Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71087/bmid_hunger-games-sila-vzdoru-71087.jpg 4 5179 5179

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí – s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce – bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

pobijecmuch
08.09.2014 2 z 5

Hunger Games nám po druhém díle vyhasl, jak vyhozený vajgl na refýži. Čekal jsem, že Collins se vzpamatuje a třetí, závěrečný díl trochu víc akčněji dotáhne do samotného konce. Bohužel spisovatelky (další je Roth) těchto rádoby přeslazeného sci-fi to neumí a začátek třetího dílu je pouhé literární vzduchoprázdno. Filmaři třetí díl rozdělili do dvou samostatných částí a nevím co při premiéře 1. partu chtějí v listopadu divákům nabídnout. Snad jen pěknou tvářičku herečky Jennifer Lawrence. Doufám, že nepropadne jako její literární předloha. Hodnotím dvě hvězdy aspoň za závěr knihy.

nikorka
03.09.2014 3 z 5

(SPOILER) Pre mňa najslabšia časť z celej trilógie. Síce komentáre nižšie svedčia o opaku, no chcela by som vyjadriť svoje názory, prečo ma kniha trochu sklamala.

Pozor, obsahuje SPOILER:

Hlavná hrdinka mi už v tretej časti strašne liezla na nervy. Ľúbostný trojuholník tiež. Jej zmýšľanie. Niekedy by som ju prefackala. Tie otázky, ktoré si kládla v hlave - až ma z nich rozbolela hlava. Nechápte ma zle, autorka príbeh napísala super, nemala som problém s čítaním. No Katniss mi dosť pripomínala Bellu z Twighlitu :l A to mi uz riadne liezlo na nervy..

Prvá časť knihy bola iba vata. Keď sa tam začalo niečo diať a chýlilo sa to ku koncu, nemalo to ten nádych gradácie, že ty kokos, chystá sa niečo veľké, za čo treba bojovať, ľudia, ide o budúcnosť vašich detí a ich detí. Nemala som ten mrazivý pocit, že ide o niečo významné - bohužiaľ som sa pri konci knihy nevedela z reality duchom preniesť do príbehu a prežívať ho s hrdinami.

Koniec bol nápadom dobrý - deprimujúci, až to mrazilo v kostiach, super. Aj tá sestra - to som nečakala.:) Veľmi dobre opísaný duševný (ne)stav Katniss. Ale to riešenie ľúbostného trojuholníka, hmm.. Ale ten Galov koniec mohol byť dotiahnutý oveľa kvalitnejšie.

Niekedy sa mi zdalo, že ozajstná kvalita tohto príbehu je iba o Hrách.

Na záver, uvidíme ako dopadne film :P

Adel703
30.08.2014 5 z 5

Konečně jsem dočetla tuto sérii.
Byla úžasná.
Pro mě dokonalá.
A pořád jí nemůžu dostat z hlavy, pořád přemýšlím nad koncem.
Jsem ráda, že to tak skončilo, takovýhle konec si to zasloužilo.
Na druhou stranu, když jsem dočetla, bylo mi smutno.

A teď bez legrace - Je vůbec možné oblíbit si tu nějakou postavu? Je to přece Hunger games, zvrhlé hry, kdy může přežít jen jeden. A pokud jde o přežití, lidé se mění a dělají hnusné věci.
Je tu spoustu nových i starých postav. A především je tu 13. kraj.
Pár postav se mi dostalo pod kůži a pořád mi je líto, jak skončily jejich osudy.

Je pro mě pořád neuvěřitelné, že to celé skončilo. Přála bych si další díly, ale vím, že už by to nebylo takové.

Strašně se těším a zároveň se i bojím filmu. Jsem zvědavá, jak se s tím poperou, ale nějak nechápu, co bude v první části. Doufám, že mi to knížku nezkazí :)

Rodaw
29.08.2014 5 z 5

Dokonalé.

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Hunger Games to je moje, ale z třetího dílu jsem byla nějaká přešlá. Asi jsem to jednoduše nečekala takové vyvrcholení. Nebyla jsem zklamaná, jen... v šoku. :D Každopádně radost mi udělal epilog o patnáct let později. :) Možná bych se nezlobila, kdyby byla ještě jedna kniha, co bylo dál se všemi, ale i tahle v krásném lichém počtu to je bezva! :)

Teraslík
13.08.2014 5 z 5

Já mám ráda když série knih pokračuje co nejdéle. Tato knížka je skvělá i když předchozí byli trochu lepší, ale pět hvězdiček si zaslouží. Určitě si tuto sérii brzy přečtu znova. Dost jsem se u ní nabrečela a byla jsem smutná, ale konec se mi líbil. Tato série je asi nejlepší, kterou jsem četla. Někdo by se bez třetího dílu obešel, ale v mém srdci si tento díl místo najde.

fiona007
07.08.2014 4 z 5

Dle mého názoru je to nejslabší díl.
Každopádně se to pěkně zamotá, vztah mezi Peetou a Katniss, překvapil mě osud Katnissiny rodiny.
Jako závěr celé triologie dobré, ale knížka sama o sobě mě nenadchla.

risisisi
06.08.2014 5 z 5

Tento díl jsem četla snad 10 krát, nekecám, je to můj nejoblíbenější z celé řady!

jovey
04.08.2014 4 z 5

Jak tu již psalo více lidí, první dva díly mi přišly lepší, vím, že autorka nějak sérii musela ukončit, ale "happy end" mi k tomu neseděl.

