Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1985 1985

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

ales7021
06.06.2020 2 z 5

Kniha mi byla doporučena, ale vůbec mě nezaujala. Dočetl jsem ji jen s velkým přemáháním. S ohledem na zdejší hodnocení jsem čekal, že mě začne bavit, takže jsem jí šanci dal. Bohužel horší průměr. Překlad byl dost špatný.

pavčape
04.06.2020 4 z 5

Jsem asi dost zhýčkaný čtenář detektivek, thrillerů a psychothrillerů, protože tady plný počet dát nemůžu. Chvilkama mně to bavilo, chvilkama méně. Prolog sliboval drsnou jízdu, ta se konala. Občas to ale bylo za hranou. Nechápu, proč se vrah mstil matkám, já bych oddělala někoho jiného. Ti kaštánci mi pravda vrtali hlavou a nakonec to bylo tak, jak jsem doufala. Pravdou je, že zločinec pro mě byl překvapením. Takže krásné čtyři *

čef
04.06.2020 5 z 5

Výborná detektivka - z poslední doby to nejlepší z tohoto žánru, co jsem četl. Detektiv ze Skandinávie asi musí být umanutý, aby překonal všechny překážky, které mu staví do cesty jeho nadřízení a samozřejmě, že i superpachatel. Scény jsou drsné, pátrání zamotané, pachatel opravdu nezvyklý a závěr drastický - co si přát více!

Dani666
27.05.2020 2 z 5

Nebylo to špatné, ale až příliš zdlouhavé, místy jsem se v ději ztrácela

SSTknihy
24.05.2020 4 z 5

Dobrá detektivka severského střihu, s pořádně šíleným vrahem, slušně komplikovanou zápletkou, dostatečným množství podezřelých a uspokojivým vyústěním. Detektivové nejsou zoufalci, potácející se na pokraji společnosti a celá ta zápletka je celkem uvěřitelná. Tedy pokud až tak moc nenakukujete pod pokličku a nebudete se v příčinách a důvodech chování jednotlivých postav moc šťourat. Je vidět, že autor je kovaný v psaní scénářů – děj plyne rychle, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál, žádné zbytečné popisy ani dějové odbočky. Už se těším na pokračování.

Katania
23.05.2020 4 z 5

Přišlo mi to trochu překombinované, nicméně se mi kniha četla dobře. Občas mi vadil policejní postup. Jsem zvědavá na další.

katka.oo
23.05.2020 5 z 5

Musím jen chválit, nový autor, nová kniha a skvělé, napínavé, dobře napsané, hlavní postavy mě zaujaly … prostě a jednoduše plných 5* a doufám, že bude ještě nějaké pokračování.

Atlantis
18.05.2020 4 z 5

Velice slušná detektivka, zajímavý příběh, přijatelní vyšetřovatelé. Pachatelovo odhalení mi přišlo lehce přitažené za vlasy, ale proč ne.
Schválně nepíšu, že se mi kniha dobře četla. To totiž není pravda. Nevím, jestli je to vina překladatele, nebo je to tak i v originále, ale proč se v textu střídají dva časy? Kus je v minulém čase, kus v přítomném. To je přece základní poučka pro spisovatele, že se mají držet jednoho stylu. Celé to působilo rušivě a vždy, když tahle změna přišla, kopla mne mezi oči.
Dovedu si představit, že se z Kaštánka stane úvodní díl série, na druhou stranu, nemáme detektivních severských sérií už dost?

marsden
16.05.2020 5 z 5

Ted v 1:14 rano docteno:) Taky se budu opakovat, knihu jsem nepravem odkladal ( je jich na trhu prehrsl ) a po dloooouhe dobe jsem vraha netipoval.

Korba2468
15.05.2020 4 z 5

Super kniha

MiliKry
13.05.2020 4 z 5

Že začátku mě knížka moc nebavila, nelíbí se mi styl psaní a je tam moc jmen, ale od poloviny se to pěkně rozjelo a pak už mě zajímal jen vrah.

