Jana Eyrová

Jana Eyrová
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31502/bmid_jana-eyrova-xk7-31502.jpg 5 4355 4355

Jana nepoznala rodičovskou lásku, krutí příbuzní ji umístili do sirotčince. Tam dívka žila v nuzných podmínkách, ale získala vzdělání. Jakmile dostane práci vychovatelky na panství pana Rochestra, svitne jí naděje na lepší život...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Jane Eyre, 1847

Dresia
22.10.2020 5 z 5

Klasika. Nádhera. Právě překládám podobný moderní příběh, který se troufám si říci rovněž stane bestsellerem. Právě z toho důvodu jsem si na Jane Eyrovou vzpomněla, i když jsem ji samozřejmě četla už před dávnými lety, a nejednou.

kiki11
04.10.2020 5 z 5

Janu Eyrovou jsem četla naposledy k maturitě a teď mi to nedalo a musela jsem si ji přečíst znovu. Málokterý příběh mi tolik přirostl k srdci jako ten Jany a pana Rochestera. I přes to, že je to tak starý příběh, stále má čtenáři co nabídnout a čte se tak lehce, že jen co začnete, jste na konci. Srdcovka všech srdcovek. Vím s jistotou, že ji někdy budu číst znovu.

Mi--LADA
27.09.2020 5 z 5

Janu Eyrovou jsem četla opakovaně. Snad už třikrát (nebo čtyřikrát?) a určitě jí ještě někdy v životě číst budu. Prostě naprostá srdcovka. A to jsem viděla i skoro všechny seriály a filmy. Už vím, co přijde, co kdo řekne a přesto se mi ještě neomrzela. Mám doma více vydání (dárky, jednu jsem si koupila) a mám co dělat, když je nové vydání, abych si nekoupila ještě další. Má všechno, co má správná knížka mít. Tajemno, romantiku, myšlenky, zajímavé postavy. Tohle se Ch.B. fakt povedlo. Klobouk dolů za tenhle nesmrtelný román.

ivetka8266
20.09.2020 5 z 5

Pěkně psaný a velmi čtivý román od jedné ze sester Bronteových.

Artep071
17.08.2020 4 z 5

Krásná romance ... četla jsem jako mlaďounká a strašně se mi líbila, a teď po dlouhé době a už jsem měla trošku problém se sžít ... v mé knihovně má, ale své místo.

any37
11.08.2020 4 z 5

Úžasná kniha, která vás přenese do prostředí ponuré a deštivé Anglie, kde zažijete kouzelnou love story. Nejlepší klasika, co jsem kdy četla. Žádné zdlouhavé popisy a nádherná romantická linka. Při čtení jsem nemohla uvěřit, jak moc je ten příběh starý, a přitom lehký ke čtení a pořád nehorázně populární.

cukrovka
28.07.2020 5 z 5

Klasika kterou můžu číst opakovaně. Romantika plná emocí a dokonale vykreslených postav.
Je to jedna z mála knih, kde se mi líbilo i filmové zpracování (české s Martou Vančurovou a Janem Kačerem).

Monika1717
26.07.2020 5 z 5

Moje srdeční záležitost po mnoho let. Když jsem četla poprvé, nad osudem malé Jany jsem plakala. Dnes mě příběh už tak nedojímá. Jednou za čas knihu vytáhnu z knihovny a některé stránky přečtu, některé přeskočím. Mám velmi ráda i české filmové zpracování.

