Kafe @ cigárko

Kafe @ cigárko
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272889/bmid_kafe-a-cigarko-267-272889.jpg 4 1712 1712

Jak v době blogové vytvořit ze svého blogu fenomén, který se pro zástupy čtenářů stane čtvrteční drogou? Jak přetavit spontánní (rozuměj úplnou náhodou vzniklý) nápad v prestižní Magnesii Literu? A jak dosáhnout toho, že vám lidi za celý rok nenapíšou jediný negativní ohlas? Jednoduše: především nesmíte mít nic z toho v úmyslu. Právě naopak! Vy musíte jen tak mimochodem uskutečňovat sen o vlastním blogu, aniž byste si stavěli jakékoli vyšší cíle. Pak už zbývá jen pár dalších předpokladů: důvěrně znát svět, o kterém píšete. Psát tak, aby se všichni aktéři popisovaných příhod poznali, a cítili se polichoceni či pobaveni, nikoli dotčeni. Musíte být vtipná a inteligentní a psát tak dobře, že vaše články vyhledávají i lidé, kteří by za jiných okolností žádný blog ani historky z hereckého zákulisí nikdy nečetli (ze zásady). A hlavně – musíte umět shodit sama sebe a dělat to s takovým šarmem a grácií, že všechny vaše chyby a trapasy budou čtenáři milovat. Zkrátka a dobře: musíte psát jako Marie Doležalová. A když se k tomu přidají geniální ilustrace Jana Hofmana, vznikne kniha, kterou prostě chcete mít. Kterou chcete dát jako dárek. Protože tahle kniha vám zvedne náladu tak jako žádná jiná!... celý text

Kačta
13.10.2017 4 z 5

Za mě dobrý. Nic moc jsem nečekala a knihu jsem si koupila jen proto, že je mi Marie sympatická, a tak jsem byla opravdu příjemně překvapená. Autorčin humor i styl psaní se mi líbí. Není to atomová věda, ale je to příjemně oddychové a vtipné.

knofela
12.10.2017 4 z 5

Pamatuju si, že když jsem kafe a cigárko objevila, zhltla jsem všechny články na blogu během jednoho dne a potom každý čtvrtek nedočkavě čekala na další. Zážitky ze života hereček a herců v mile humorném podání se četly samy i ve formě knihy, jen jsem čekala nějaký výraznější "přídavek".

gudaska
09.10.2017 4 z 5

Zajímavé čtení o tom, jak se to děje v hereckém zákulisí :)

Chytuš
07.10.2017 5 z 5

Číst tuhle knížku je jako by jste fakt seděli na kafíčku s kámoškou, která vám vypráví o tom, jak to ve skutečnosti v herecké branži chodí. A vy si u toho mnohokrát v duchu pogratulujete, že vás ten sladký dětský sen o tom, že by bylo prima stát se herečkou, přešel ještě v dětském věku. Protože herci to vůbec nemají jednoduchý. Nevěříte? Tak se stavte na kafe a cigárko u Marie :-)

LuckaH2
12.09.2017 5 z 5

Ucel knihy (blog jsem nikdy nevidela)predpokladam:pobavit ctenare a ukazat mu neco ze zakulisi divadla, filmu a zivota herecky. U me:splneno,smala jsem se i nahlas,nektere veci by me nenapadly, ze se tak deji.... Je to mila nenarocna kniha, od herecky,kterou mam rada.

frkotik
08.09.2017 4 z 5

Kdysi jsem byl pravidelnym ctenarem Maruscina deniku a ted jsem si dal repete v podobe poslechu, nejak to ale nebylo uz ono... I tak ale kloboucek dolu.

Život-s-Kačí
03.09.2017 4 z 5

Od knihy jsem nic velkého nečekala, proto mě velice mile překvapila. Po vzhledové stránce je nádherná. Obsahově "zlatý střed". Pokud hledáte nenáročnou knihu, u které si odpočinete a ještě se pobavíte, mohu doporučit.

