Jeden z nás

Jeden z nás
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433030/bmid_jeden-z-nas-51i-433030.jpg 4 2767 2767

Nový strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny, mistryně nečekaných zvratů. Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké... Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Someone We Know, 2019

Ivuska.09
07.05.2020 5 z 5

Po předchozích autorčiných knihách jsem začínala být docela zklamaná a přemýšlela jsem, zda se mám do této vůbec pouštět. Ale neodolala jsem. A teď jsem opravdu ráda. Podle mě je právě tato kniha tím nejlepším, co napsala. Bylo to čtivé, dokonale propojené, nečekané a já jsem se od příběhu nemohla odtrhnout!

happy-smile
06.05.2020 5 z 5

Shari Lapena umí psát velmi čtivě, jak dokázala i v tomto thrilleru. Skvěle vykreslila atmosféru maloměsta. To, jak jeden před druhým skrývá malá i velká tajemství. Ta potom postupně vyplouvají na povrch. U každého se něco najde, nikdo není ušetřen. A tak se pomalu z těchto střípků skládá obrázek vraha. Nic není, jak se zdá. Ale na to už jsme zvyklí.

jeny-v
04.05.2020 5 z 5

Tak to byla paráda, knihu jsem přečetla za jeden den a odnesl to spálený sobotní oběd. Hned na prvních stránkách - brutální vražda a potom už se nedalo od toho odtrhnout. Postupně se seznamujeme s rodinou Paula, Olivie a jejich syna Raleigha, který má až úchylnou zálibu hrabat se v cizích věcech, s jejich přáteli Keithem, Glendou a jejich synem Adamem, který má problém s alkoholem. Dále s Robertem Pierce, který pohřešuje svoji manželku Amandu, jenž mu sdělila, že jede ke kamarádce, ale nebere mu telefon a jejich sousedy Becky s Larrym. Tyto perfektně vykreslené postavy a jejich exkurze do myšlení rozehrávají příběh plný tajemství, lží, podezření a pochybností mezi nejbližšími a přáteli. Je otřesena důvěra ve vztazích a podkopaná jistota budoucnosti. Stačí nalezení mrtvoly a převládne nenávist, za to, že vpadli do jejich tiché čtvrti a otřásli jí od základů. Ovšem poslední slovo mají detektivové Webb a Moenová.

PetraN17
03.05.2020 5 z 5

Tak jsem si myslela, že konečně znám vraha hned na začátku knihy..... jaké bylo moje překvapení, že i po všech odhaleních, když jsem přehodnocovala viníka, to bylo nakonec všechno úplně jinak :)))
Moc povedená kniha