Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5179 5179

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

Andrushka
25.04.2015 5 z 5

Knižka je poutavá.

little-dream
20.04.2015 3 z 5

Ach jo, proč musí být poslední díly dystopií vždycky nejslabší?
Všechny jsou totiž stejné - revoluce!
Kdyby Hunger Games nebyla první dystopická knížka, kterou jsem četla, asi by mě to přišlo ohrané.
Alespoň tam přetrvávalo napětí do samého konce. :)

Eigis
19.04.2015 3 z 5

Revoluce je konečně tady bohužel podaná stejně omezujícím jednostranným pohledem jako předchozí události. To co někomu přijde napínavé a geniální. Mě připadá předvídatelné a lehce naivní.

Markysek45
15.04.2015 4 z 5

Důstojný závěr trilogie. Oceňuji, že autorka se nebála zabít některé oblíbené hrdiny, což myslím přidalo knize na dospělosti. Akorát jsem na konci postrádala více informací o dalších postavách, například Hurikánovi.

PetraBery
27.02.2015 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé trilogie. Konec sice nebyl podle mých představ, na druhou stranu to nedopadlo úplně nejhůř. Smrt některých postav mě zaskočila, ale bohužel i ve skutečném životě občas umírají lidé, kteří si to nezaslouží. Za mě plný počet u všech dílů, nejlepší ale jednoznačně díl první. Přesto i pokračování stojí za to.

darthvader77
22.02.2015 3 z 5

A je to v prde...prčicích. Třetí Hunger Games jako nějaká gradace selhávají. Po celou dobu bubub kapitol mají mutanty, zombie, jaderné zbraně armádu a sluznou techniku, výhodu prostředí, tak se člověk těšil na pořadnou válečnou řež a skutek utek. Místo plnohodnotného bojového závěru jsme dostali souboj mezi psem (rebelové) a žradlem pro psy (Kapitol). Tam kde jsme mohli mit krasne bitevní scény, kdyby autorka jen trochu nadzvedla stavidla svoji fantazie je nic. Dějova linie Katniss je sice celkem ucházející, bohužel ale ani finále v kapitolu, smrt postav a Snow se svými kytkami nedokáží zdvihnout celkem malý dojem. Epilog, ale za jedna.

Akjadzord
19.02.2015 5 z 5

Musím říct dvě věci: 1. Tato série je naprosto úžasná a boží a bůhvíco ještě..., ale to každý ví a tak to sem psát nebudu :-). 2. Trochu vybočím z davu a řeknu, že tento díl byl nejlepší. Proč? To nevím. Možná proto, že je v něm vidět jaké následky má ve skutečnosti válka na psychiku lidí. Ano, myslím si, že kdyby se to někdy stalo, spousta lidí by se zhroutila jako Katniss...
NO, trochu sem se rozkecala, každopádně si to přečtěte, je to boží :-D

PierReVesper
18.02.2015 1 z 5

Rozhodně nejslabší díl. Zdálo se mi, jako by měla autorka kniha rozepsanou a pak ji potřebovala narychlo dokončit, tak to nějak doplácala a tradá, kniha hotova. Konec velmi předvídatelný. Jsem hodně zvědavý, jak se s tím zmatkem poperou v druhé části třetího filmu.

Jordyz
11.02.2015 4 z 5

Ani nevím co k této knize napsat.... Vzhledem k tomu, že jde o fantas tak jsem asi nečekala, že třetí díl bude z pohledu postav a jejich vyvíjení tak reálný.....Tato kniha má opravdu sílu, ale pocity z ní mám takové rozporuplné....

zirza
11.02.2015

těžko můžu říct, že by byl tento díl nejslabší, když mě donutil přečíst 300 stran za jeden den. Asi musím souhlasit s tím, že vlastně dlouho o ničem nebyl, ale přesto mi přišel hrozně dramatickej, nevím. Měl jsem radost z toho, že Katniss není žádnej super voják,ale musím říct, že konec mě absolutně vykolejil. Píšu tohle asi 10minut po dočtení knížky a nevím jakej na ni mám mít názor. Potom všem, co postavy zažily asi nemohly bejt na konci v pohodě, ale tohle jsem i přesto nečekal...pro mě velice zajimavá kniha

Zuzvil
03.02.2015 3 z 5

Noo, oproti prvním dvěma knihám musím přiznat, že už mi všechno přišlo trošku překombinované, ale jinak celkově trilogie Hunger Games je velmi povedená, především celá pointa příběhu samotného!