ElizabethK
31.08.2017 4 z 5

Maruščin humor mě oslovil, jednotlivé příběhy byly zajímavé a čtivé. Dalšími klady, které bych chtěla vyzdvihnout jsou vtipné ilustrace a neotřelý formát knihy. Mě osobně se kniha velmi líbila, ale dokážu si představit, že to není šálek kávy pro každého.

kacenka72
30.08.2017 4 z 5

Smíchejte blog, dávku humoru a sebekritiky, dodejte příjemný hlas autorky, která audioknize dodává na autentičnosti a máte z toho milou letní oddychovou knihu. A vůbec nevadí, že jste nikdy neviděli Comeback nebo jiný její počin :-)

stelusha
15.08.2017 5 z 5

Ak je človeku divadelné prostredie čo i len trošku blízke, túto knihu si zamiluje. Je to veľmi milá a veľmi oddychová knižka, autorka píše nesmierne zábavne a myslím, že kniha osloví aj kopec ľudí, ktorí s divadlom nemajú nič spoločné. Ja za seba rozhodne odporúčam.

triatlet
10.08.2017 4 z 5

Marie Doležalová mě překvapila (sebe)ironií, nadhledem, pestrou slovní zásobou.
Ke kladům patří i obal a formát knihy a především vtipné a výstižné ilustrace HH.
Didakticky využitelná je například část o hereckém slangu.

Klárai
05.08.2017 5 z 5

Audiokniha je moc hezky namluvená, příjemně se poslouchá. Maruška Doležalová je velmi vtipná, její příběhy stojí za to vyslechnout. Opravdu povedené dílko!

MartyManCZ
01.08.2017 4 z 5

Vyslechl jsem jako audioknihu a hlas samotné autorky tomu přece jen ještě dodává více autentičnosti a je to paráda. Humorná vyprávění o hereckém zákulisí, stejně jako o vlastní nedokonalosti a strastech pozemského života umělce, ale i normálního smrtelníka. Určitě stojí za to, se na to mrknout.

Timberwolf
01.08.2017 4 z 5

Velice příjemná oddychovka ze života herečky Marie Doležalové. Díky krátkým kapitolám ideální do MHD

MartinkaSl
28.07.2017 3 z 5

Oddychové čtení, ve kterém Doležalová odhaluje osobní pohled do zákulisí herectví. Některé články byly super, některé slabší. Jak jsem brzy zjistila, kniha nejde přečíst najednou - stávala se pro mě nudnou. Ideálně jsem četla 2-3 články za den. Hvězdička nahoru za úžasné ilustrace!

Jane100
22.07.2017 3 z 5

Příjemné a vtipné odpolední čtení. Trochu mě však vadily neustálé fráze typu ,,my herečky'' , ,,když jste herečka'' atd. Jasně, že je Doležalová herečka, ale řekla bych, že se dost zveličovala. Zase tak báječná herečka úplně není :-)

invocation11
18.07.2017 3 z 5

Comeback ani StarDance nesleduju a Marušku znám tak akorát z reklamy na Mattoni. Vzhledem k velkému humbuku kolem "Blogu roku" jsem ke knize přistupovala docela obezřetně (ne-li s předsudkem). Musím ale říct, že mě mile překvapila, ač si na podobný typ "literatury" nepotrpím. Autorka odhaluje čtenáři taje divadelních zákoutí, ukazuje herce nikoli ve světle ramp a slávy, ale ve světle čistě lidském, omylném, zkrátka jako obyčejné smrtelníky s prostými přáními a touhami. Její sebeironie a kritika jsou člověku blízké a vzbuzují sympatie, zvlášť prolíná-li se život na prknech s tím reálným a hláškami typu: „Vy jste fakt blbá jak v tom seriálu!“ Od půlky mě sice začaly iritovat neustálé zmínky o K&C, ale Maruška to prostě dokázala a je přeci jen normální lidskou vlastností se pochlubit. Takže proč ne? Přejme jí to.

Val
12.07.2017 5 z 5

Tak pro mě překvapení a to velmi milé. Bezprostřednost a upřímnost autorky je vyloženě pohlazením po duši. Výborně, Maruško (Sašo) ... :-)

perpe2a
11.07.2017 2 z 5

za mě zklamání, nic moc...takové kecy v kleci..

kayu
06.07.2017 3 z 5

Příjemná oddechová knížka jako stvořená na letní čtení. Některé příběhy byly trochu slabší, jiné zase nadprůměrně dobré. Velké plus taky za povedené ilustrace.