Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3376 3376

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water, 2016

Matuko05
10.04.2020 5 z 5

Brilantná detektívka. Som rád, že autor po knihe Nočný lov nezostal pri sériových vraždách. Po troch knihách možem definitívne povedať, že Bryndza sa zaradil medzi mojich najobľúbenejších autorov. Latku si touto knihou nasadil skutočne vysoko, takže sa teším na ďalšiu a dúfam, že dokáze ísť ešte vyššie.

Ctenar1202
09.04.2020 1 z 5

Knihy od Roberta Bryndzy mi byly s velkým nadšením doporučovány, že nic tak fantastickýho jsem nikdy nečetla....ok, sedla jsem k netu a objednala si knihu Temné hlubiny. Měla nejvyšší hodnocení a já byla opravdu natěšená až se začtu....dnes jsem dočetla...a? Jako opravdu? Opravdu to má být fantastické čtení?
To, že svou nadřízenou oslovují šéfe, to jsem nějak vstřebala, ač mi to příjde opravdu přitažený za vlasy...to, že se Erika vyspí s kolegou, to už ve mě začalo vše pěnit, ale když na konci příběhu ještě přišla vsuvka s homosexuálem, to už bylo moc...proč? Proč?! Prvoplánový, nenapínavý, průměrný.....z celé knihy jestli bylo fakt zajímavých dvacet třicet stran? Zbytek omáčka.... No jsem zklamaná.

Alienn
07.04.2020 5 z 5

Další porce skvělého čtení od mého již oblíbeného autora. Tato série rozhodně patří mezi ty nejlepší detektivky, co jsem četla.

hanka6036
06.04.2020 5 z 5

Budu se opakovat, ale i tahle kniha byla opět super!
Řekla bych, že od ostatních se mírně lišila, ale měla skvělý námět, jako vždy. Rodina mi přišla trošku divná už na začátku, ale závěrečné rozuzlení mě i tak překvapilo.

Ondra_P
01.04.2020 5 z 5

Spokojenost stejně jako s předchozími dvěma díly. I když se může zdát, že se v první polovině knihy nic moc neděje, přesto má příběh spád a čtení rychle ubíhá. Určitě doporučuji.

oblakaknih
01.04.2020 5 z 5

Konečně jsem se dostala k dalšímu dílu této série! A bylo to skvělé. Přestože mi bylo řečeno, že liché díly jsou lepší (čím to je?), do tohoto jsem se pouštěla s obavami. O to víc jsem teď nadšená.
Další originální případ, další originální zvraty.
Erika mi byla zase sympatická, oproti předešlému dílu jsem s ní dokázala sdílet myšlenkové pochody a názory.
Jak jsem u autora zvyklá, jeho styl psaní je pecka! Kniha se četla sama, stránky mi ubíhaly pod rukama a já jen nechtěla, aby byl konec. Moc mi vyhovují ty krátké kapitoly!
Porovnáním s předchozími díly jsem se rozhodla, že Temné hlubiny si plný počet prostě zaslouží.
Byla jsem překvapená, naštvaná, dojatá, napjatá. Všechno, co od dobrého thrilleru očekávám.
A aby toho nebylo málo, je tady i malinko romantiky, která mi čtení ještě o trochu zpříjemnila.
Moc doporučuji, těším se na další díly.

gaaabi
31.03.2020 4 z 5

Tentokrát téma zmizelého dítěte - to dostane všechny ženy. A zase svalnatý Peterson! Čte se pěkně, ale fakt mi trochu vadí, že už dopředu vím, kdo za tím stojí...

NoraHudecová
19.03.2020 4 z 5

Pri riešení iného prípadu sa náhodou objaví telo dievčatka, ktoré zmizlo pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Do obnoveného vyšetrovania sa púšťa Erika Fosterová so svojím tímom. Jessica Collinsová mala 7 rokov, keď bez stopy zmizla a jej rodinu to nezvratne poznačilo. Erika sa snaží pochopiť rodinné vzťahy a o pomoc požiada aj bývalú vyšetrovateľku tohto prípadu. Amanda Bakerová si nedokáže odpustiť, že nenašla páchateľa a svoj žiaľ utápa v alkohole. Podarí sa im napokon nájsť vraha spolu s Erikou, alebo to Amanda vyrieši sama? Je jediný podozrivý naozaj vinníkom alebo je pravda skrytá niekde úplne inde?
Krátke kapitoly, zaujímavý námet a dočkáte sa aj mierneho napätia. Hlavná vyšetrovateľka Erika mi v predchádzajúcich dvoch dieloch nebola sympatická, ale teraz som celkom zmenila názor. A to asi najmä preto, že sa neopakoval scenár o odobratí prípadu a vyšetrovanie na vlastnú päsť ako v predošlých knihách. Príjemná zmena bola aj romantická zápletka. Určite budem v sérií aj naďalej pokračovať.

Welinie
13.03.2020 5 z 5

Musím uznat, že Divka v ledu byla taková ta rozjezdová, pilotní knížka. Druhý a tento třetí díl neměly chybu.

Eleanor-ka
12.03.2020 4 z 5

Příběh Temných hlubin mi přišel mnohokrát zajímavější než příběh Dívky v ledu. Přišel mi daleko víc zamotanější a zkrátka temnější. Podobně, jako první díl, i tento vás okamžitě vtáhne a po chvilce vám uvízne v hlavě.
Závěr mě překvapil, ale dávám dolů jednu hvězdu za to, že mi už od samého začátku přišla Laura podezřelá.
Mě ty "Bryndzoviny" jednoduše baví. :)

Besa
12.03.2020 5 z 5

Toto je prvá kniha od tohto autora, ktorú som čítala. Paci sa mi autorov štýl písania, príbeh, dynamika, prekvapujúci záver, veľmi sa mi páči hlavná postava - Erika, ktorá, ako som pochopila, je hlavnou postavou jeho predchádzajúcich detektívok. Knihu som doslova zlhtla a teším sa na ďalšie.

michaela2173
11.03.2020 5 z 5

Další skvělý příběh Eriky Fosterové.

prezident68
11.03.2020 5 z 5

tak ako predošlé knihy, zaujímavý, rýchly dej..výborné..

Always a reader
05.03.2020 5 z 5

Autorův styl, příběh a postavy mě neskutečně baví.

Vevericka.eva
03.03.2020 4 z 5

Dobrá detektivka. Hlavní hrdinka mi úplně neseděla, ale když nebudu mít něco výrazně lepšího, asi se pustím do ostatních dílů.

Safrika
02.03.2020 4 z 5

Knihu jsem precetla rychle,az do konce jsem nevedela co se stalo :), takze za me fajne! Tesim se na dalsi dily

PetraCy
28.02.2020 5 z 5

Opět perfektní a napínavý děj... konec jsem přečetla na jeden nádech, nemohla jsem se už od toho odtrhnout a četla až do půlnoci....

NatZE
18.02.2020

Tak tohle jsem přečetla snad najednou :) Určitě doporučuju.

Petraca
16.02.2020 5 z 5

Mně se další Bryndzova kniha opět líbila, dobře se četla, příběh zajímavý, konec překvapující. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

rozina351
06.02.2020 3 z 5

Bráček, ale velmi čtivý a zábavný :) A oceňuji Bryndzovo poděkování na konci jeho slovenské tchyni :)))