Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2032 2032

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

misowi84
05.03.2018 5 z 5

Páni... Já mám rád road-movie, netušil jsem však, že může existovat
road-book :-)
Kniha mě neskutečně bavila. Opět výborné vykreslení postav. Zábavný děj.
Jedu si teď na Jojo vlně, takže mi zbývá už pouze Krasojezdkyně.
Doufám, že brzy něco nového přibude :-)

petra3242
04.03.2018 3 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od této autorky četla. Jojo Moyesová mi byla doporučená kamarádkou, že prý píše úžasně. Po pravdě kniha mi nijak úžasná nepřišla. Příběh se mi začal líbit až když Ed vezl celou rodinu na matematickou olympiádu. Konec příběhu byl moc hezký. Jsem ráda, že vše skončilo právě takto, i když si myslím, že v opravdovém životě by se nic takového nestalo.

Ivis01
03.03.2018 5 z 5

Velmi příjemné čtení,kniha se mi líbila jako všechny,které jsem od Jojo přečetla.

evelýny
03.03.2018 3 z 5

Třista padesát sedm stran vtipného textu, který se snaží zakrýt hořkou pachuť nefunkční rodiny a z toho plynoucí velkou naivitu hlavní hrdinky, které osud nerozdal do začátku dobré karty.
,,Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat vícekrát, abyste dosáhli kýženého výsledku.V zásadě jde o to, že někdy se prostě nesmíte vzdát."
A když velkou neznámou ,,náhodu" přesvědčíte, že konečně stojíte na správné straně barikády, vždy vám do té karetní hry přimíchá nějaké to eso :-).

P.S: I když já věřím na náhodu, tak v tomto příběhu jich i na mě bylo pohádkově "veľa" :-))

P.P.S: Nevzdávejte pomalý začátek knihy, protože Jojo nepíše pro edici pana Alzheimera. Příběh vás pobaví, místy dojme, i když já perličku na dně tentokrát nenašla. Ale vy ji třeba objevíte. Kdo ví ... ?

adrika20
01.03.2018 2 z 5

Čekala jsem od ní víc,tak velká reklama a nakonec tohle?
Sorry

keiko33
18.02.2018 5 z 5

Mozno pribeh nebol nicim vynimocny, no autorka vie tak putavo urobit z jednoduchosti nieco vynimocne. Kniha je plna poucnych myslienok, z ktorych by si mal clovek vziat ponaucenie. Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byt horsie. Pribeh bol rozpravany velmi citlivo. A aj mne vysla slzicka, hlavne v tej casti, kde im ludia posielali peniaze pre Normana. Vzdy sa sa najdu ochotni ludia pomoct. Preto ak mozeme pomoct ludom, ktori to potrebuju, nevahajme, lebo nikdy nevieme, ci prave my tu pomoc nebudeme niekedy potrebovat.

Lenka.Vílka
16.02.2018 5 z 5

Možný spoiler
(Třeba kdyby si myslel, že má Tanzie leukémii, možná by se vrátil. Jednou se dívala na televizní film, v němž se rodiče hlavní hrdinky rozvedli a pak se zase dali dohromady, protože dostala leukémii. Ovšem Tanzie leukémii ve skutečnosti nechtěla, protože z injekčních jehel omdlévala a měla dost hezké vlasy.)

S autorkou jsem měla trochu delší pauzu, takže jsem skoro zapomněla, jak umí poutavě psát. Pokud se mi trefí do tématu, jsem z jejích knih nadšená. A Jeden plus jedna řadím mezi to nejlepší, co jsem od autorky četla (ano, vyhrála u mě i před Dřív než jsem tě poznala). Příběh vlastně takový obyčejný, ale o to uvěřitelnejší (všechno...teda kromě těch "ukradených peněz", které mi přišly podstatné vlastně jenom proto, aby se vytvořilo "drama posledních třiceti stran", které prostě v knize muselo být...jako ve všech podobných). Tohle není příběh o Popelce uklízečce (opravdu nemám v ruce variaci na Krásnou pokojskou). Tohle je příběh o uklízečce, která má srdce Popelky, a ještě něco navíc (fajn, až na tu jednu věc). Což je o level víc. Nemohu se zbavit dojmu, že kdyby úplně stejný námět napsal někdo jiný, kniha jako celek nevyzní tak dobře. Jsem za podobné autorky (autory) ráda, protože rozřeďují mé většinové čtenářské preference. A jsou hlavně důkazem, že i knihy pro ženy a romantické knihy nemusí být kýčovitě klišoidní a mohou být i inteligentně napsané. Já bych jich totiž klidně přečetla víc, protože nemám zatvrdlé srdíčko. Jenom většina těch knih je patetická břečka emocí o Adonisovi a šedý myšce. Což tady fakt není a díky za to.

momo01
09.02.2018 2 z 5

Možná znáte ten kreslený vtip, kde žena volá na svého muže: “Kde jsi ty můj princi? A on ze zachodu odpovídá: ještě stále sedím na bílém koni!”. No tak na tenhle příběh to pasuje...

