Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život!
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52321/bmid_doktore-fofrem-jde-o-zivot-udF-52321.jpg 4 542 542

Irish Country série

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor, 2004

kapr
05.09.2020 4 z 5

Nejsem právě fanouškem rugby, ale už určitá drobná podobnost s knížkami nám všem známého veterináře si získala jednoznačně mé sympatie. Četl jsem snad všechny co u nás vyšly. Pokud se mi podaří k jeho knížkám vrátit, tak ještě zvážím hodnocení, jednotlivých knih - dílů. Jedné z nich dám určitě těch hvězd pět. Možná to bude nakonec právě tato. Prozatím dávám celé sérii čtyři hvězdy. Tedy za mne 4+. Určitě se budete dobře bavit, a zároveň se seznámíte s ryzí, byť často poněkud osobitou duší irského lidu. Není to humoristická literatura, přesto mohu jedině doporučit. Na mne jsou to příliš tlusté bichle, ale určitě to stálo za to. Připomnělo mi to Irsko, jak si jej pamatuji. Bylo to tehdy sice jen několik dnů, ale stálo to za to.

knihomolka999
06.06.2020 4 z 5

Příběhy z venkovského lékařského prostředí mám ráda. Tyto jsou vtipné, plné osobitých a svérázných postav, životní moudrost a laskavého humoru. Doktoři se ve své profesi vyznají, neboť léčí i čtenářovu duši.

KaMal
30.05.2020 4 z 5

Výborná knížka! Krátké kapitoly, vtipné historky, svérázní pacienti i sympatičtí doktoři. Život na vesnici prostě chytne za srdce (tedy pokud se nepoznáte mezi místními figurkami) :-D

pedobro
28.05.2020 4 z 5

Zamilovala jsem si postavičky ze Steinbeckovy Plechárny. A tady asi taky nebude těžké najít si své oblíbence a s úsměvem na rtu o nich číst. Chtěla jsem něco, co neznám, co je veselé a čím bude možné prokládat složitější čtení. Tohle byla dobrá volba a ještě lepší bylo, že jsem si půjčila rovnou první dva díly :o)

pepa4081
10.05.2020 5 z 5

Kniha mi trochu připomněla mého milovaného Jamese Herriota. Mám rád tyhle laskavé a humorné historky z anglického (zde irského) venkova. Jsem rád, že jsem objevil tohoto autora. Jdu si půjčit pokračování. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

otesánek
06.05.2020 3 z 5

milé klidné a oddychové čtení. Neurazí , ale ani úplně nenadchne. I tak se těším na další setkaní s doktorem Fingalem O´Reillym

Richisa
10.04.2020 4 z 5

Příjemná odpočinková kniha. Četla jsem po chvilkách, na ukrácení čekání a pod.

Připomíná mi knihy pana Herriota, jen zde jsou pacienty lidé ne zvířata. Klid, úsměv a pohoda zůstává.

Líbilo...

hapac
19.02.2020 4 z 5

Moje první setkání - jak je tu níže napsáno od baterka.gs - Odpočinkové čtení plné radosti a dobra, pozitivní nalazení v dnešní hektické době. Mám z této série stejný fajn pocit.

monulam
09.02.2020 3 z 5

Moc milý příběh a při náročnější četbě se při něm krásně relaxuje

bekule
25.01.2020 5 z 5

Velmi milé překvapení, zábavná pohodová četba. Nepočítala jsem s tím přečíst celou sérii ale předevčírem jsem dočetla a už uvažuji že si musím půjčit další díl.Chytlo mě to, a bavilo , miluju Iry čím dál víc.

....................................................................................................................Výzva 2020/4

Petunka1302
20.01.2020 4 z 5

Skvělá odpočinková knížka

Stekl
01.01.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka. Z pohledu mladé lékařky musím říct, že pacienti, lékaři i jejich pocity a pochyby jsou velmi věrně popsané a evidentně se ani během let nemění. Doporučuji.

Ana72154
27.12.2019 5 z 5

Těším se na další knihu z této série

MojeMonca
12.12.2019 2 z 5

Dobré, .

baterka.gs
07.10.2019 4 z 5

evask
05.10.2019 4 z 5

Ale jo, docela dobrý.
Napsané s humorem a občas je člověk i napjatý, jak to dopadne, třeba těhotenský test. Na dovolenou ideální čtení.

DomenicaRisa
16.09.2019 5 z 5

Byla jsem překvapená, že se nejedná o příběh že současnosti. Ale byla jsem příjemně překvapena, k čemu jsem se v rámci čtenářské výzvy dostala. Barry, kteremu sotva zaschl inkoust na diplomu se naučil, že ne vše se dá naučit z knih, že nesmí lidi soudit podle prvního dojmu a že je rozdíl znát pacienta jen jako bezejmenou tvar, nebo o něm vědět vše v rámci vesnických informačních cest. Doktor O'Reily byl místy cynik, místy starostlivý felčar. Takový doktor House o pár desítek let dříve. A Kinky srdečná hospodyně, která o tyto dva dobre muže pečovala.

kopretitinka
09.09.2019 4 z 5

Oddechovka jak má být :)

midure
12.08.2019 5 z 5

Milé a pohodové, odpocinkove cteni

kaja77
28.07.2019 5 z 5

Prostě příjemné, relaxační, pohodové, místy dojemné... nemám knize co vytknout.