Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2032 2032

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Netopilice
29.05.2018 4 z 5

Hezká, odpočinková kniha. Dobře se čte, ale na můj vkus už to bylo trochu přitažené za vlasy. Od Jojo znám lepší.

Mr.Pajek
15.05.2018 3 z 5

Za me nejslabsi kniha od Jojo..

Ditula
14.05.2018 3 z 5

Po Než jsem Tě poznala, Život po Tobě a Poslední dopis od Tvé lásky jsem byla zvědavá na další knihu od Jojo Moyes. Knížka se celkem dobře četla, měla spád a byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě mile překvapil. Ale byla zatím nejslabší od těch předchozích knih, které jsem četla. :-)

Gibis
11.05.2018 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Kniha o tom, jak jedna dlouhá cesta do Skotska změní životy všech zúčastněných. Kniha o tom, že když budete hodní, budete dělat správné věci a věřit v to, že všechno dobře dopadne, tak se vám život odmění a opravdu to dobře dopadne....ještě že to alespoň v těch romantických knihách takhle funguje :)

margoj
06.05.2018 4 z 5

Má třetí kniha od Jojo Moyesové a opět nezklamala.
I když byla ze všech tří nejslabší, tak byla čtivá, najednou jsem měla 60 stran za sebou a to se mi zdálo, že uběhlo pár minut. Slaďárna a smutná zároveň, jak už jsme od autorky zvyklí, konec byl předvídatelný.

ivousekk
24.04.2018 5 z 5

Výborný příběh, který mě fakt hodně bavil. A několikrát rozesmál. I když jsem od začátku tušila, že Jess a Ed skončí spolu, stejně jsem to musela přečíst a jsem ráda. Moc se mi to líbilo. Za mne výborná romanťárna s lehce sociálním přesahem a několika vtipnými situacemi.

MaťaZ.
23.04.2018

Po jiných knížkách od Moeysové, mě tahle trošku zklamala. Na víkend přijemné oddechové čtení, ale nějak jsem tušila, že skončí Jess a Ed spolu. Jen mě překvapilo jeho poraženectví u soudu.

Abia
21.04.2018 3 z 5

Kniha se čte dobře, pustila jsem se do ní po přečtení Než jsem tě poznala. Nemůžu říct, že jsem zklamaná, ale normálně čtu propracovanější knihy a je trochu nuda vědět, jak to dopadne od prvních stránek.

Příběh je uvěřitelný, proč ne. Postavy se mi líbily, všechny jsem si je oblíbila, jen to pro mě bylo nějak málo. Teď už vím, co od knih o této autorky čekat, do čeho jdu. Až si budu chtít oddechnout a užít si pohádku pro dospělé, bude to fajn.

BarkaS
20.04.2018 4 z 5

Kdybych to shrnula třemi slovy: Kýč, ale milej. Jinak je to příjemná, i když trochu smutná pohádka, jak už jsme od Moyesové zvyklé.

Francesca14
15.04.2018 5 z 5

Jasně, v něčem bylo v knize znovu to stejné, co - jak se zdá - ve většině autorčiných knih (chudá ženská a bohatý chlap, láska, šťastný konec), ale rozhodně se nedá říct, že by mě příběh nebavil. Byl přečtený za víkend, stránky ubíhaly pod rukama, na čtení nebylo nijak zvlášť potřeba se soustředit, styl psaní Jojo Moyesové mám rozhodně ráda. Kniha byla vtipná, docela dojemná, oblíbila jsem si všechny hlavní postavy. Jako romantická oddechovka rozhodně splnila svůj účel.

marketa9252
14.04.2018 5 z 5

Dojemný příběh...