Nepatřím zrovna do škatulky RomanTyček a červenou knihovnu obvykle míjím. Takže dobře mi tak. Ale prostě jsem se pár dní válela na pláži, chtěla oddych a sebou jsem měla jen čtečku plnou různých ukázek (neměla jsem přístup na Wi-Fi pro stažení celé knihy), Šóguna v originále a pak Jedna plus jedna.

Takže oddych splněn, protože moc mozkových buněk nebylo třeba zapojovat, ale jinak to bylo příliš neuvěřitelné a příliš zkratkovité.

azraelka
08.02.2018 5 z 5

Já prostě miluju road-movie.

Danca196
07.02.2018 5 z 5

Opět pěkný příběh, autorka prostě romány umí psát.

MT23
25.01.2018 4 z 5

Čtivý příběh.. Oddechová knížka..

popelka595
24.01.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek od Jojo Moyes, i přestože jsem prvních 40 stran umírala nudou.. Ale jak už to u mě s knížkami od Jojo Moyes bývá zvykem, najednou byly dvě hodiny v noci a já si uvědomila, jak mě Jojo Moyes opět dostala. A jak jsem pomalu ale jistě Jess, Edovi, Tanzie, Nickovi a Normanovi úplně propadla :)). Brečela jsem, smála se a nakonec mi bylo strašně líto, že to skončilo, protože bych o téhle pětici mohla číst až do rána :)) Chtělo by to nějaké pokračování, protože konec knížky byl krásný začátek něčeho nového.. :)

Amy27
24.01.2018 5 z 5

Pozitivní a velmi čtivá! :) Jojo je neskutečně skvělá! :)
Miluju střídání postav a hlavně části, které vypráví puberťák Nicky. :D

Lucka332
16.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Dala mi moji dávku romantiky :) Navnadila mě tak, že jsem přečetla většinu knih této autorky a všude ji doporučuji :)

Sabka123
07.01.2018 5 z 5

Velice čtivá a pěkná knížka :-) Příběh Jess byl reálný a celkově nápad byl zajímavý. Postavy moc dobře popsány, prostě skvělá oddychovka, nelituju, že jsem přečetla :-)

VeronikaSas1
07.01.2018 4 z 5

Kniha neni spatna,ale cetla jsem od autorky lepsi knihy. Ale uz na zacatku vite,jak dopadne konec.

Maguša
07.01.2018 5 z 5

Další příběh Jojo, který si mě získal. Velmi barvitě popsala tíživou životní situaci jedné rodiny, která - jak se zdá - je ve všech ohledech všechno, jen ne normální. A přitom je v ní tolik potenciálu k normálnosti, že je až drtivě ubíjející, že se jí to nedaří. Postava Eda se nachází v podobné situaci. Tím spíš je hezké (skeptici sice by řekli naivní), když se tyhlety dva světy obrácené naruby protnou a zjišťují, že společně jsou schopni dát jeden druhému to, co potřebují a co jim schází. Naprosto skvělé počtení, krásný příběh a velmi dobře propracované charaktery postav (hlavně dětí). Zbožňuju na Jojo tu její všestrannost. Každý její příběh je jiný, vždycky si s nimi hraje a člověk nikdy nemá pocit, že už takový příběh slyšel / viděl / četl. Po přečtení knih Jojo Moyesové vždycky dlouho přemítám o možném pokračujícím ději... co by se dělo dál? Tohle mě baví. :)

Kaja01
02.01.2018 4 z 5

Musím se připojit ke většině z vás- od autorky jsem četla několik lepších knih. Ale kniha neurazí, je to takové příjemné, pohodové čtení.

renataab
01.01.2018 3 z 5

Čekala jsem od autorky něco lepšího. Děj byl velmi předvídatelný. Jiné knihy od autorky jsou o level lepší.

darion
29.12.2017 3 z 5

Jinému autorovi bych za tuto asi dala 4*, ale na Jojo jsem prostě přísnější, protože píše skvěle.