Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1764 1764

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

marara
07.01.2022 3 z 5

Pro mě to byla další knižní jednohubka. Čtivá detektivka, která mě stále drží v napětí, ke čtení se ráda vracím, ale že by mi něco utkvělo v paměti, na to bych nesázela. Pěkně napsané, zajímavé postavy s pohnutou minulostí, napětí - je tam vše potřebné.

Haduwig
06.01.2022 5 z 5

Chápu výtky psané přede mnou, že příběh není zcela uvěřitelný, trochu překombinovaný, a chvíli trvá, než se člověk do knihy "zakousne". Ale moje zkušenost je taková, že jakmile se tak stane, tak neskončíte, dokud celou knihu nepřečtete, protože se neustále něco děje a napětí a akce jsou dávkované ve správném množství. Na Josii jsem si musela trochu zvyknout, ale teď se už nemůžu dočkat, až si počtu o jejích dalších případech.

Butterfly340
01.01.2022 3 z 5

Průměrná detektivka. Děj poměrně ubíhá, čte se dobře, ale žádná "wow" kniha to opravdu není.

Asi největší problém jsem měla s postavami. Bylo pro mě těžké pochopit, proč se chovají tak, jak se chovají. Například Josie, tedy hlavní postava. Od začátku se plete do případu, přestože jí po tom vůbec nic není a přestože jí za to hrozí postih. Ten případ se jí absolutně netýká, jde "jen" o zmizení holky, kterou vůbec neznala. Tak proč se do toho míchá za každou cenu?

Taky je hezké, jak si Josie dokáže "propojit" souvislosti, které na první pohled spolu vůbec nesouvisí. Asi policejní intuice.

Dá se říct, že jde o klasickou americkou kriminálku, takže v ní najdeme spoustu střílení, mrtvol a zkorumpovaných policajtů. Vše na úkor vyšetřování a nějaké psychologie postav.

Mizející dívky jsou za mě jednou z nejpřeceňovanějších knih.
Po takové chvále, kterou jsem na ně četla, jsem čekala prostě víc.

lost.in.books
01.01.2022 5 z 5

Hodnocení: Vcelku chválenou detektivní sérii začínající knihou s názvem Mizející dívky jsem si už delší dobu chtěla přečíst. Musím říct že jsem byla velmi příjemně překvapena a jedná se o jednu z nejlepších detektivních knih co jsem zatím četla.
__
První věc co mě velmi příjemně překvapila bylo to, jak rychle ubíhaly stránky pod rukama. Přesto že se jednalo o detektivku, tak autorka nepopisovala nic zbytečně komplikovaně, vše bylo popsané srozumitelně, aby se v tom čtenář dobře orientoval.
__
Neskutečně mi také padla do oka hlavní hrdinka a vyšetřovatelka celého příběhu, která se autorce opravdu povedla bravurně vykreslit. Statečná, odvážná a neskutečně bystrá - tak si představuji ideální vyšetřovatelku.
__
Detektivka obsahuje skvělou zápletku a neskutečné množství všelijakých zvratů a komplikací v příběhu- opravdu není skoro žádný moment, kdy by se čtenář nudil a měl chuť knihu odkládat. Já jsem knihu zhltla jedním dechem až do poslední stránky a jsem neskutečně zvědavá co přinese další díl této skvěle rozjeté série plné překvapení a někdy až neuvěřitelných momentů.
__
Pokud hledáte skvěle napsanou detektivku se sympatickou hlavní hrdinkou a strhujícími zvraty, tak mohu Mizející dívky vřele doporučit!

MarkétaI.
31.12.2021 4 z 5

V malém městě zmizí sedmnáctiletá dívka, kterou se snaží všichni najít. Suspendována detektivka Josie Quinnová začne sama pátrat a zjistí znepokojivé věci..
Kniha se čte dobře. Kapitoly kratke. Má příběh, zápletku a nečekaný, i když podle mě trochu nereálný, konec.
Další knihu o Josie Quinnová si ráda přečtu.

