Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1702 1702

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

HáTa94
03.07.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení na léto. Některé příspěvky slečny Doležalové byly senzační, nekteré byly slabší, ale to je život. Graficky byla kniha zpracována suprově :)

Kerberos
08.06.2017 3 z 5

Celkem zklamání,čekala jsem víc

Nita17
07.06.2017

Náhled do profesního úskalí herectví s notnou dávku humoru. Příjemné oddechové čtení. :)

ritz
01.06.2017 4 z 5

Knížka mě moc bavila, postřehy z hereckého prostředí byly velmi vtipné.

jerabora
24.05.2017 4 z 5

Kniha je skvělá, lehká, oddechová a zábavná. U některých článků jsem se opravdu hodně bavila. Ke konci už mi začínalo cosi skřípat a zpětně, skoro s půlročním odstupem úplně nevím, co si vlastně o autorce a jejích textech myslet. Ale zábava na dlouhé zimní večery to byla dobrá.

sarka45
17.05.2017 5 z 5

Moc milé čtení. Maruška si mě získala svou bezprostředností, schopností si sama ze sebe udělat legraci, glosovat své zážitky a postřehy s nadhledem. Mám moc ráda takové lidi. Maruška má navíc veliký talent a toto všechno umí velice krásně literárně zpracovat. Moc mě její kniha bavila.

Ronnie68
10.05.2017 4 z 5

Zajímavý pohled do zákulisí divadla očima Marušky Doležalové ... zajímavé čtení na oddech ..

Aleh
07.05.2017 4 z 5

Zábavná oddychová četba. Jak se píše v samotném názvu ke kávě a (v mém případě bez cigárka). Maruška Doležalová je sympatická mladá herečka, která o zákulisí hereckého života vypráví s patřičným nadhledem a svým osobitým způsobem. Herecké prostředí je atraktivní a láká k seznámení. Lidé touží po informacích o svých idolech, které znají z televize, z divadla, ze společenského života...

qydko
30.04.2017 5 z 5

Bavila jsem se od začátku do konce, vřele doporučuju.

KejtlinM
27.04.2017

Měla jsem trošku problém se začíst. Mám asi jiný smysl pro humor, ale snad pouze u dvou kapitol jsem se doopravdy nasmála.

Mali88
26.04.2017

Milé a příjemné čtení. Občas jsem se musela do čtení nutit.

kacimilek
23.04.2017 5 z 5

Humorné a výstižné, příjemné počtení pro dlouhou chvíli.

svetlana987
18.04.2017 3 z 5

Krásná grafika, hodně vtipné ilustrace skvěle doplňující jednotlivé kapitoly, do čtení jsem se ale bohužel musela trochu nutit. Celkově hodnotím jako příjemnou oddechovku.

cvaldik
16.04.2017 4 z 5

Krásná odechová kniha. Marie Doležalová je nějak schopná navodit pocit, že s ní vlastně sedíte u kafe na cigárku a ona vám jako jedna z vašich kamarádek jen tak mimochodem vypráví své příhody.

Alex.rrr
13.04.2017 4 z 5

Knížka mě celkem překvapila. Na to, že jsem se ze začátku nemohla začíst, tak jsem se po překonání tak 30ti stránek docela dobře bavila. Bylo to spíš tím, že nejsem moc milovník blogů, resp. nic takového nesleduji a nečtu (možná zatím) a čekala jsem něco jiného. Příjemně mě překvapil pohled na věc trochu jinýma očima. Určitě jsou pasáže, kde jsem se hodně zasmála. Ke konci mě mrzelo, že už je konec a nebude žádné další zpestření dne, takže doufám, že vyjde další díl :).

Bablu
11.04.2017

Skvělé jako audiokniha, zpříjemnila mi nejednu procházku s kočárkem, někdy jsem se i nahlas smála. Doufám, že bude pokračování...

Welinie
11.04.2017 2 z 5

Popravdě.. Nuda. Jedna velká nuda. A abych Marii nekřivdila. První asi tři články byly celkem vtipný. Jinak to přečíst pro mě bylo utrpení ):

Danago
06.04.2017 5 z 5

Já jsem se skvěle bavila. Jsem nadšená.
Nahlédnout do zákulisí a do života herců se mi moc líbilo.
Jsou to velice dobré fejetony, kterým nechybí pointa .
Dověděla jsem se , jaké to je být herečkou-introvertkou a bojovat při výkonu práce sáma se sebou.
U knihy se pobaví i pánové.

iva2423
01.04.2017 4 z 5

Líbila se mi.

Isew
25.03.2017 3 z 5

Je fajn, když si člověk ze sebe umí udělat legraci a nebere se vážně. Marie se vážně bere, ale umí si z toho udělat legraci.