Dívka v ledu

Dívka v ledu
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320331/mid_divka-v-ledu-c5s-320331.png 4 5922 5922

Její pootevřené rty jako by se chystaly promluvit. Její mrtvé tělo zamrzlé v ledu... A není jediná. Poté co je v parku v jižním Lon­dýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Foste­rová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vy­šetřování, a mrtvými imigrant­kami? Jaké tem­né tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéf­inspektora Fosterové skončil ka­tastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojo­vat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu? „Dívka v ledu je přesně ten typ knihy, kterou neodložíte, dokud nedočtete poslední stránku.“ * „Napínavý a strhující thriller, s dokonale vykreslenými postavami a překvapivým koncem. Okamžitě potřebuji druhý díl!“ „Fascinující thriller s velmi sympatickou vyšetřovatelkou. Jednoduše perfektní.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Girl in the Ice, 2016

Mirin1349
24.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Dlouho jsem tomuto autorovi odolávala, o to větší radost mám z toho, že jsem po jeho knize konečně sáhla. Bylo to velice čtivé, napínavé a nebyla tam hluchá místa. Čeští a slovenští čtenáři určitě budou kvitovat odkazy na naše krajiny. Možná i proto, že detektivky čtu ráda, tak mi přišlo, jako že čtu knihu od nějakého mně již známého autora.

***SPOILER***

Jediná věc, kterou bych si představovala jinak, byl vzkaz od vraha a jeho fascinace Erikou. Přišlo mi, že to musí zákonitě být někdo z její minulosti, který si s ní chce vyřizovat účty. Moc se těším na další díly.

chamyl
22.05.2021 2 z 5

Patřím mezi zklamané čtenáře a nemám z toho radost.
Nesympatická policistka s nijak zázračnými předchozími výsledky ignoruje veškeré detektivní i služební postupy a pravidla, jelikož je vedena svojí těžko pochopitelnou intuicí, která se přitom v minulosti minimálně jednou krutě nevyplatila. K tomu jí zřejmě za koblihu tleská prakticky celý kolektiv nových kolegů, kteří ji vlastně vůbec neznají, ale okamžitě k ní mají blízko, přičemž její chování by v reálném životě mělo spíše obrácený efekt.
Zbytečná manýra se zazděnou slovenskou linkou (škoda) a klišé boje poctivých proti zkorumpovaným.
Všechno už tu bylo a fungovalo lépe.

Monuli36
16.05.2021 5 z 5

Čtivá,super napsaná a napínavá knížka.Určitě se poohlédnu po dalších dílech autora

Fifth Element
12.05.2021 2 z 5

Nebyla z nejhorších, ale nenadchla...

Jordanka9
02.05.2021 5 z 5

Můj druhý Bryndza, i když první v sérii s Erikou a jejím týmem. Takže řadu policistů jsem již znala a věděla jsem jak se jejich charaktery budou vyvijet.
Napínavé a rychlé čtení od první řádky do konce a ten byl vskutku překvapující a nečekaný. Bavil mě popis temných zákoutí i moderních částí Londýna ,nevím, nakolik vyfabulovaný. Prostě Robert umí zaujmout, postavy jsou jako živé, třeba Markův tatínek. Erika zázračné 2x vyvázne ze spárů vraha, snad v dalších dílech bude mít trochu klidu. Což je už psáno a dáno, ale já to zatím
nevím. Důvod k přečtení celé řady, 3. knihu mám rozečtenou.
Doporučuji nejen fandům detektívek ...

Moška
01.05.2021 3 z 5

Nebylo to špatné. Dobře napsané, příběh má spád a do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. Současně jsem ale vnímala, že literární jazyk a vystavení dialogů jsou jednodušší, než by mohly být.

