Vražedná pomsta

Vražedná pomsta
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413631/bmid_vrazedna-pomsta-hrR-413631.jpg 5 5409 5409

Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje! Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Catching Fire, 2009

sabanka
07.03.2015 5 z 5

Uzasna kniha .Vubec me nezklamala :) .Hodne podobna jako prvni dil ,ale tentokrat se hodne zlepsila psychika osob . Naprosto chapu co na teto trilogii vsichni maji
Vice na mem blogu ;)

PetraBery
25.02.2015 5 z 5

Trošku jsem se bála, že se do knihy až tak nezačtu, protože první díl jsem přečetla před více než dvěma roky, ale bála jsem se zbytečně... Po pomalejším rozjezdu jsem měla problém se od knihy odtrhnout. Za mě plný počet, četlo se mi to opravdu dobře a s dalším dílem rozhodně nebudu otálet a hned navážu.

darthvader77
22.02.2015 4 z 5

Snow je vynikající, aréna i výcvik o level výš a postsvy prochází zajímavým vývojem, takže mě z toho vycházejí 4 krasně červené hvězdy.

Kalima206
15.02.2015 3 z 5

Tento díl nebyl špatný, ale upřímně řečeno mě bavil ze všech nejméně. Konec mi přišel hodně uspěchaný. Nevím no, čekala sem víc.

Phyl
11.02.2015 1 z 5

Po prvním díle, který se četl stejně jednoduše jako pomírali dětští otroci v aréně, a dokázal jsem si knihu dostatečně vychutnat, byl druhý pro mě nesnesitelnými muky, které představovaly hlavně myšlenkové pochody hlavní hrdinky, přes které jsem se musel přenést až do konce, jenom ze zvědavosti, jestli ta kráva třeba nepadne v aréně nějakým krutým způsobem. Bohuže se nekonalo nic takového. Sice je zraňována neustále, ale největší utrpení jsem odnášel já sám při představě, že může na světě existovat někdo tak retardovaný, jako je hlavní hrdinka, která dokáže zkazit jinak celkem zajímavý příběh, svou neustálou nerozhodností, jenom aby natahovala tímto způsobem děj kolem sebe. Jestli se nechá přefiknout Hurikánem, kterého nechce ranit a přitom by chtěla. Nebo jestli jí bude beznohý pekař, se kterým nemluví celý rok a pak se do něj zase bezhlavě zamiluje, ale valstně nezamiluje, a potom zamiluje a tak pořád dokola je celkem nepodstatné pro mě jakožto čtenáře, který se na dvojku obrátil hlavně z toho důvodu, že jej jednička oslnila a navnadila na dvojku, ve které jsem čekal nějaké důležité rozuzlení, které přišlo až na posledních pár stránkách, jinak to vlastně bylo naknap stejné jako jednička až na to, že jsou tam skoro všichni kamarádi. Jůůů.

Kakiko
09.02.2015 2 z 5

Popravdě nevím, co si mám o tomhle dílu myslet. Musím říct, že se autorka v psaní zlepšila, ale i tak jsem přeskočila asi tak 1/3 knihy, protože to byla jednoduše nuda, nuda a zase nuda.

+ Autorka se nepatrně zlepšila v psaní, ale stále to nebyla žádná sláva.
+ Už to bylo o trošku drsnější a napínavější, ale jen o trošku. :D

- Její přirovnávání. Jedno z nich mě fakt dostalo do kolen, bohužel už si ho nevybavím, ale bylo tak nesmyslný, že jsem se musela smát.
- Vztahy, vztahy vztahy.
- Odboj jde díky ich formě do kytek. Člověk neměl šanci zjistit, jak se vše vyvíjí.
- Katniss má do hrdinky hodně, hodně daleko. Vždyť ta holka nic nedokázala. Pokusila se sníst blbý bobule, zabila moc, moc, moc lidí (asi tak tři celkem?), aby přežila, a vyprovokovala revoluci (doteď mi uniká, jak se to sakra mohlo stát.)
- Peeta je asi ten nejneschopnější mužská postava, o které jsem kdy v životě četla. Ke všemu je to nesympatickej vůl.

