Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1702 1702

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

sarahmoon
20.11.2016 4 z 5

Jsem spíše zvyklá na klasické knižní příběhy... Ale tato kniha příjemně pobavila... Souhlasím s názorem, že blog je asi lepší verzi, a přečíst knihu najednou je moc ... a týdenní čekání na další článek má v tomto případě svůj důvod. ;o)
Velmi chválím grafiku a zpracování knihy :o) Maruška píše jemně vtipným způsobem... což je velmi návykové :o)

Phenomenon
19.11.2016 5 z 5

Nenáročná a příjemná četba, kterou jsem se přenesla do velkého světa pomíjivé slávy.

girdi
30.10.2016 4 z 5

Perfektní oddechové čtení. Autorka píše s příjemnou lehkostí a dokáže si ze sebe udělat srandu, což je v kombinaci s "historkami z natáčení" prima kombinace. Na čtenáře tak čeká nejenom pohodový humor, ale nakoukne také do "velkého" světa za divadelní oponou, televizní obrazovkou i filmovým plátnem. Doporučuji nečíst v jednom tahu. Přeci jenom se to ve větším množství zbytečně rychle omrzí. ;-)

Dardos
28.10.2016 4 z 5

Doted jsem blog Marusky nesledovala, tak jsem moc nevedela do ceho jdu... Ale bavila jsem se. Je to fajn cteni na odreagovani :)

klarakozlova
24.10.2016 4 z 5

Do kavárničky ideální četba. Nenáročná a vtipná :-)

radus
23.10.2016 3 z 5

Marii jsem znala pouze z televize jako ztřeštěnou moderátorku dětského pořadu a tak mě docela překvapilo, že i dobře píše. Jenže přečíst si jednou týdně blog je něco jiného než to nahustit do jedné knihy, a proto mě to asi nějak nechytlo. Vím, že autorce je téma divadla a filmu nejbližší, ale já jsem toho byla brzy přesycena.

mysticblueriver
22.10.2016 5 z 5

Oddechová četba, kterou jsem si nesla párkrát do kavárny. Velmi se mi líbilo obzvlášť vyprávění ze zákulisí divadla a filmu.

MildeZ
21.10.2016 5 z 5

Precizní práce hlavně, co se týče knižního provedení, přebalu a grafiky - jinak samozřejmě autorka pobavila a nejedenkrát jsem se nasmál. Bonus v podobě originálu s podpisem M. Doležalové už je jen onou třešničkou na dortu :-)

Aliii
19.10.2016 4 z 5

Příjemné oddechové čtení pro usmání. Obdivuji tu odvahu vypsat se ze všech myšlenek a pocitů, byť nemusí působit pěkně a mile.
Moc se líbily ilustrace i tvar knihy. Problémy se čtením kvůli neobvyklému formátu jsem neměla a v pohodě jsem zvládla i četbu "jednoruč" v metru :-)

Romanka89
17.10.2016 4 z 5

Příjemné nenáročné čtení, žádné velké očekávání jsem neměla, takže mě kniha spíš mile překvapila. Maruška je výborná herečka a psaní ji očividně jde taky.

fayne
05.10.2016 1 z 5

Nedočetla jsem ani k půlce knihy, nějak jsem četla a nevím co, pořádně si ani nepamatuji, co v knize bylo a to je prostě u knihy průšvih. Škoda, někdy je lepší zůstat jen u blogu...

Anre3
03.10.2016 3 z 5

Knížka se čte dobře, oddychová, ale čekala jsem víc.

miky103
02.10.2016 3 z 5

Blog jsem nečetla. Knížka celkem povedená, ale jak už tu bylo řečeno, lepší je si ji dávkovat po malých částech, jinak příběhy začnou splývat. Jsem ráda, že se mi dostala do rukou, i když vracet se k ní úplně nechystám. Asi jsem přeci jen spíš na ty příběhovější knížky.

BarboraSalome
01.10.2016 4 z 5

Krásná a vtipná kniha. Výborně graficky řešená. Ráda jsem jí četla. Marušku mám moc ráda. Skvělá práce, dobře jsem se bavila.

Susan94
30.09.2016 5 z 5

Marušku jsem si oblíbila asi díky Stardance, tam byla opravdu skvělá. Její blog jsem neznala, ale tato knižní podoba jejího blogu - je to prostě super čtení. Píše velmi vtipně, zajímavě, s velkou dávkou přirozenosti. Její články jsou dost často vtipné. Formát knížky a super ilustrace zapadají do kontextu velmi podařené knížky se zajímavým obsahem.

spackova.p
20.09.2016 5 z 5

Při čtení jsem se bavila a moc se mi líbí ilustrace, které knihu doplňují. Jako oddechová knížka opravdu ideální.

nellynelca
17.09.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je tam spoustu vtipných pasáží. Rozhodně doporučuji =)

Selinute
13.09.2016 4 z 5

Knížku jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Moc jsem se na ni těšila a dlouho, dlouho na ni v knihovně čekala. Ano, je vtipná a originální, ale asi byla velká chyba číst ji najednou. Jako blog - super, ale jako knížka se mi zdálo, že se místy trochu opakuje a už to nebylo tak zábavné. Hvězdičku přidávám za designovou a grafickou úpravu, která byla hodně povedená a moc se mi líbila. Rovněž ilustrace byly naprosto skvělé. Bohužel, obsahově byla pro mě trochu zklamáním - čekala jsem víc...

p.svatka
11.09.2016 4 z 5

Mohlo by se zdát, že kniha je o ničem. Ale vlastně je to fajn oddechovka. Kniha je velmi čtivá a vtipná. Doporučuji.

sachista
10.09.2016 4 z 5

Další knižní hit, který mi neunikl a musím říct, že jsem se v duchu často docela příjemně bavil. Některé, spíše ryze ženské pasáže, mě příliš nechytly, ale to hlavní - jemné a lehké nakouknutí pod pokličku hereckého světa bylo zábavné a poučné. Všichni si filmaře tak nějak představujeme a máme své subjektivní náhledy, které se mohou zásadně míjet s realitou. Marušce jsem fandil i ve Stardance a potvrdilo se mi, že je to sympatická holka, která se nebojí odhalit vlastní strachy a nejistoty.