Italské léto

Italské léto
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505359/bmid_italske-leto-rkh-505359.jpeg 4 169 169

Nový román bestsellerové Jennifer Probstové o třech generacích žen a jedinečné pouti Itálií. Workoholička Francesca je úspěšná ve všech oblastech svého života kromě jedné – rodiny. Nedokáže si vyhradit čas na svou dceru Allegru, se kterou se prakticky odcizily. Když se Allegra zaplete s novou partou a zatknou ji za držení drog, Franceska vyhoví přání své matky Sophie, a všechny tři se tak vypraví na velkolepou pouť do Itálie po stopách rodinných předků. Sophia ví, že její děvčata mají problémy a zoufale potřebují změnu. Pro žádnou z nich to však nebude snadná cesta. Pomohou jim ruiny starověkého Říma, kostelíky v Assisi a zvlněné kopce Toskánska uvědomit si důležitost rodinných pout, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Our Italian Summer, 2021

Andrejka91
07.08.2022 3 z 5

Kdo od knihy očekává romantiku, lásku nebo erotické scény, tak budete zklamaní. Tato kniha se zabývá rodinnými vztahy mezi matkou, dcerou a vnučkou, které měly mezi sebou napjaté vztahy, ale nakonec vše dobrě dopadlo.
Je to oddychové čtení, bez jakýchkoli zádrhelů, malinko autorka zabředla do drogové problematiky, do psychických problémů či rakoviny, se kterými se hlavní hrdinky musí potýkat.
Jelikož jsou samostatné kapitoly vždy psané z pohledu jedné ze tří hlavních postav, troufám si tvrdit že kniha je vhodná pro věkově široké spektrum čtenářů.
Autorka píše čtivě, kniha se čte lehce a rozhodně stála za přečtení.

Nika151
04.08.2022 5 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorky, patří k mým oblíbeným, takže je jasné, že dávám plný počet :) pro mě výrazným rysem celé knihy a tím, co mě nejvíce oslovilo, bylo řešení mezigeneračního soužití, problému matka-dcera. Dále najít si čas na vychutnání okamžiku, neřešit co bude a zastavit se. Milostné vztahy jsou v knize také, ale nejsou tím hlavním..Doporučuji všechny knihy autorky pro oddechové letní i zimní chvíle :)

VasnivaCtenarka
29.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Italské léto je velmi, velmi oddechová a odpočinková kniha. Jennifer Probst nám dává jasně najevo, že Itálii skutečně dobře zná, že ji sama navštívila. Já osobně Itálii miluji také, takže mi tohle cestopisné pojetí vyhovovalo.

Tempo knihy mi přišlo poměrně líné. Rozjezd byl velmi, velmi pozvolný a vlastně i ve druhé polovině knihy mi chybělo něco, co by děj oživilo, co by všechny tři ženy semklo… Jejich vzájemná nesouhra nás provázela téměř celým příběhem, až teprve ke konci knihy si začaly ženy urovnávat své priority. Na jednu stranu mne to snad až trošku nudilo, ale na druhou stranu ten postupný, pozvolný a snad až plíživý vývoj vztahů byl i uvěřitelný, protože všichni víme, že tohle uvědomění v reálném životě přichází stejně tak plíživě (pokud se nám nestane něco náhlého, nepříjemného, co nás snad až paralyzuje ve svém počátku a způsobí následně náhlé změny). Do teď nevím přesně, jaký mám k tomu zaujmout názor.

Na knize se mi však líbí to, že každá kapitola je nám podávána z pohledu jedné ze tří žen. Díky tomu tak máme možnost proniknout do přemýšlení všech tří žen. Poznat tak jejich uvažování, jejich logiku, jejich starosti a to, proč jsou jejich vzájemné vztahy tak napjaté. Je mezi nimi tolik nevyřčeného! A každou z nich to hlodá, vnitřně ničí a narušuje vztahy nejen k ostatním, ale i k sobě samotné.

Pokud vám nebude vadit línější tempo knihy bez nějakých velkých zvratů, pak by se vám kniha mohla líbit. Na konci jsem měla trošičku oči zalité slzami, to ano… ale to přišlo opravdu až k samotnému konci příběhu, jinak mi příběh přišel tak nějak pořád na stejné vlně. Možná 2/3 knihy se prakticky nic moc nedělo, kromě toho, že navštěvovaly různá místa a seznamovaly se s lidmi. Jsou to právě tito lidé, kteří začínají pozvolna měnit jejich vztahy a životní priority.

Z knihy si odnáším smíšené pocity. Na jednu stranu se mi ten přerod hrdinek líbí, na druhou stranu to mohlo probíhat rychleji a tempo knihy by mohlo být svižnější. Přesto má kniha výborné hodnocení, takže určitě doporučuji si udělat na knihu vlastní názor.

MonaTheim
25.07.2022 5 z 5

Dojemné letní čtení pro všechny milovníky i nemilovníky Itálie. Tenhle příběh si rozhodně pohraje s vašimi emocemi a podnítí k přemýšlení o hodnotách a vztazích v rodině. I přesto, že jsem tušila, jakým směrem se celá kniha udává, užila jsem si každou stranu. No a jako bonus vás příběh určitě nadchne pro umění či italskou kuchyni!

markej
23.07.2022 4 z 5

ITALSKÉ LÉTO je úplná oddychovka, trochu předvídatelná, ale jako dovolenkové čtení ideální, hned se do Itálie budete chtít vydat... :-)