Emberas
01.05.2021 4 z 5

Velmi dobře napsaný thriller. Robert Bryndza se zařadil mezi mistry svého oboru a jeho knihy patří k tomu nejlepšímu, co se dá v daném žánru přečíst.

wlado
26.04.2021 4 z 5

Môj prvý Bryndza a nesklamal. Po veľkom množstve kriminálnych autorov, ktorých som čítal v posledných rokoch som našiel autora, ktorý píše pútavo s výborným popisom prostredia a postáv. Odporúčam

PabloFuentes
19.04.2021 4 z 5

Ze začátku knihy jsem měl trochu problémy s popisnými částmi a přišlo mi, jako by se autor teprve rozepisoval. Naštěstí se to ale rychle změnilo ve velmi čtivé. Odhalení jsem nečekal. Knihu určitě doporučuji.

manasx
14.04.2021 5 z 5

Pana Bryndzu jsem objevila nedávno a už mám přečtenou třetí knihu. Díky krátkým kapitolám mají jeho knihy spád a jsou velmi čtivé. Opravdu mě baví!

martineden
10.04.2021 5 z 5

První ze sěrie detektivek o Erice mě moc bavila. Líbí se mi prostředí Londýna i styl vyprávění. Je to napínavé, je to super oddychovka. Doporučuji.

zdenaR
09.04.2021 4 z 5

Velmi dobrá čtivá detektivka se sympatickou hlavní hrdinkou.
Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah.

Allla9
30.03.2021 5 z 5

S Erikou Fosterovou jsem prožívala chvíle napětí a strachu. Ráda se s ní setkám i v dalším pokračování.

Teniskaha
26.03.2021 3 z 5

Celkem čtivé, ale pro mě to nebylo nic, z čeho bych si sedla na zadek Každopádně další díly mě zajímají a dávám jim šanci.

Vestička
20.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Myslím, že hlavním problémem knihy je, že v ní není nic originálního. Prostě kopíruje. Hlavní " postava" má trauma. Je nevyrovnaná, neprofesionální a proto nesympatická. Je sama jako kůl v plotě Problémy se snaží řešit prací, ve které ale nemá co dělat. V knize dale naleznete patologa homosexuála, který chodí na test na HIV. Policistku lesbu s partnerkou a děckem.. Min. Tucet prostitutek z východu. Jejich malé, prokřehlé HIV pozitivní děti. /jedním je Erika hned na začátku pokousaná, komentuje to tak, že to poslední na čem ji sejde je její život/ Pasáky též z východu. Dale absurdní sebevraždu, a na konec naleznete nelogické rozuzlení, a jak jinak úchyla -magora. Za originalitu má u mě p. Brynza 0 bodou. Takže za snahu a za čtivost.

Forest66
19.03.2021 4 z 5

Dobře napsaná a čtivá detektivka. Postavy a situace byly sice dost vyhraněné, což ubíralo na věrohodnosti, ale je to první kniha série, třeba se v tomto ohledu trochu někam posune. Moc rád si přečtu další

onyx84
19.03.2021 5 z 5

Veliká spokojenost...Erika mi hodně připomíná mojí oblíbenou Kim Stoneovou,asi tím,že je svá...a i zbytek týmů fajn parta...každopádně úvod do série super a moc doufám, že budem laťku jen zvedat...

MirkaProk
14.03.2021 5 z 5

Dobrá detektivka se sympatickou Erikou. Určitě si přečtu další díly.

Annannas
14.03.2021 5 z 5

Moc dobrá detektivka. Nic jí nechybělo, vše běželo jako na drátkách, vyvážené prolínání samotného příběhu a naprosto super vyšetřovatelka a její životní linie. Už se těším na další. DOPORUČUJI

boeink
07.03.2021 3 z 5

Ale jo...dalo se to. Jen mi to celé přišlo dost nepravděpodobné a konec nedotažený. Nechápu, jakou motivaci pachatel vlastně měl, byl to snad jen normální cvok? Ale dám Bryndzovi ještě šanci, protože čtivá ta kniha opravdu je.