Jeden plus jedna

Jeden plus jedna
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260138/bmid_jeden-plus-jedna-vO8-260138.jpg 4 2032 2032

Představte si, jak by mohl vypadat příšerný život: manžel vás opustil a rodině nepřispívá ani penny. Vašeho syna puberťáka šikanují a dcera, jež je matematický génius, má sice možnost nastoupit na prestižní školu pro nadané děti, ale vy si to zkrátka nemůžete dovolit. Už jen nákup školní uniformy by znamenal pořádnou díru do rozpočtu – a co teprve školné… Seznamte se, přesně takový je ve zkratce život Jess Thomasové. Jednoho dne se však Jess přihodí zvláštní věc. V taxíku Najde svazek bankovek, který patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u něhož doma Jess uklízí. Žádný balík to sice není, pro Eda bezesporu jen pár drobných, nicméně pro Jess by ony peníze znamenaly řešení problému. Jinak zásadová žena se impulzivně rozhodne, že si peníze ponechá a využije je pro svou dceru. V té chvíli ještě netuší, jak jí jejich majitel následně změní život…... celý text

babiočka
06.01.2019 4 z 5

No, knihu jsem právě dočetla... A nějak se zatím nemohu zbavit negativního pocitu, který na mě doléhal mezi řádky, z konzumního způsobu života současné mladé generace.
Jinak je příběh, podle mě, celkem zajímavý, trochu neobvyklý, ale i tak by mohl být skutečný.

DoDidDone
26.12.2018 5 z 5

Nemyslím si, že by příběh byl nějak reálný, a pokud ano, pak by to byla hodně velká náhoda + lidi by asi byli o sto procent radostnější a milejší než teď, ale to mi v této knize vůbec nevadilo. Předně je potřeba říct, že nejsem cílová skupina autorky, a přesto jsem přečetl skoro všechny knížky, které u nás vyšly. Já osobně nesnáším přeslazené romanťárny a snažím se jim vyhýbat, jak jen to jde, protože mám pocit, že od strany deset je jasné, co se bude dít a některé scény mi připadají strašně přetažené za vlasy, ale jsou dvě autorky, které píšou romantické knihy, a které mi nevadí a po kterých sáhnu obvykle, když mám dost thrillerů a chci nějaké odlehčení: první je Liane Moriarty a ta druhá právě Jojo Moyes. Je fakt, že tahle kniha je sice nereálná a na konci docela přeslazená (aspoň na můj názor), ale já ji stačil přelouskat za dva dny a celou dobu mě bavila. Cesta do Skotska byla super napsaná a postavy hezky vymyšlené. Není to nejoblíbenější kniha, ale splnila má očekávání, zabavila mě, a proto hodnotím pěti hvězdičkami. (Stojím si ale za názorem, že číst několik knih od autorky okamžitě po sobě, znechutí se mi. Proto s nimi raději opatrně.)

Millyf
10.12.2018 3 z 5

Od Jojo Moyesovej som citala lepsie knihy,no napriek tomu ma pribeh bavil,taky roadtrip s ocakavanym koncom

rajen
08.12.2018 3 z 5

Oddychový sladký předvídatelný a naivní (vše v dobrém smyslu) román, co se strašně dobře čte a nenutí vás zamýšlet se nad problémy světa. Ideální na proložení těžšího čtiva.

Sasanka173
27.11.2018 4 z 5

Hezká kniha... :-)

konformita
27.11.2018 5 z 5

Paní Moyes to jinak než za 5 neumí. Krásné něžné prostě zamilované. A přitom také poučné. To jsou ale kecy. Každopádně nádherná kniha.

Lejdus
25.11.2018 4 z 5

Skvely pribeh. Kniha se mi cetla pekne, i kdyz se mi zacatek pribehu moc nezamlouval.

Eduarda
20.11.2018 3 z 5

Moc červený, moc předvídatelný, překvapivě klišoidní. Kdybych nevěděla, že autorkou je Jojo Moyes, jejíž knížky mě zatím nikdy nezklamaly, neuhodla bych to. Holt jsme se tentokrát nepotkaly, ale od další mě to neodradí.

Vikk
19.11.2018 4 z 5

Hezká oddychovka. Zpočátku jsem autorčiným stylem moc nadšená nebyla, ale posléze jsem si zvykla a doslova knihu zhltla. Hezká jednohubka na pár dlouhých podzimních večerů. Pohladí po duši, potěší, neurazí... Že bych ale byla unešená a měla potřebu číst další knihy této autorky, to říct nemohu.
PS: Jak už tu někdo zmínil - kdyby to bylo šikovně zfilmováno, mohla by to být moc pěkná romantická komedie.

