Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2061 2061

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

Makaa
03.05.2017 4 z 5

Možná jsem čekala trochu víc... Autorka asi svými dřívějšími knihami nasadila laťku dost vysoko. Každopádně hezká kniha a relax před spaním :).

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat víckrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím víckrát to děláte, tím jste blíž k cíli...V zásadě jde o to, že někdy se prostě nesmíte vzdát."

marwinmh
02.05.2017 3 z 5

Příjemná oddychovka

cérka
02.05.2017 5 z 5

"Zákon pravděpodobnosti v kombinaci se zákonem velkých čísel praví, že někdy musíte akci opakovat vícekrát, abyste dosáhli kýženého výsledku. Čím vícekrát to děláte, tím jste blíž k cíli."

Krásný, pro mne uvěřitelný příběh o lásce, naději, porozumění, snech a životě!

silvie5281
30.04.2017 3 z 5

Příběh o naivní, financemi sužované matce, která se ujme cizího dítěte a bije se za něj do posledního dechu. Ona i její děti jsou šikanováni místními grázlíky .. když se situace zdá už opravdu nezvladatelná, objeví se princ na bílém koni, a zachrání ji a ona jeho vlastně taky. Takový hodně přeslazený happyend, motivy se sice opírají o reálný život, ale reálná možnost skutečného děje ve skutečném životě ... :)

kytarka
28.04.2017 5 z 5

Krásný rodinný příběh. O tom jak je důležité aby rodina držela pohromadě za jakékoliv situace. Jak láska a dobre srdce je více než peníze.

IvankaM
27.04.2017 5 z 5

Tyto knihy jsou strašně oddechové a krásné. Naprosto je miluji. Jojo mě opět dokázala rozesmát i rozplakat. Prostě nádhera.

Mabie
24.04.2017 4 z 5

Za mě docela reálný příběh slušné, ale starostmi ubité matky samoživitelky, která dětem obětuje skoro všechno (několik takových znám) a úspěšného, chytrého podnikatele, který je v některých směrech naprostý blbec (i takové jsem už v životě potkala).
Ústřední příběh o lásce mezi Jess a Tedem mě nevzal tolik, jako daleko hlubší a silnější příběh o lásce k rodičům, o lásce sourozenecké a o rodině obecně.
Kniha splnila to, co jsem očekávala - výborně se četla a byla s dobrým koncem. Přesně to jsem potřebovala. :-)

Eevina
23.04.2017 4 z 5

Příjemná oddechová knížka, ale od Jojo už jsem četla lepší, proto 4 hvězdy. Ale to neznamená, že jsem se u ní nudila.

cace
20.04.2017 2 z 5

Oddychová kniha, začátek a konec dobrý, ale ta cesta byla nekonečná - sendviče, slintání a prdění psa a zase sendviče. Občas koupel ve vaně. Knihu jsem dočetla a nezatracuji, autorka je dobrá vypravěčka. Jen jsem měla pocit, že se opakují neustále stejné věci. Taková romantika "po lopatě".

syskas
19.04.2017 4 z 5

Popoluška v modernejšej verzii.
Škoda, že záver sa dal predvídať už v polovici knihy. Ale inak fajn oddychové čítanie :-).

Ereniss
18.04.2017 5 z 5

Já ty její knížky prostě žeru. Ona píše tak lehkým a čtivým způsobem, že se člověk začte a hlavně do postav vžije a zamiluje raz dva. Doufám, že zase brzy něco vyjde, protože na její knihy se obzvlášť těším.

olejnice
17.04.2017 5 z 5

Moc hezky napsana kniha - zadni hrdinove co maji vsechno a vsechno se jim dari:) dojmula me scena s polomrtvym pejskem - ale konec dobry vsechno dobre ! A taky bych chtela tak umet matiku...

LahoferRose
13.04.2017 3 z 5

Odlehčené čtení. Ne však o lehkých životních peripetiích. U knihy jsem se zasmála, ale také si 2x poplakala. Hrozně mi vadilo tak naivní chování Jess vůči svému (bývalému) manželovi, takže když konečně prohlédla, bylo to velké vítězství. A v té chvíli jsem také naprosto rozuměla jejím obavám ohledně dětí. Jak se tu již několikrát psalo, je to oddechové čtení. pro mě budou stejně pořád nejlepší Poslední dopis od tvé lásky (naprostá srdcovka) a Dívka, již jsi tu zanechal.

Aleen
11.04.2017 4 z 5

Můj názor je takový, že toto je nejvíce "ženský román" od Jojo. Ostatní knihy, jasně, že jen podle mého názoru, mají přesah. Toto je taková klasika, která nezklame, protože má hlavu, patu a také něco mezi tím, ale neuchvátí. Neprožila jsem u ní, jak tu mnozí rádi a často používají, WOW efekt. Ale opravdu se mi líbila - takový oraz.

Flowers
01.04.2017 4 z 5

Zacatek me trochu nudil. Ale jakmile zacala jizda autem... super oddechovka.

Bláža9
23.03.2017 5 z 5

Parádní oddechovka, u které jsem se i několikrát zasmála :-) Sice už jsem četla lepší knihy od této autorky, ale tentokrát jsem potřebovala nějakou pozitivní knížku a to Jeden plus jeden dokonale splnilo...

adrianna0305
23.03.2017 1 z 5

Jedno nudné téma v podobě matematiky plus jedno nezáživné téma v podobě informatiky, by mohlo vést k hodnoceni 2* :-) ...ale pak jsem dala mínus jedna za trapnost s blogem od nějakého emokloučka a tak vyšlo, to co vyšlo :-(

Toňula
22.03.2017 4 z 5

Nakonec jsem dala 4 hvězdičky, ačkoliv jsem váhala, po předchozích knihách jsem čekala další hluboce lidský příběh, tento mi připadal trochu plytší, ale přesto mě oslovil a zaujal, protože od poloviny nabyl na zajímavosti a propracovanosti.

LenkaMacak
20.03.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, skvělá kniha.

hrubik
20.03.2017 5 z 5

Krásná knížka, která se četla sama. Nevěřila bych, že mě tak chytne za srdce.