskutečně na nervy. Její duševní i myšlenkové pochody mi přišly úplně mimo mísu, v jednom kuse se chovala jak kráva. Nicméně OK, dalo se to číst...

svobonís
24.04.2016

Vůbec nevím, čím začít. První polovina knížky mi přišla moc zdlouhavá, ale ta druhá část mi přišla o dost lepší. Z konce jsem byla trošku zklamaná, ale na druhou stranu jsem byla strašně smutná, že jsem tu knihu (tu sérii) dočetla. Určitě všem vřele doporučuji.

Natynababina
21.04.2016 5 z 5

Paráda, film jsem neviděla a ani nepotřebuji, kniha mě naplno uspokojila. Úžasná, čtivá, skvělé zakončení trilogie. Malé mínus u mě má za to, že jsem si teprve u tohohle dílu uvědomila, jak moc mi chybí aréna. Ale přesto nuda nebyla ;)

Black-stars
26.03.2016 4 z 5

Asi nejslabší díl série ale pořád super. Přijde mi že autorka lehce ztrácela východiska k tomu jak trilogii zakončit. Ale happy end-y má snad každý alespoň trochu rád :-)

HermioneWeasley
23.03.2016 5 z 5

Číst celou sérii mě bavilo, přestože (už zase) zemřela moje oblíbená postava. Souhlasím s Misha 11, konec mi přišel otevřený a uvítala bych k sérii i nějaký dodatek (možná i z pohledu někoho jiného, Katniss jsem si nějak zvlášť neoblíbila).

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Moc dobrý konec. Pár dní jsem nad ním přemýšlela a nevěděla jsem, zda mám být šťastná nebo ne. Vrtalo mi to hlavou dlouho. Ovšem film tragédie zbytečně rozdělená na dvě částí. Na Katniss s parukou nikdy nezapomenu :D

Májíczech
12.03.2016 5 z 5

Skvělé zakončení úžasné série! :3

Dakki
08.03.2016 4 z 5

Trilogie ukončena napínavou zápletkou a strhujícím vyvrcholením. Velmi povedené.

martina2735
07.03.2016 5 z 5

Ani tato kniha nezklamala!
Celá triologie krásně propracovaná, příběh velmi jednoduchý ale přesto složitý.
Všechna ta akce, napětí, smrt těch který jsme ani nečekali, celá ta rebelie s Katniss v čele!
Krásné zakončení a určitě se ke knize ještě vrátím.

MarieM.P
05.03.2016 4 z 5

U této knihy jsem měla problém jí dočíst předešlé dva díly se mi zdály lepší

AnetaM
28.02.2016 5 z 5

Úplně úžasné zakončení te nejuzasnejsi serie.

Hunger Games je opravdu úplně nejlepsi knížka!
Filmy taky super ale tohle?
MILUJU HUNGER GAMES!!!

Klaudie123
27.02.2016 4 z 5

Stejně jako dva první díly, ani tato kniha nezklamala. Kromě předvídatelného konce.

HančaŠ
18.02.2016 4 z 5

(SPOILER) Všechny díly Hunger games se mi moc líbily. Přesto musím říct, že tenhle poslední mě zklamal... Nelíbil se mi konec, tak nějak jsem doufala, že si Katniss přece jenom vybere Hurikána, který mi byl od začátku sympatický, zatímco Peeta se mi zdál tak trochu jako ufňukanec.
Kromě toho se mi zdálo, že v tomto díle se něco začalo dít až na úplném konci. Předchozí dva díly se mi četly lépe.

Tumbik
13.02.2016 5 z 5

Skvělé zakončení vynikající série, které mi poskytlo mnoho nečekaných zvratů a smrtí těch, u kterých bych to nečekal. Sice zde bylo pár momentů při kterých jsem se i nudil, ale to převážily skvělé pasáže plné akce a napětí. A konec knihy je snad ten nejhezčí, který by si kdo mohl přát... :)

Leusee
27.01.2016 3 z 5

Rozhodně nejslabší díl z celé trilogie. První půlka naprosto o ničem, druhá už je o něco lepší, ale stále jsem postrádala nějakou akci a napětí jako v předchozích dílech. Ale hodně mě potěšil konec. Dost jsem se bála toho, koho si Katniss nakonec vybere a naštěstí to dopadlo přesně tak, jak jsem si přála. Poslední odstavec rozhodně chytne za srdéčko.

Kropacova.terez
21.01.2016 4 z 5

Třetí díl z celé trilogie je nejslabší, chvilkami mě kniha nudila, ale i tak mě na konci překvapila. Přišlo mi, že autorka se snažila co nejrychleji dopsat třetí díl a sérii ukončit, protože třetí díl už nemá takovou energii a není tak napínavý jako předchozí dva díly. Knihu jsem dočetla jen proto, abych věděla jak to celé skončí, ale i tak koupení knihy nelituji a ráda se k celé trilogii vrátím :)

AnnieMarie
19.01.2016 5 z 5

Zase skvělý díl, to co mě mrzí je, že jsem knihy měla jen půjčené a že jsou to jen 3 díly. Díky této sérii jsem si víc uvědomlia současnost. Určitě to stojí za přečtení. :)