Mizející dívky

Mizející dívky
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1763 1763

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

ydnac
25.07.2021 5 z 5

SKVĚLÁ DETEKTIVKA :-)

Velice čtivá, napínavá, stránky mi utíkaly pod rukama. Tomu napomáhají krátké kapitoly a větší písmenka, ale tahle kniha mi prostě sedla :-)
Detektiv Josie je sympatická, odhodlaná a dělá svoji práci dobře.
Přesto, že je toho času suspendovaná, nelelkuje a pátrá na vlastní pěst po ztracených dívkách.
Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou četla o hodně drsnější knihy např. od Cartera, Mastertona, Fieldsové tak tuto považuji za takové lehčí oddechové čtení na jedno odpoledne, které mě ovšem hodně bavilo :-)
Další díly si určitě přečtu a autorku přidám mezi své oblíbené :-)

sidonka
21.07.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale pak jsem se se nemohla od knížky odtrhnout, zajímavé zvraty a sympatická Jossie, hned se pustím do dalšího dílu

Nikusha
21.07.2021 1 z 5

Tak tohle mě fakt nebavilo. I když už člověk pomalu přicházel na kloub tomu jak to je, nedostavilo se žádné udivení jako u hrdinky, která z toho zvracela 15 minut.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměrné.

monte
12.07.2021 4 z 5

Pěkné čtení. Josie mi je sympatická

ElikaS
07.07.2021 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale k tomu, abych ji označila jako skvělou, jí přece jen něco chybí. Musím ji nechat, že je čtivá a zaujala mě hned od začátku.
Josie mi byla sympatická, bavila mě, ale při čtení jsem si připadala, jak kdybych o této vyšetřovatelce už četla. Prostě neoriginální a trochu okopírovaná Kate Marshallová nebo Kim Stoneová a určitě by mě napadly i další podobné hrdinky.
Samotné vyšetřování bylo fajn, mělo spád, některé momenty mě dokázaly i překvapit. Ale konec už mi přišel přitažený za vlasy a nereálný, což mi u detektivek trochu vadí.
Takže celkově hodnotím jako lepší průměr.

jasmína
07.07.2021 4 z 5

Kniha mě překvapila, že naštěstí nebyla popsaná tak jako předchozí kniha Moje báječná žena, ale četla se dobře, jen jsem čekala něco jiného, tak ještě uvidím, zda se pustím i do dalšího dílu.....

Jana8774
05.07.2021 4 z 5

Tak jak je psáno i dříve, pomalý začátek, trošku zmatenější než se něco pořádně děje, ale nakonec trošku rozjezd. Pohádková detektivka, na letní čtení dobré. Napětí 3 z 5.

Turante
04.07.2021 3 z 5

Příběh má pomalejší rozjezd a chvíli trvá než se člověk rozkouká, ale pak to vcelku stojí za to. Hlavní hrdinka je sympatická a i proto si přečtu další díl. Jinak spíše průměrnější detektivka.

nicole1990
03.07.2021 5 z 5

mě se knížka moc líbila byla čtivá a napínavá. Určitě se těším na pokračování. Uvítala jsem krátké kapitoly .

Angelicca
28.06.2021 5 z 5

Za začátku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak příběh dostal spád a já vřele doporučuji k přečtení. Zaujala mě postava hlavní hrdinky a já se těším, jak se bude její postava dál vyvíjet. Za mě plný počet hvězd.

ailleen
28.06.2021 2 z 5

Slibný začátek, ale po několika desítkách stránek překombinovaný příběh, který se velice těžce čte. Navíc plochá hlavní vyšetřovatelka, prostě kniha, se kterou je škoda ztrácet čas.

Anajkaa39
26.06.2021 4 z 5

Mizející dívky velmi zajímavá detektivka ze začátku mi trvalo než jsme se pořádně začetla, ale potom už jsem se nemohla dočkat jak to celé dopadne, mohu doporučit a chystám se na pokračování.

TerezaaBaarova
23.06.2021 4 z 5

Zajímavá, lehce nadprůměrná detektivka.
Hlavní hrdinka Josie je velká sympatická správňačka, která jde s grácií proti proudu a opravdu hned jsem si ji oblíbila (kupuji další díl).
Námět taky dobrý, akce mírná, krve dostatek, případ vyřešen.

Možný spoiler:
Trochu mě děsilo, že kolem ní všichni její blízcí umírali nebo byli postřeleni a ona si z toho nedělala moc hlavu.

knihomolka1197
11.06.2021 1 z 5

Je to prostě marný.... můžu to zkoušet, jak chci, ale prostě to nejde. Zahraniční detektivky či thrillery, zvlášť ty americké mně prostě nebaví. Snažím se začíst, ale tohle mně nedokáže zaujmout. Nedočteno...

Teri_P
09.06.2021 4 z 5

Myslím, že Mizející dívky se řadí mezi ty zdařilejší knihy, které jsem za poslední dobu četla. Hlavní hrdinové ve mně ve směs vzbuzovali ty pocity, které měli. Kvůli tomu, že to celé splnilo mé očekávání a potřeby jsem ochotná odpustit i na můj vkus místy až příliš teatrální chování postav.
Co ovšem musím vypíchnout a co já osobně obdivuji (i přes negativní nádech této poznámky), je určitá spletitost dějových linek. Dělo se toho tam opravdu spoustu a téměř všechno souviselo se vším. Někdy na sílu, někdy zbytečně, někdy to bylo logické vyústění. Nicméně, ať tak či onak se autorce nakonec podařilo čtenáři vysvětlit všechno, co mu během vyprávění připletla “do cesty” a to je (za mě) vlastně moc fajn. To, jak moc byla vysvětlení zdařilá, už musíte zhodnotit každý sám. :)

Pája699
07.06.2021 4 z 5

Mě se kniha a příběh líbil. Bylo to napínavé a krátké kapitoly ubíhaly jak nic. Svědčí tomu taky fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny. Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned, ale ten konec…kdo, proč, jak a celkově rozuzlení zápletky, tak tam mám výhrady. Chvilkama mi to přišlo jako když pejsek s kočičkou vařili dort :-D Autorka má ale určitě potenciál na dobré psaní. Věřím ji a těším se na další díl .-) Nejvíce se mi asi líbil vztah mezi Josie a babičkou Lisette.

ivoiro
07.06.2021 3 z 5

Kniha byla trošku divná. Nejprve se vše táhlo a najednou šílený úprk. Nicméně, druhý díl šanci dostane.

Prateri
03.06.2021 5 z 5

Mizející dívky poskytují napínavou četbu. Dívky mizí, ale proč policie vyvíjí malou snahu je najít? Nechápe to ani suspendovaná policistka Josie. A co myslíte? Suspendace nesuspedace - Josie jde po stopách. Nebude to žádná nuda. Další sympatické a nebojácné děvče u policie, kterému jsem začala fandit. Doufám, že mě v dalším dílu nezklame.

Monkas1
31.05.2021 5 z 5

Za mě ano takže doporučuji