Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5179 5179

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

jedlík
16.07.2015 3 z 5

3.díl je o trochu lepš než ostaní, víc se toho děje a hlavně překvapivý konec, který jsem vůbec nečekala.

M1ra
15.07.2015 4 z 5

Závěrečný díl této série se mi líbil, měl spád,byl napínavý a vzrušující i přes pár zdlouhavějších fází knihy.Jediné co se mi na tomto dílu nelíbilo bylo to, že byl zcela jiný než 1. díl což je vlastně možná dobře, když se jedná o radikální změnu pro obyvatele Panemu :) a konec knihy byl pro měl jeden veliký šok složený z několika překvapení.

Celkový dojem: Úžasný námět a úžasné zpracování, Susanne Collins zvládla dokonale zpracovat příběh, aby byl po celou dobu napínavý. Vřele doporučuji celou sérii.

Shira27
15.07.2015 5 z 5

Úžasné, nemám slov! Celou sérii jsem byla napjatá a nemohla jsem knihy odložit. Katniss i ostatní postavy mi byli velmi sympatické (až na záporáky, ale i ti byli trochu dobráci :) )
Všechny knihy jsem měla přečtené asi za týden, i když jsem ještě chodila do školy.
Konec jsem teda vůbec nečekala, a musím se přiznat, že mi pár slz ukáplo..

Filmové zpracování si myslím, že se velmi povedlo. Všechny postavy mě tam dokonale pasují a musím se přiznat, že Haymitche jsem si přesně takhle představovala :D
I když to nebylo přesně podle knížek, přesto si myslím, že se režisér (či kdo to vlastně je) snažil, co nejvíce knihy napodobit. Pár neshod a věcí navíc tam je, ale dá se to překousnout :)

Doporučuji si nejdříve přečíst knihy a až pak zkouknout filmy :)

hanicka258
14.07.2015

Nemám slov, abych něco napsala. Je to neskutečně silný a poutavý příběh. Ve svém věku (22 let) se divím, jak mě to chytlo a přestože spousta věcí byla až příliš fantazijních, tak ve mně kniha zanechala velmi hluboký dojem...

steph.tey
12.07.2015 5 z 5

Dnes jsem to dočetla. ASI SE ZBLÁZNÍM!!! Nečekala jsem to. Ale vůbec! Ten konec, páni... Epilog se mi líbil, i když bych se chtěla dozvědět více informací o budoucnosti a celkově jsem prostě zvědavá, protože bych chtěla potvrdit nějaké mé nápady o tom, co by se mohlo ještě stát. I když vím, že ta kniha po epilogu končí, ale kdo by nechtěl vědět co bude dál? Spousta postav mi byla sympatických a několik dalších jsem zase úplně nenáviděla, tak jako Katniss. Ale nechci psát spoilery, tak se to budu snažit ukončit. Prostě, tento díl mě překvapil. Mám z něj smíšené pocity, ale celá série mě tak zaujala, takže i kdybych věděla, že ten díl je úplný propadák - a to vážně není, i když mám ty smíšené pocity a asi to teď vypadá že neumím kritizovat - tak bych si to stejně přečetla. Má to své plusy i mínusy. Ale mě se to líbilo. Konečně vím, jak to skončilo. Sice mě to párkrát zklamalo, ale rozhodně PŘEVAŽUJÍ PLUSY!

deedulka
09.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Celou dobu jsem se ani chvilku nenudila. První část knihy jsem již viděla jako film a druhá část pro mne byla napínavým rozuzlením. Těším se, až uvidím filmové zpracování, protože se vždy docela věrně drží knižní předlohy. Bude zajímavé vidět, co jsem si při čtení v duchu představovala. Všechno to putování, pasti, Peeta...

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Z knihy jsem pochopila vše co nebylo ve filmu vysvětleno nebo odůvodněno. Spisovatelka má skvělou fantazii.. ti její mutanti.. Můj názor je, že kniha je velice originální a pěkně, čtivě, snad i vtipně napsaná.

DeniskaD
07.07.2015 4 z 5

Očekávala jsem trochu jiný závěr. Druhá polovina knihy mě trochu zklamala, ale přesto to byl napínavý příhěh, který stojí za to přečíst.