Patw
31.07.2014 4 z 5

Po delší době (po dvou letech) jsem musel hodnocení změnit ze tří na čtyři hvězdičky. Ačkoliv se kniha nečte tak hezky a plynule jako první dva díly, od kterých čtenář (resp. já) nemohl odtrhnout oči, i tak ději nic nechybí. Máme tu přece finále, konec trilogie bylo tedy jasné, že to bude místy drhnout. Jsou zde části, které člověka pohltí i části, které jsou trochu přehnané ale zase plné a občas i náročné na čtenářovu představivost. V knize se toho děje dost, jen tomu chybí ta plynulost prvních dvou dílů. Dočkáme se jak akce, napětí tak samozřejmě i překvapivých zvratů.

Kari15
28.07.2014 3 z 5

První dva díly se mi líbily strašně moc, ale tenhle mě už tolik nebral. Je to škoda, ale i tak to nebyla vůbec špatná kniha jen jsem čekala víc. Ale i tak mám tuhle sérii moc ráda.

Marillee
27.07.2014 3 z 5

S názorem, že je to jak počítačová hra, souhlasím. Sérii jsem četla v angličtině, ale třetí díl byl i v češtině (podle kamarádky) divný, nesrozumitelný. Druhý díl byl pro mě nejpovedenější, celá série mě ale moc neoslovila.

kloin
26.07.2014 2 z 5

Tak jsem dočetl poslední díl. Rozhodně bych neřekl, že nejhorší z celé série. Alespoň je zde snaha o vysvětlení a dotažení některých věcí. Pořád jsem přemýšlel, co mi to jenom připomíná, a pak mi to došlo. Jako kdybych koukal na to, jak někdo hraje počítačovou hru. Jinak hromady pitomých rozhodnutí a nelogičností, které však díky formě vyprávění, může autorka hodit na nevyzrálé myšlenky hlavní hrdinky. Potěšilo mě závěrečné poděkování, a i já bych chtěl poděkovat manželovi autorky, který ji donutil "zodpovědět otázky, které ji ani ve snu nenapadly."

kerr.cani
23.07.2014 4 z 5

Kniha nebyla tolik čtivá jako dva předchozí díly, ale s chutí jsem jí přeci jen přečetla. Konec mě trochu zklamal, ale přesto jsem si jí, stejně jako ostatní díly, přečetla znovu. Víc jsem si všimla detailů a zabrala se do série mnohem víc. Hunger games jsou jednou z nejlepších sérii, které jsem četla.

Danusshka
22.07.2014 3 z 5

Po předchozích dílech jsem se opravdu těšila na závěřečné finále, ale bohužel jsem byla dost zklamaná. 3/4 knihy se vůbec nic nedělo, nemohla jsem se začíst. Dočetla jsem ji opravdu jen se setrvačnosti, abych věděla, jak celý příběh dopadne. Vlastně i samotný závěr knihy mě zklamal, najednou byli všichni mrtví během 2 kapitol a kde nic, tu nic. Vlastně už se ani netěšim na filmové zpracování :-(

Beautty
15.07.2014 5 z 5

Každý má rád něco jiného. A já můžu říct, že tahle Trilogie se dostala hned za mé nejoblíbenější knížky ( serie HP ). Možná začátek byl trošku slabší, ale potom se děj tak hrozně rozjel a nezastavoval až do konce. Občas mi sice vadilo, jak Katniss neví s kterým být, ale kdyby tam ty románky nebyly, asi bych dál nečetla. Já prostě proti této trilogii nemůžu vytknout ani Ň!!!! Stal se ze mě maniak na HUNGER GAMES!!!! už se těším na závěrečné film. Jo a mimochodem. Knížky jsi daleko lepší než film!!!

TýnaMat
14.07.2014 2 z 5

Třetí díl série byl pro mě opravdovým zklamáním. Do knihy jsem se vůbec nemohla začíst, začátek byl zdlouhavý, zmatený konec naopak useknutý. Někdy jsem také vůbec nechápala Katnissiny pohnutky. Myslím si, že se autorce ani zdaleka nepodařilo, využít potenciál, který tato kniha beze sporu měla.

juliekrocova
14.07.2014 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila a neustále jsem nad ní musela přemýšlet. Rozhodně bych ho neoznačila za výrazně horší díl než třeba díl předcházející - tedy druhý. Byl sice o něco slabší, ale ne o moc. Závěrečný díl trilogie se mi líbil, byl čtivý, bylo tam dost akce, zamotaných vztahů a všeho, co se dá od Katniss čekat.

TFArchmann
05.07.2014 4 z 5

Závěrečný díl série mě dost zklamal. Hunger Games miluju jako nic jiného, ale absolutně nechápu, co to autorka vyvedla s první polovinou této knihy. Sedět v koutě, být na každé páté stránce zraněná, nebo zblázněná, to mi zkrátka nepřijde jako něco, co by měla dívka v plamenech dělat, když se ve zbytku světa šíří revoluce, jejíž je symbolem. Čekal jsem spoustu bojů, dobývání Panemu, kaluže krve a já nevím, co všechno, ale Síla vzdoru je příkladem toho, že u dobrých knih nikdy nevíte, co máte čekat. Druhá polovina knihu, jako celek, zachránila. Prožijete u ní tolik emocí, až úplně zapomenete na všechny nedostatky. Epilog mi přišel zbytečný, ale přesto autorku obdivuji za její práci a nápaditost. Bohužel nemůžu dát 5 hvězdiček jako u předešlých dvou dílů.

kristýnka007
03.07.2014 5 z 5

upřímně bych nejradši odstranila ten konec, já prostě nemusím to "o x let později.."