Co se filmu týče, ten se mi fakt líbil. Jediný, na co jsem byla alergická, byl projev Katniss a ostatních. To fakt museli, když se někomu něco stalo, slyšeli něčí hlas, tak hystericky ječet? Omg. Ale jo, jinak film značně převyšuje knihu a to se říká, že filmy jsou horší.

Jordyz
07.02.2015 4 z 5

Opět jsem nejdřív viděla film...trochu mi to zkazilo požitek ze čtení, ale i tak super čtění na víkend. A oproti prvnímu dílu kniha vs. film u druhého dílu v knize více podrobností - ne zásadních, ale kniha je bohatší. Jdu na třetí díl - a film jsem zatím neviděla, takže se těším :-)

Sabka123
29.01.2015 5 z 5

Opět skvělá jako první díl. Naprosto mě nadchla a velice se těším na další díl. Mohu ji jen doporučit.

Zuzvil
27.01.2015 4 z 5

Vždycky se snažím si nejprve přečíst knížku a pak shlédnout film, tady se mi to "bohužel" povedlo opačně, ale vůůůůbec to ničemu nevadilo, knížka je úúúžasná, četla se mi skvěle a téměř jedním dechem, film si myslím je udělán taky zdařile, takže hurá na třetí díl :-) V knížce je samozřejmě vysvětleno vše do detailů, což film nemůže nikdy dokázat, přesto (nebo právě proto) oboje vřele doporučuji! Skvělá dystopie.

Biohazard
25.01.2015 3 z 5

Nemohu si pomoct, ale oproti prvnímu dílu strašné zklamání. Prvních 150 stránek se nedozvíte nic nového, celé je to napsané jak pro retardy, co nečetli první díl a ta nejlepší akční pasáž trvá jen nějakých 70 stran. První díl byl naprosto úžasný, druhý mě nudil.

Veronika.C
12.01.2015 5 z 5

Super pokračování, druhý díl je stejně dobrý jako první a i filmové zpracování se jim povedlo. Hned se pouštím do třetího dílu

Misan1993
06.01.2015 5 z 5

Poslední větou autorka naznačuje "okamžitě si běžte koupit další díl" ;) Ještě že mám koupenou trilogii ;)

MATY-sek
04.01.2015 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem a teď šup šup na Sílu vzdoru :o). Stejně jako u prvního dílu je nezvykle velká přesnost filmového zpracování s knižním...

t.o.m.m.y
02.01.2015 4 z 5

Knížka skvěle navázala na první díl. Maximálně doplnila mezery ve filmovém zpracování a jako prví díl je čtivá a pěkně odcejpá! Už se těším na poslední 3. díl a jsem moc zvědavý, jak to všechno dopadne. Určitě doporučuji!! ;-)

Greene
01.01.2015 4 z 5

Oproti první knížce výrazný propad dolů. Prvních 200 stránek jsem málem umřel nudou, prakticky si ani nepamatuji, co se tam stalo. Druhá polovina však byla celou dobu napínavá a nemohl jsem přestat číst. A tak skvělý, briliantní, geniální konec jsem ještě nečetl.

Shai
01.01.2015 5 z 5

Vražedná pomsta mi připadá nejpovedenější. Myslím, že se dokonce povedl i film a to se moc často nestává, pokud jde o film podle knihy. Strašně moc se mi líbil ten nápad s hodinami a dokonce jsem si oblíbila i Haymitche, což je velké plus.

petrisca
26.12.2014 5 z 5

Sice se mi o trochu více líbil první díl, ale pořád je to jedna z mých citovek a ráda se k ní vrátím. Hodně mě mrzí, že autorka napsala pouze tuto sérii :/ Ale jinak skvělé pokračování Hunger games :)

deedulka
24.12.2014 5 z 5

Napínavý a originální příběh. Viděla jsem i film a obojí je strhující. Můžu jen doporučit a těšit se na poslední díl. :)

Annie G.
11.12.2014

Sem rada, ze jsem knihu necetla v cestine - ta jmena jsou hrozna

jana5962
10.12.2014 4 z 5

I když jsem chvílemi uvažovala že je spisovatelka úchyl na pevné Peetovo objetí, nijak jí to nezazlívám. Kniha stojí za to.