Amitiel76
05.11.2018 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou. A musím říct, že velice milé a překvapující. Nejspíš se již tímto prvním dílem zařadí mezi mé oblíbené autory.
Tato kniha mě velice oslovila. Jakoby člověk mezi řádky četl sám o sobě. Jossiny problémy, trable a složitá finanční situace, jsou pro mě totiž moc známé pojmy.
I já jsem totiž samoživitelka. Jen mám těch dětí o něco víc.... Jako bych viděla samu sebe procházet mezi regály supermarketu, a hledat to nejlevnější "akční" zboží :-)))
Tenhle příběh byl naprosto reálný. Byl ze života. Nebyla to nijak přehnaná červená knihovna, i když konec byl vlastně moc hezký a optimistický. A musím se přiznat, že při posledních kapitolkách knihy, jsem doslova plakala dojetím.
Určitě se začnu ohlížet po dalších dílech od této autorky.

ivana02
24.10.2018 2 z 5

Pro mne nejslabší z autorčiných knih. Od začátku je jasné, jak to dopadne, jak je to ve skutečnosti s jejím manželem a jak se bude vyvíjet vztah s milionářem... Naivní. Jsem asi drsná žena otrkaná životem :-)

tereza8418
11.10.2018 4 z 5

Jako kdyby se vam pred ocima odehraval pekny romanticky film na nedelni pohodove odpoledne... Vic asi neni treba rikat. :)

putpuda
03.10.2018 5 z 5

Nemohla jsem se nějak začíst, ale přesto je kniha velice příjemná a milá :) Dovedla bych si ji představit i jako film. Fajn rodinnou komedii. Určitě zase sáhnu po dalším příběhu od J. M.

Bades
01.10.2018 4 z 5

Knížka skvěle napsaná, mimo zdravé dávky romantiky mě opravdu pobavily komentáře a reakce malé Tanzie.

Lucinka007
14.09.2018 4 z 5

Jako vždycky mě knížka od téhle autorky skvělě bavila. Líbil se mi děj knihy, postavy i spojení "dvou světů". Tanzie a její nadání na matiku bylo skvělé.
(Spoiler)
Líbil se mi dobrý konec knihy. To jak se vyřešila šikana i matematický soutěž. Za mě opět skvělá kniha!

xSimaix
06.09.2018 5 z 5

Jeden plus jedna je další vynikající kniha z dílny Jojo Moyesové, která nám touto knihou ukázala svoji poměrně dosud nepoznanou stránku.
Kniha Jeden plus jedna mě překvapila tím, kam se její příběh ubíral, jelikož jsem očekávala něco úplně jiného. Kniha působila jako skvělá rodinná romantická komedie s úžasnými a zajímavými postavami. Od horlivé mladé maminky Jess po matematického génia Tanzie má tato kniha nesmírně rozmanitý výběr postav - každá je výjimečně svá.
Kniha mě bavila do posledního řádku, byla nesmírně čtivá, zábavná a jsem až překvapená, jak moc mě příběh pohltil. Byl jednoduchý a přesto originální a kouzelný.
Kniha ve mě zanechávala nesmírně pozitivní energii a šťastný pocit vždy, když jsem si vzala do ruky.
S radostí doporučuji.
Jsi kouzelnice, Jojo!

Gweny
06.09.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala darem. Její obal mne ihned upoutal a i když mi chvilku trvalo se do ní začíst, možná to byly víc než dva pokusy. Nakonec jsem se ale začetla a kniha mne úplně pohltila. Byl to příjemný útěk od vlastní nepříliš pozitivní reality někam, kde to ze začátku až skoro do konce taky nevypadalo moc dobře. Kniha mi v tom mém období byla útěchou. Dobře se četla. S hlavními hrdiny jsem prožívala veškeré emoce. Jsem si jistá, že od této autorky si ráda přečtu i jiné knihy.

Hopulka
04.09.2018 4 z 5

Příjemná, oddechová pohádka pro dospělé.

jes09
02.09.2018 4 z 5

Ve srovnání s ostatními byla slabší (pro mě).

Martooni
29.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Skvělý příběh! Knihu jsem přečetla za 2 večery.
Budete mi chybět Tanzie, Ede, Jess, Nicky a Normane ❤️