Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1702 1702

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

elin.m
02.01.2017 5 z 5

Moc jsem se nasmála. Krásná oddechová četba. Doporučuji všem!
Dokonce už i na ty nekonečné seriály se dívám zasvěcenějším okem :D...

Trina1
01.01.2017 4 z 5

Je to vtipná, čtivá a zajímavá kniha. Sice jsem ji jako pár dalších čtenářů nemohla číst v kuse, ale když jsem si dělala přestávky, bylo to perfektní čtení.
Ale očekávala bych, že takovou knížku napíše spíš někdo s dlouholetými hereckými zkušenostmi než mladičká herečka, kterou já znám pouze z Comebacku, jedné miniroličky v pohádce a mihnutí se v pár dávných dílech Ordinace v růžové zahradě.
Že hraje v divadle jsem se dozvěděla až z knížky - tak asi jo, asi má s herectvím dost zkušeností, moje chyba, že jsem to nevěděla.
Každopádně to bylo pohodové a příjemné čtení.

aginecka
01.01.2017 4 z 5

Nečekaně dobrá knížka! Moc se mi líbí autorčin styl - úsporné, vtipné, ucelené. Oceňuju sebeironii i smysl pro pointu. Vřele doporučuju i nedivadelním čtenářům!

Monyčí
31.12.2016 4 z 5

Tato knížka je jako dělaná na pohodové počtení. Pokud nechcete nic náročného a odpočinout si. Blog jsem nečetla, takže pro mě to bylo něco úplně nového a rozhodně zajímavého, protože jsem se mohla dozvědět něco ze života herečky. Je to taková knížka, kterou nemusíte číst pořád, spíše, když máte chuť třeba před spaním, jednu dvě kapitolky. Doporučuji.

VendyBW
30.12.2016 4 z 5

Pohodove oddechove cteni, mohu doporucit. Pro me novy pohled na zivot herecky.

Dija
29.12.2016 4 z 5

Byla to příjemná, komicky laděná oddechovka. Výborné ilustrace do knihy dokonale zapadaly.

Koňadra
28.12.2016

Priebežne som čítal ako blog na webe. Kúpil som si ako audioknižku. Načítala sama autorka. Fantastické do auta. Krátke fejtóniky, ktoré sa nesnažia byť ničím viac, s milou dávkou sebairónie a nadhľadu, ktorý mi v poslednej tak strašne chýba u mnohých okolo mňa. Pre mňa fajn.

pohodarkaknih
28.12.2016 odpad!

Totalni odpad. Vubec me to nebavilo. Sem tam zrochu humoru ale jinak bez deje.

Misha11
27.12.2016 5 z 5

Napsané upřímně, se sebeironií a nadhledem, zajímavý pohled do hereckého zákulisí. Kladně hodnotím i originální zpracování a vtipné ilustrace.
Skvělá, vtipná a relaxační záležitost.

swon
27.12.2016 4 z 5

Vtip a lehkou ruku při psaní by mohla učit. Občas jsem zašla i na blog, ale knížka se mi v tomto případě četla lépe. Doporučuju všem, kteří si chtějí odpočinout při čtení a co chvíli se pousmát.

edith79
19.12.2016 4 z 5

Moc hezká knížka, vtipně napsaná, taková oddechovka. Tohle mě vážně bavilo.

Hana62
13.12.2016

Mám ráda, když si někdo dokáže dělat legraci i ze sebe. Vtipné, odlehčené...

popeluška
07.12.2016 5 z 5

Velmi podařená kniha. Krásně se četla a dlouho na ni budu vzpomínat :-)

raffi
06.12.2016 3 z 5

Ako blog je to asi dobré čítanie, ale malo zostať iba u toho. Ako kniha je to celé dosť únavné. Nie sú to ani fejetóny, ani eseje, stále tomu niečo chýba - sú to vlastne iba postrehy, články. A pokiaľ ich čítam jeden za druhým, zdajú sa mi všetky rovnaké a časom aj dosť otravné.
Plusom ale je, že kniha vypadá naozaj pekne a zaujímavo, vrátane ilustrácií.

Market = )
05.12.2016 4 z 5

Kdybych mohla přidat ještě půlku hvězdičky, bylo by to ono. Je to zase něco úplně nového, jiného, odpočinkového, milého, vtipného... Podle mě "svůj svět" popisuje hrozně hezky a hlavně věrně. Moc se mi líbil styl psaní a doufám, že se na blogu třeba ještě někdy potkáme :-).

hejnak
04.12.2016 5 z 5

Měla jsem to stejně jako markéta, první stránky to vypadalo, že se dál nedostanu. Nakonec jsem se rozečetla a i se při tom pobavila.

marketa9252
04.12.2016 4 z 5

Na prvních stránkách knihy jsem myslela,že ji číst nebudu,nakonec jsem se začetla.

Tesssay
02.12.2016 2 z 5

Marušku Doležalovou mám ráda a baví mě. Blog je fajn, nicméně jeho knižní podoba mě moc nechytla. Je něco jiného si přečíst jednou za čas vtipný článek a upřímně se u něj pobavit, než si to bušit do hlavy příběh za příběhem v knize. Knihu jsem si půjčila, dočetla asi do půlky...a víc nemusím. Ano je to vtipné, ale nic, co bych si musela číst víckrát nebo si dokonce pořídila do knihovny.

kara
28.11.2016 2 z 5

Po těch všech reklamách jsem čekala víc.

Tynyton
20.11.2016 4 z 5

Skvělá četba na odreagování. Některé články lepší než jiné. Líbí se mi, že nám autorka pomohla proniknout za závěs divadelního a hereckého světa. A doporučení pro Marušku - ať píše dál ;)