Adhara
13.04.2018 3 z 5

V porovnaní s autorkinou predošlou knihou Predtým, ako som ťa spoznala to bolo slabé. Kým Predtým, ako som ťa spoznala bola vo vývoji deja značne originálna, tu nájdeme v príbehu len klasickú klišéoidnú schému „ako popoluška k šťastiu prišla“. Upratovačka, ktorá zbalí svojho bohatého šéfa, je červená knižnica ako vyšitá. A nepomáha jej ani skutočnosť, že bohatý šéf o svoje bohatstvo prišiel, aby v chudobe mohol žiť so svojou láskou šťastne až kým nepomrú. A čo nevyriešila láska s bohatým šéfom, to vyriešil za vagón šťastných náhod (zosypaných na upratovačkinu rodinu po vagóne nešťastných náhod), pri ktorých som len tak oči prevracala.

Jediné plus oproti lacným ženským románom je v tom, že knižka je dobre napísaná. Štylistika fajn, príbeh pekne odsýpa. Lacný motív autorka obložila bohatými omáčkami so zaujímavými postavičkami a epizódkami, ktoré z príšerne predvídateľnej schémy urobili aspoň slušné voľnočasové čítanie. Záverom - spracovanie na štyri hviezdičky, ale smerovanie deja, najmä v záverečnej časti, za dve.

rada11
06.04.2018 5 z 5

Opět úžasný a poutavý příběh od Jojo Moyes...

whiolet
05.04.2018 5 z 5

Příjemná oddechovka.
Jojo Moyesová je pro mě zárukou skvěle napsaných oddechových knížek a i tahle kniha mě nezklamala.
Několikrát jsem se nahlas zasmála a příběh se četl skoro sám. Jen škoda, že to nemá víc stránek, trochu mě mrzí, že příběh už skončil :)

hvězdo.kupa
04.04.2018 3 z 5

Na začátku jsem byla děsně napjatá, uprostřed už mě ta romantika začínala nudit, blízko ke konci jsem za každou kapitolou v duchu vykřikla: "Cože??!" a na konci už mi bylo jasné, jak to s nimi dopadne.
Možná mi přišel trochu únavný ten kontrast mezi extrémní chudobou a extrémním bohatstvím, který mi byl neustále připomínán. Ale jinak vesměs uklidňující čtení, takové to, co je potřeba občas zařadit mezi to kriminálno, nereálno, depresivno ...

Anis17
29.03.2018

Moc pěkná kniha, děj se mi moc líbí. Četla se jedním dechem.

Magdyla.8
26.03.2018 3 z 5

Kniha se četla velmi lehce a příběh rychle plynul. Postavy jsou sympatické a řeší trochu větší problémy v životě. Někdy se cesty dvou naprosto různých lidí sejdou a vyjde to. Je to moje první kniha od autorky a rozhodně se pustim do dalších.

LuciíŠvarc
14.03.2018 5 z 5

Páááni! Nevím co říct, jedním slovem boží! Dlouho jsme se nesetkala s takovými sympatickými postavami. Příběh uklízečky jsme hltala, úplně jsem chápala její situaci. Moc se mi líbili pohledy všech postav, nebylo to jednostranné. Četla jsem dost knih od Jojo a vždycky tu co přečtu, o ní tvrdím že je ta NEJ, nevím kam až to může vést, ale její knihy jsou skvělé. Doporučuji všem, její knihy se líbí všem 3 generacím v naší rodině.

hopen
13.03.2018 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, patří pro mě mezi ty lepší od Moyes.

Aleh
11.03.2018 4 z 5

Jess Thomasová je sama se dvěma dětmi a její finanční situace také není zrovna nejrůžovější. Ale Jess je silná žena a jako matka chce pro své děti jen to nejlepší. Pracuje jako uklízečka u milionáře Eda Nichollsova. Ed se rozhodne zavézt celou rodinu do Skotska, neboť Jess na cestu nemá peníze a chce, aby se její dcera mohla zúčastnit matematické olympiády. Je to taková road movie. Dlouhá cesta před nimi.Co tam se všechno uděje? A těch zážitků, které jim společná cesta autem poskytla! Dobře se to četlo, rychle to ubíhalo. Je to ale úplně něco jiného než příběhy , které jsem dosud od Jojo Moyes četla. I tak příště zase sáhnu po její další knize, kterou jsem dosud nečetla.