Terča.K
04.07.2015 5 z 5

Závěr Hunger Games mě opravdu překvapil, ale sem ráda že Katniss nezemřela. Katniss to v tomto díle neměla opravdu jednoduché. Závěrečný díl byl celkově hodně postavený na psychyce. Mě osobně na konci chybějící informace nějak nevadily, aspoň jsem si je mohla domyslet podle svého. Hunger Games je série, která určitě stojí za přečtení, je plná napětí, akce, citů a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Proto celé sérii dávám zasloužených pět hvězdiček.

Schwestrn
01.07.2015 4 z 5

Tenhle díl se nám líbil nejmíň, ale jinak celou serii hodntíme kladně :)

TaLu
26.06.2015 5 z 5

Pro mne nejlepší díl ze série. Nejen napětí a děj, ale ta nutnost zamyslet se v širších souvislostech, zjistit, že pád jedné totality ještě není vítězstvím.....
Škoda, že už ty knihy mám přečtené, moc by mne bavilo číst je znovu poprvé.

verulik196
25.06.2015 5 z 5

Poslední díl byl úžasný a zároveň hodně smůtný. Trilogii řadím mezi stejně dobré knihy jako je Harry Potter nebo Twilight.

1v8na
24.06.2015 5 z 5

I třetí díl se mi velmi líbil. Byl napínavý, dobrodružný, plný odhodlání a lásky. Dost mě překvapoval Peeta.
A přiznám se, že u této knihy jsem si trošku i poplakala...

PierReVesper
10.06.2015 1 z 5

Nevím kam to napsat:
První dvě knihy se mi líbily, ale filmy ne, protože se moc předlohy nedržely. Třetí kniha: první polovina ušla, druhá byla nehorázná kravina. Zato s třetím filmem to mám obráceně, protože se zase drží předlohy. Snad tím posledním filmem napraví nepovedenou druhou polovinu knihy.
Mám pocit, že měla autorka rozepsanou třetí knihu, a když viděla ten úspěch knih celkově, tak chvátala s dopsáním třetí a celou její druhou polovinu zbabrala do nepřehledného gůláše.
To, že konec byl hodně předvídatelný, už od začítku ani neřeším.

sabanka
03.06.2015 5 z 5

Miluju tuhle sérii a snad se někdy podívám i na film

cukrovka
27.05.2015 5 z 5

Poslední díl je více psychologický. Nutí nás zamyslet se , zda ideály za které bojujeme nebudou zneužity jinými v jejich prospěch. Zda ti co bojují proti teroru a diktatuře mohou použít stejně nelidské prostředky jako tyrani. Myslím si, že v knize najdeme mnoho podobného se současným světem a bojem o moc v něm.

lik009
17.05.2015 5 z 5

Ještě více psychologie a méňe střílení z luku atd. Oproti první, a i druhé knize nutí mnohem více přemýšlet nad celým dějem, prostředím a celkově společností v knize. Pokud, budete číst mezi řádky a porovnávat s reáliemi současného světa, tak věřím, že kniha pro vás bude velmi poučná.

Biohazard
10.05.2015 4 z 5

Pro mě nejspíše nejakčnější a nejzábavnější díl, strašně jsem si ho užila. Konečně došlo k nějakým zvratům, poznáte většinu postav mnohem více do hloubky a ze všech dílů měl pro mě tenhle nejméně hluchých míst, na kterých bych se nudila. Přesto dávám jen čtyři hvězdičky, protože závěr mohl být popsán mnohem epičtěji a namísto toho se ta děly hrozné zmatky. A docela mě už začalo otravovat jak Katniss pořád chudáčkuje v nemocnici. Prostě to tam nesedělo. Ale i když jsem doufala v dost jiný konec, bylo to skvělé zakončení trilogii. Rozhodně jsem více než spokojená. Odnesla jsem si z ní skvěle strávený víkend a platonickou lásku k prezidentu Snowovi!

makovapanenka
03.05.2015 2 z 5

Kniha jako taková nebyla špatná, ale (alespoň pro mě) detailně popsaná úmrtí jsou trochu moc... ...detailní. Až nechutná. Chápu, asi to do knihy patří, ale knihu si podruhé nejspíš nepřečtu.

Laki_Laki
26.04.2015 5 z 5

Poslední díl. Rozhodně jsem se nenudila přišla mi ze všech dílů nejsilnější. Konečně trochu napětí a nebyl klasický sladký happy end, přišlo i trochu problémů. Děj jinak celkem snadno předvídatelný a vcelku ohraný. Konec mě velmi potěšil.