Babo
30.12.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře.Měla spád a pokud člověk nehledá uvěřitelnost,tak proč ne.

mfajmanova
26.12.2021 2 z 5

Pro mě těžko uvěřitelný a překombinovaný příběh, který mne celkem zklamal. První dvě třetiny knihy se mi moc hezky četly, ale ke konci jsem se začala ztrácet v postavách a rozuzlení příběhu se mi nelíbilo.

moudivlacek
18.12.2021 5 z 5

Ohó!!! Tak za mě spokojenost. Sice jsem si zpočátku říkala, že to nebude nic moc, ale postupně děj graduje a přestane až na konci knihy.
Paličatá a zarputilá detektiv Jo mi opravdu dost připomínala detektiva Kim od spisovatelky Angely Marsons. Ženu s minulostí, která ale bojuje za spravedlnost. Nezajímá ji nic jiného než práva mrtvých na vyjasnění zločinu. Jo je postavena mimo službu a když pátrá policie o únosu a přesto ji nikdo nechce vzít nazpět, je to divné, a tak začne na své vlastní frontě.
Po přečtení knihy si říkám, kdo vlastně někdo z nás lidí je - no rozhodně ne člověk, ani ne zvíře, prostě monstrum.... Ráda se pustím do dalšího dílu.

sachista
06.12.2021 4 z 5

Úvod je zdlouhavější, následně nabere celý děj rychlý spád a hned je konec hlavní záhady s následnou akcí a dovysvětlováním. Osobně preferuji spíše dlouhé čekání na rozuzlení, nicméně poslední třetina knihy nenudila a neztratila tempo z prostřední části. Druhý díl z této série moji knihovnu pravděpodobně rozšíří.

vera4669
04.12.2021 3 z 5

Zkusila jsem tuhle novou sérii, ale hlavní hrdinka mi k srdci nějak nepřirostla.. Tuctový příběh, žádný wau efekt, průměrná kniha, která neurazí, ale rozhodně nenadchne

januska82
28.11.2021 4 z 5

Kniha bola fayn, napínavá od začiatku do konca. Určite si počkám aj na ďalšie prípady Josie Quinnovej.

michaelaaa5
27.11.2021 5 z 5

Myslím, že mám další oblíbenou sérii detektivek. Kniha má krátké a jednoduše psané kapitoly, je čtivá a napínavá až do konce. Doporučuji fanouškům Roberta Bryndzy, protože styl psaní je podobný. První díl s Josie Quinnovou mě bavil, takže určitě budu ve čtení pokračovat.

edith79
26.11.2021 5 z 5

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Hned první díl byl naprosto skvělý. Vyšetřovateka ala Kim nebo Erika , prostě živel. A trauma samozřejmě nechybí. Bez toho by to asi nešlo a mně nezbude, než si na to zvyknout. Příběh byl napínavý a hlavně krásně plynul, bez zbytečných popisů a opisů, které podle mého názoru patří do jiných žánrů než je krimi. Velká spokojenost.

Kubajzz
26.11.2021 4 z 5

Narazil jsem na ní náhodou a musím říct, že super. Už se těším na další díl :-)

ještěrka38
25.11.2021 5 z 5

Úžasné, napínavé, krátké kapitoly, které nutí číst další a další kapitolu.. Určitě budu číst další knihu ze série..

Anette99
18.11.2021 5 z 5

Tak jsem se pustila do další krimi série. A rozhodně jsem udělala dobře. Možná ze začátku trochu méně čtivé, ale pak události nabraly rychlý spád a mě kniha začala dost bavit. Jako poměrně zkušená čtenářka knih tohoto typu jsem v průběhu četby začala tušit, jak by to mohlo být, ale to mi požitek ze čtení vůbec nepokazilo, i tak to byl složitý a propletený případ. Jak hlavní hrdinku Josie, tak styl, jakým byla kniha napsána, bych sérii zatím přirovnala ke Kim Stone od A. Marsons. Jsem zvědavá na další díly.

anetka.repova
17.11.2021 5 z 5

Velice mě překvapila čtivost příběhu. Už po pár stránkách jsem byla ponořená do příběhu a hltala stránku za stránkou.

Příběh rozhodně ne předvídatelný,i když jsem tak trochu myslela že vím, kdo za tím je, ale zkušený čtenář detektivek možná rozluští kdo za tím vším stojí. Já jsem na to nepřišla.

Za mě rozhodně můžu doporučit. Josie Quinnová byla strašně sympatická a těším se na další díly.

tyna_01
14.11.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četlo, ale nebylo tam takové to ,,wau,, kdy od knihy nemůžu odejít a musím ji pořád hltat dál a dál.
Je to první kniha této autorky, kterou jsem přečetla, ale mám v plánu přečíst i další, tak mne třeba ještě překvapí :)

putpuda
04.11.2021 5 z 5

Tak to bylo super. Hodně čtivé. Josie mi připomínala Kim Stoneovou, "držkatý samorost" ;)
Konec byl hodně napínavý. Už se těším na další pokračování, ikdyž se mi ty všechny série už motají tak trochu dohromady :)

Lu89
02.11.2021 4 z 5

Potenciál příběh určitě měl, ale autorka ho bohužel nevyužila, což je škoda. Občas jsem měla pocit, že čtu moderní zpracování knihy "To je vražda, napsala".