Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2032 2032

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Janiac
25.08.2017 4 z 5

Oddechovka, přečetla jsem jedním dechem, bohužel trochu klišé. Optimistická, lidsky silná matka samoživitelka se dvěma dětmi na road movie s prachatým chlápkem, který se pleská životem. Knížku jsem prakticky vdechla, ale po pár dnech jsem si nemohla vzpomenout ani na titul, ani na příběh, ani na jednotlivé postavy.

Helianthus
24.08.2017 3 z 5

Moje první kniha od této autorky a po jejím dočtení jsem si s chutí přečetla i další knihy. Příběh dobře napsaný, četlo se to v podstatě samo. Krásná pohádka na oddechové čtení.

Mišmiš
24.08.2017 5 z 5

Tato autorka patří k mým oblíbeným.
Kniha se mi moc líbila, asi i díky tomu, že sama teď vidím, jak rychle může člověk změnit pohled na svůj život, svůj žebříček hodnot.
Knížka se čte úplně sama. Určitě se k ní ráda vrátím.

otesánek
18.08.2017 4 z 5

Četlo se opět samo, autorka má opravdu dar zaujmout. Bohužel mě to trošku ze začátku evokovalo nějakou bláznivou americkou road movie a obávala jsem se toho. Naštěstí se mi má obava až tolik nepotvrdila. Osobně si myslím, že je tato kniha slabší v porovnání s Posledním dopisem od tvé lásky či Než jsem tě poznala. Ale oddychová knížka to je a na zasnění se v romantickém duchu také :) Doporučila bych jí určitě k přečtení.

Dagmar23
17.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla jsem ji už jako pátou v pořadí od mé oblíbené spisovatelky Jojo Moyesové. Osobně si sice myslím, že patří k jejím slabším románům, ale určtitě ne ke knihám, které by člověka nudily. :) Zařadila bych ji pod "Hezká kniha na oddechnutí"

IvetaMkd
16.08.2017 4 z 5

Od pani JoJo Moyesova se me libi vsechny knizky. Knizku jsem precetla jednim dechem zvedava jak to vse dopadne. Urcite doporucuji pro me je to oddechove cteni ;-) idealni pro romanticke duse, ktere obcas radi sní...

AndreaP.
14.08.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, četla se velmi dobře, hezký děj i zápletky.

pajama
10.08.2017 4 z 5

Dobře se četla.

Luciluc
08.08.2017 4 z 5

Moyesová mě ani na podruhé nezklamala. Kniha byla příjemnou oddechovkou. Děj přirozeně plynul, hezky se to četlo (baví mě vyprávění z pohledu několika postav), mělo to spád, pořád se něco dělo a o překvapení nebyla nouze (hlavně od Martyho). Všechny hlavní postavy mi byly sympatické, k srdci mi hodně přirostla Tanzie (a její láska k matematice a psu Normanovi) a Nicky (hlavně vztah Nickyho k Tanzie byl skvělý), Ed Nicholls si mě získal až časem, ale i jeho jsem si hodně oblíbila, a Jess Thomasovou jsem obdivovala za její nezdolný optimismus a energii. Hodně mě pobavila scénka, kdy Ed kupoval Tanzie brýle před olympiádou :) Konec byl takový, jaký jsem si přála, jsem spokojená. "..v zásadě jde o to, že někdy se prostě nesmíte vzdávat."
"Silná emergence značí, že celek je víc než pouhý součet jeho částí."

tereza7914
03.08.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Oddechová, vtipná, s dobrými zápletkami. Popravdě chvilkama jsem vůbec netušila jak to skončí. Určitě doporučuji tuhle i další knihy od Jojo Moyesové.

Horalka5
02.08.2017 5 z 5

Jako rozená optimistka a jako někdo, kdo věří na karmu, jsem z knihy byla opravdu nadšená. ano, je to letní čtení a hrozný líbrzbríf. Na druhou stranu je v knize přesně to, co lidem v každodenním shonu chybí - láska, optimismus, odvaha, romance, chvilkové eskapády hrdinů a jak to tak bývá happy end. Za mě 5 hvězdiček.

baterka.gs
30.07.2017 5 z 5

Letní čtení plné romantiky, humoru a odporných každodenních strastí. Při této kombinaci si možná uvědomíte, jak vlastně by bylo bez všech těch peripetií v životě prázdno a že je vlastně fajn někam patřit.
Moc se mi líbila knížka, v pořadí třetí, od Jojo, protože píše lehce o vážných věcech.

petrarka72
28.07.2017 4 z 5

(4xČ)°Q + VH = Čistokrevné Červenoknihovnové Čtivé Čtení vysokého stupně Quality. Neboli autorka je skvělá vypravečka, nebojí se pracovat s klišé a podivuhodně jí to vychází. Pro Vyčištění Hlavy značka ideál... ☺️

julie1989
26.07.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, jako oddechovka můžu doporučit, ale od začátku bylo více méně jasné, jak dopadne, zápletky byly nenáročné, ale psaná je velmi milým stylem, přečetla jsem ji rychle :-)

petrulkaa
23.07.2017 5 z 5

Opět mě kniha mé oblíbené spisovatelky nezklamala.
Zajímavá a napínavá zápletka rodinných vztahů, žádný velký slaďák, pohodové, odpočinkové čtení. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.

Barbarella13
22.07.2017 4 z 5

Opět musím napsat knížka na odpočinek, u její minulé knížky se mi chtělo brečet u této zase smát. Potvrdila jsem si fakt, že Jojo neumí psát mužské postavy.

IvusP
22.07.2017 4 z 5

Tak trochu pretty woman, tak trochu ze života. Ikdyž je děj předvídatelný, tak ale joo - jako oddychovka na dovču ideální! Autorka prostě umí psát, a občas se všichni potřebujeme pročíst k happyendu :-)

monte
19.07.2017 4 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení. Všechny knihy autorky jsou super

Pamima
07.07.2017 5 z 5

Všechna díla této autorky, která jsem doposud četla, mě vždy uchvátila. Jinak tomu nebylo ani u tohoto díla.
Knížku bych zařadila do odpočinkové literatury. Děj byl zajímavý, podle mě se stále něco dělo, takže jsem nenašla žádná nudná místa. Lehká romantika, avšak nic extra, aby mě to odradilo.
Dávám pět hvězdiček i přesto, že jsem od začátku věděla jak to celé dopadne.

Severinka
01.07.2017 5 z 5

Odpočinková romantika, ale zase žádný vyloženě slaďák. Tohle mám prostě ráda.