Hoxer
12.05.2020 5 z 5

Po pomalejším začátku, ke kterému se mi moc nechtělo vracet, skvělá druhá polovina knihy. Tu jsem zvládl tak za týden. Když byl vyzrazen pachatel, vůbec jsem tomu nechtěl věřit. A to je známka dobře napsané detektivky. Tato kniha dokáže konkurovat dle mého názoru topce Jo Nesba Levhartovi a Snelěhulákovi. Klasicky jsem měl chvíli problém se jmény, ale to mám vždycky u audioknih a ještě k tomu severských jmen. Přečteno ve formě audioknihy, výborná Zuzana Kajnarová.

lapagerie
12.05.2020 5 z 5

Po delší době thriller/detektivka, který mě opravdu vtáhl. Napínavý, propracovaný. Byla jsem napnutá až do konce.

annettka1098
11.05.2020 5 z 5

Poměrně dlouho jsem tuto knihu vynechávala. Vždycky jsem nakonec dala přednost jiné a vůbec nevím proč. Možná čekala na ten den, kdy mi přesně sedne. A to nyní přišlo. Poslední dobou jsem vyhledávala hodně tvrdé detektivky a thrillery a nic mi nebylo dost dobré. Ale Kaštánek mi sedl.
Myslela jsem, že po Sněhulákovi už na tak dobře promyšlený thriller nenarazím, ale Kaštánek se mu dle mého názoru vyrovnal! Vřele doporučuji a já budu tajně doufat, že má autor už rozepsanou knihu další!

stehlicek
10.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek za posledních x let. Propracovaná, napínavá, do poslední chvíle netušíte, kdo je pachatelem. Doporučuji!

Ivi835
05.05.2020 5 z 5

Líbila se, nechybělo napětí a konec měl velké překvapeni. Těším se na další knihu od autora :)

KaramelkaChuti
05.05.2020 5 z 5

Kniha má snad jedinou nevýhodu, a to že neuděláte nic jiného. V každém volném čase jsem zasedala ke čtení, abych zjistila, jak se bude příběh vyvíjet..

helusa2
02.05.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že mám ráda detektivky. Jo, baví mě, zaujmou, ale nedělají mi dobře :-D Alespoň ty “severské”. Na druhou stranu miluji Jo Nesbøa. A protože ho miluji, jednou za čas si přečtu jeho novou detektivku - to mi za detektivky asi bude bohatě stačit ;-) Jo a ještě mám ráda Roberta Galbraitha, ten není tak naturalistický.
Kaštánka jsem četla “ušima” kvůli výzvě - jo, dobrý, pátá hvězdička za to, že to skončilo neobvyklým happyendem. Ale nic dalšího hledat nebudu. Ten systém sériových vrahů, geniálních nesmrtelných vyšetřovatelů v kombinaci muž a žena a dalších klišé - už se pro mě opakuje příliš často... Zůstanu asi jen u těch dvou výše zmíněných ;-)
Co však vím jistě - panáčky z kaštanů s dětmi vytábět nebudu ;-)

monushka
27.04.2020 5 z 5

Příběh, nad kterým jsem musela neustále přemýšlet i když jsem právě nečetla. Po celou dobu jsem byla udržována v napětí a ke konci mi ukápla i slza.

Ivana2342
27.04.2020

No, dočetla jsem a byla vcelku napnutá. Musím ale říci, že ten vypravěčův styl mi nesedl- když pominu stylistické podivnosti (ale ty mohly vzniknout překladem)- chyběla mi možnost nějak se "napojit" na hlavní postavy vyšetřovatelů, kteří jsou popisováni podivně a bez emocí. Zkrátka jako čtenářka mám ráda, když si můžu vytvořit nějaký "vztah" k hlavním postavám, když mě skutečně zajímá, co se s nimi stane a "jdu" s nimi tím příběhem. To mi tady chybělo. Takže rozpačitost, bohužel.