Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1985 1985

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

ckamusa
09.07.2020 3 z 5

Tak takovej začátek knihy jsem nečekala, ještě nikdy se mi nestalo, že bych byla překvapená hned na prvních 15 stranách knihy. Byla jsem vhozena do děje a absolutně jsem nerozuměla co se děje a proč. Po úvodním strhujícím ději přichází vystřízlivění a děj se začíná zamotávat a protahovat. Trošku mi vadí, jak se v každé kapitole střídá dějová linka a občas déle trvá, než si uvědomím, co se děje a kde jsem a z jakého pohledu je děj popisován. Konec je naopak zase vygradovaný, nejde se od knihy odtrhnout. Skoro jako by knihu psali dva různí lidé, jeden začátek a konec a druhý nezáživný střed knihy, který by mi v celkovém pochopení děje vůbec nechyběl.

DominaCZ
07.07.2020 1 z 5

NIc mi neříkala už domotaná anotace a jako...ani počáteční masakr nenalákal...ten je tak nějak všude dneska.
Nezaujalo prostě.

Zaboracka
04.07.2020 5 z 5

Jedním slovem STRHUJÍCÍ! Autor čtenáře udržuje v napětí od prvních řádků až do konce!

iška
04.07.2020 3 z 5

Dobrý námět. Slušná detektivka. Ale já se nějak nebyla schopná ztotožnit se stylem psaní.

likaf
03.07.2020 5 z 5

Po přečtení prvních pár stránek jsem knihu odložila...až do tohoto víkendu, kdy jsem se k ní vrátila. A doslova mě chytla. Přečteno během pár dní. Místy jsem skoro nedýchala. Napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

ivzu77
27.06.2020 5 z 5

Opět detektivka s velkým D.
Pro mne sympaticky napsaná kniha, která svými krátkými kapitolami přidávala napětí. Za mne díky...a doporučuji. Jen nevím, proč byla tak těžká :-)

Nefer
25.06.2020 2 z 5

Mamka ji četla jako první.Pak ji pujčila jedné pani z práce.Pak jsem ji četla já..Závěr: Schodli jsme se na tom že to je trochu divně psaný..A to mamka čte jinak severské krimi..Neberu když se to někomu bude líbit. Ale za nas zklamání.

boxas
25.06.2020 3 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem pedroK.
Kaštánek jde rádoby ve stopách Sněhuláka, ale ani omylem nedosahuje jeho kvalit. Tam, kde Jo Nesbo má "tah na branku", udržuje stále svižné tempo a drží čtenáře v napětí, má autor Kaštánka snahu všechno "dovysvětlovávat", a tak se stává vyloženě otravným.
Podobně jako jiným čtenářům i mně vadil hrozný překlad (Proboha proč např. pořád "svědnice" a nikdy místnost?) Také neustálé (nevhodné) střídání přítomného a minulého času bylo přinejmenším obtěžující.

kykyna42
23.06.2020 5 z 5

Přečteno za 2 dny .
Detektivku jsem po prvních stranách chtěla odložit a jsem ráda,že jsem to neudělala.

karin4338
21.06.2020 5 z 5

Pecka....po Minierovi a Larssonovi najlepsia detektivka aku som citala

Zmitko.m
21.06.2020 5 z 5

Opravdu, mrazivá detektivka ze severu...Musím říci, že vrah byl opravdu psychopat a jeho metody byly opravdu drsné, což je slabé slovo ještě. Ale kniha byla napínavá, do poslední chvíle jsem netušil, kdo to je. Hodně jsem si oblíbil Hesse a fandil jsem mu.

Burák
20.06.2020 3 z 5

V rámci žánru severských detektivek to určitě patří k tomu lepšímu. Děj ubíhá svižně, je to čtivé a do určité míry i napínavé. Velké plus za kratší kapitoly. Pokud tomu mám něco vytknout tak určitě až zbytečnou brutálnost pachatele, překombinovatelnost motivu a tím i problém s uvěřitelností celého příběhu. Přesto, že se příběh naprosto přesně odvíjí od šablony, která je pro tenhle žánr typická, to ale bylo fajn čtení a od autora si v budoucnu ještě něco přečtu.

hynopes
17.06.2020 5 z 5

Skvělá detektivka. Začalo to tedy dost drsně, poté byl chvíli klid a za chvíli se to znovu rozjelo. Dlouho jsem nečetla takhle drsnou detektivku. Určitě doporučuji přečíst!
Chtělo by to ale více postav pro větší překvapení při odhalení vraha.

Elčokča
15.06.2020 4 z 5

Jediné, co mi brání dát plný počet hvězd, je nedomyšlenost, která mě po celou dobu čtení vytáčela. Když najdu kaštan, na první pohled přece vidím, jestli je čerstvý nebo rok starý (úplně seschlý) - na to nemusím být odborník. Stačí mít děti a občas jim projet kapsy :-D

radus
14.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době detektivka, která mě bavila - zajímavá, napínavá, žádná nezáživná místa. Krátké kapitoly zapřičinily rychlý spád, všechno bylo takové zamotané a já jsem za pachatele tipovala snad každého, kdo se v knize objevil :-) Postupně se vše začalo rozkrývat, propojovat s minulostí, pravda chvílemi trošku překombinované, ale velmi působivé a čtivé.

JezinkaJ
14.06.2020 4 z 5

Čtivé, trochu, trochu překonbinované množstvím falešných stop. Nechápu jak je to možné, ale od půlky jsem tušila. Jen jsem nenašla proč. Mezi třemi a čtyřmi. Celé je to trochu blbost s dobrými momenty a pak zase propady, ale na to jsem přišla až na konci. Čekala jsem víc, ale extra zklamaná nejsem. Jen kvůli autorovym scénářům čtyři.
PS. Ach ty fatální policejní komisařky, které všichni muži kolem chtějí a ony si s nimi jen hrají a jsou umělkyněmi v odmítání.

Ester7
10.06.2020 5 z 5

Nejlepší detektivka! Kdy bude další?

zdendula31
09.06.2020 5 z 5

Pecka..

Olous1
07.06.2020

Tak bohužel já půjdu proti proudu,odkládám, nemohu se začíst. Asi mi nesedí styl psaní nebo už jsem moc náročná.Třeba za čas se ke knize vrátím a vyjde to.

Vilma232
06.06.2020 5 z 5

Po delší době jsem se dostala opět k severské detektivce a spolkla jsem ji jako bonbónek vynikající chuti. Autor stojí za seriálem Zločin, který se mi taky líbil.