Nyangumi
22.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Romantický výplach mozku. Až na pár vtipných reakcí hlavních postav jsem měla co dělat, abych dočetla. Zajímavá akorát paralela s Větrnou hůrkou: adoptované dítě žijící v nenavávistných rodinných poměrech. Jana je přirovnávaná k bludičce, čarodějnici a posedlé ďáblem jako byl Heathcliff. Na rozdíl od něj má ale šťastnou povahu a ráda lidi. Rochester se zase nápadně Heatclifovi podobá fyzicky a částečně i povahově, ale láska k Janě a víra ho zachrání, aby neskončil jako on. Při čtení Hůrky jsem byla často naštvaná. Jana Eyrová mě nudila a zkrátila bych román na polovinu.

georginaa
18.07.2020 5 z 5

Vše souhlasí co je v komentářích psáno. Četla jsem ji jako povinnou četbu na střední, můžu říct, že mě to též zasáhlo, silný emoční příběh. Též jsem viděla i film, ale u filmu si nemusíte nikoho představovat, tam ho vidíte, ale u knihy sníte.

Danussenka
17.07.2020 5 z 5

Dlouho jsem se knize bránila a nechápu proč. Byla naprosto skvělá.

Kalvovka
10.07.2020 5 z 5

Románová klasika z prostředí Anglie. Odvážná Jane. Láska. Tohle já prostě můžu :)

Sonije81
10.07.2020 5 z 5

Nádherná kniha, ke které se určitě zase vrátím. Jen mě mrzí, že jsem si ji nekoupila už dřív. Ten příběh lásky a bolesti mě naprosto uchvátil a bude trvat dlouho, než ho dostanu z hlavy.

Katka@89
28.05.2020

Charlotte byla neuvěřitelně nadaná spisovatelka, moc se mi líbilo jak bylo vše detailně popsáno. Opravdu silný příběh, byla jsem od začátku do konce vtažena do děje. Zamilovala jsem si ji.

m_martina
23.05.2020 5 z 5

Jak já jsem Janu Eyrovou milovala a obdivovala! Krásná kniha, stejně jako i seriál s Martou Vančurovou v hlavní roli.

Lucie85
21.05.2020 5 z 5

To je tak krásná kniha!!! Barvité, neuvěřitelně slovně bohaté, pomalé, zároveň však poutavé vyprávění neskutečně romantického příběhu. Tohle je opravdu literární skvost. Tak překrásné čtení jsem vůbec nečekala.

Lessana
20.05.2020 5 z 5

Prišla mi chuť na romantiku, knižnica zavretá, tak som siahla druhýkrát po Jane Eyrovej a krásne som si počítala :). Bahnila som si v nádherných opisoch, vo vnútornom svete charakternej hlavnej hrdinky, s ktorým nemám žiaden problém sa stotožniť, pri vývoji vzťahu Jany so svojráznym, ale sympatickým pánom Rochesterom, ako aj pri ich dialógoch v Thornfielde. Zaujímavé sú tiež vedľajšie postavy (pani Reedová a jej deti, učiteľky v Lowoode, Helenka, John so sestrami, pani Fairfaxová, Rosamund...), pri opise ktorých autorka precízne vykreslila typy.
Veľmi dobre mi to padlo v tieto dni, keď je všetko vôkol akosi naopak. Ale... čítať o čistej láske dvoch ušľachtilých ľudí (hoci vraj nepeknej ženy a zachmúreného, mrzutého muža), to sa dá vždy, pravda :).

akinomV
19.05.2020 5 z 5

Krásný, pomalý příběh, někdy moc popisný, ale tak nějak to k tomu patřilo. V dětství jsem viděla seriál, ale už jsem si z něj skoro nic nepamatovala, akorát postavu pana Rochestera - Timothy Daltona - a úplně jsem ho v knize viděla. Opravdu to stojí za přečtení!

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Jana Eyrová je sice román, který už má svá léta, ale je velmi významným literárním dílem a má svým čtenářům co nabídnout i v dnešní době. TAKŽE pokud toužíte po romantickém příběhu bez plytkých vztahů, který není ani předvídavý, ani plný klišoidních scén a jste žena, mohu Janu Eyrovou vřele doporučit :)

Anitram22
19.04.2020 5 z 5

Krásná kniha, kterou lze číst opakovaně a neomrzí. Prostě klasika. Četla jsem ji už před lety a teď se ji zase chystám přečíst.