Vissena
03.02.2015 4 z 5

Když jsem se dostala ke knize poprvé, bylo to po shlédnutí prvního filmu, který se mi velmi výrazně nelíbil (jelikož mi unikalo spoustu věcí). Četla jsem ji v angličtině, protože "Hurikán".. A i když jsou má náctiletá léta dávno v trapu moc jsem si všechny tři knihy užila. Opět jsem se ovšem nepoučila a oblíbila si pár postav, které zákonitě musely zmizet.. klasika :) Za mě tedy třetí kniha nejméně a nejvíce oblíbená zároveň, velmi povedená série. Jedna hvězda pryč za český překlad, který mě v počátku odradil natolik, že jsem přečtení knih oddálila o pár let...

Simho
30.01.2015 4 z 5

Myslím si, že tohle byl nejslabší díl, ale přesto úžasný!!!!!!!

MelanieSt
29.01.2015 5 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie. Příběh má opravdu sílu, zvlášť, pokud ho chápete jako narážku na jisté dějinné události. Mnoho lidí třetí díl zklame, protože je nudný. Záleží na každém, co si v knize najde. Já si našla to svoje a už teď vím, že tohle nebylo moje poslední čtení Hunger games. Vždycky se k této sérii ráda vrátím. Protože na některé věci není dobré zapomenout.

MATY-sek
24.01.2015 4 z 5

Arénu smrti a Vražednou pomstu jsem nejdříve viděl v kině a teprve potom jsem četl knižní předlohu, tzn. při čtení jsem věděl, jak se oba díly budou vyvíjet. Proto jsem se hodně těšil na Sílu vzdoru, kterou si nejdříve přečtu. Opravdu perfektní trilogie...

Misan1993
24.01.2015 3 z 5

První kniha byla bomba, druhá za to taky stála, ale tohle byl slabší šálek, místama byl děj úplně přeskočen, zápletky se vyřešily samy. Na můj vkus moc rychlej spád. Ale jinak se to dalo :)

Ivka222
19.01.2015 5 z 5

Ako u predošlých dielov, ani tu som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Začiatok možno trochu nudnejší, ale potom to začne naberať grády. Kniha sa úplne odlišuje od prvých dvoch dielov, ale to jej vôbec neuberá na zaujímavosti. Kniha obsahuje veľa smutných okamihov, kedy sa mi tisli slzy do oči, ale ukončenie série bolo presne podľa mojich predstáv. Celá séria je úžasná a určite si ju niekedy prečítam znovu.
PS. Už sa neviem dočkať posledného filmu. Ak sa im to podarí dobre spracovať, tak výsledok bude brutálny...

Drackie
16.01.2015

Autorka má úplně úžasnou mozkovnu, protože to, co napsala, je naprosto úžasný! Sérii jsem dřív neznala, mylně jsem si myslela, že je to určitě jen nějaká hovadina pro milovníky Tolkiena (bez urážky :)). A jak šíleně jsem se spletla! :D
Nejdřív jsem si myslela, že se příběh odehrává v minulosti - vzhledem k tomu, že Katniss štřílela z luku a kraji vládla chudoba. To byla další věc, v níž jsem se sekla. Vše se totiž odehrává v budoucnosti, navíc ne moc růžové.
Abych pravdu řekla, nejdřív jsem fandila Hurikánovi (o bože, jak to někdo mohl přeložit?! Gale by byl mnohem lepší ;)), ale v Pomstě se mi začal líbit Peeta. Síla vzdoru mě trochu zarazila, protože se tu dost změnili oba. Hurikán mě ale potom dost štval, zatímco Peeta. Peeta, no :3
Hladové hry byly hnusárna, ale bez nich by asi nebyly knihy takové, jaké jsou. Takže Hunger Games se řadí mezi moje top knížky! ;) A doporučuju přečíst, protože... Prostě jsou nezapomenutelné.
P.S. Možná bych přehodila názvy posledních dvou dílů, totiž Sílu vzdoru bych dala na dvojku (kde zničili silové pole a tím VZDOROVALI Kapitolu), zatímco Vražedná pomsta by se hodila na trojku (kde se Katniss pomstila prezidentce a de facto i Snowovi za ostatní).

Shai
14.01.2015 5 z 5

3. nejlepší knížka, co jsem kdy četla!!!
(první dvě nejlepší knížky jsou samozřejmě první dva předešlé díly)

Pedros
14.01.2015 5 z 5

Jediné minus, které tato kniha má je, že je to poslední díl a už žádné pokračování nebude. Od příběhu jsem se nedokázala odtrhnout, ale zároveň jsem si ho musela šetřit, protože nic tak skvělého už dlouho nepřijde.