Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1963 1963

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

astroweb
20.03.2020 4 z 5

Skvělá detektivka, i když musím napsat, že námět není příliš ojedinělý, zvláště u severských krimi.

Susan94
11.03.2020 4 z 5

Beze sporu velmi zajímavá detektivka. Skvělý prolog, Ze začátku jsem si přála, aby se prolínaly dvě časové linky, nestalo se tak. Dočkala jsem se, ale lehce netradiční zápletky. Nejvíce mě potěšil styl psaní.

Coloratura
10.03.2020 5 z 5

Drsný severský thriller, zápletka podobná Nesbovu Sněhulákovi, jen Kaštánek byl asi o něco surovější. Velmi napínavé čtení i když možná trochu předvídatelné, ale bavilo mě to.

lenka.plaszova
05.03.2020 4 z 5

Celou dobu jsem byla zvědavá, jak začátek knihy (náhled do minulosti) bude souviset se současnými vraždami. Námět mi přišel skvělý, originální a konec pro mě byl nečekaný. V knize však bylo dost pasáží, které mě nudily a také dost zbytečných popisů. U těch mi mimo jiné vadilo i to, že autor popisuje přítomnost, najednou minulost, a ještě vzdálenější minulost... Kolikrát jsem musela přemýšlet, co se kdy vlastně událo.

farfalla13
01.03.2020 4 z 5

Pěkná detektivka, jen postav je trochu více (chce to přečíst v krátkém čase), konec mi přijde trochu překombinovaný, což ubírá na uvěřitelnosti.

Šárka88
01.03.2020 3 z 5

Upřímně jsem ani nevěděla co čtu vlastně, děj mě vůbec nenadchl a postavy jsou jak v mixeru. Vůbec, kromě Thulinove a Hesse, jsem nevěděla, kdo je kdo. Knížku jsem nedočetla.

Dany45
29.02.2020

Musím se připojit k mnoha ostatním , kritikou této knihy. Kniha samotná, tématikou a příběhem je zajímavá a děj napínavý . Ale detaily týkající se násilných scén -Připadalo mi že se sám autor detailně kochá a vyžívá v těchto praktikách a že mu zřejmě dělají dobře ??
Dle mého to bylo zbytečné a laciný popis brutálnosti .
Před závěrem jsem knihu odložil a vracet se k ní již nehodlám!!
Škoda - přílišnou snahou ( nebo co to mělo představovat ??? ) , ztracený čas ??!!!!

MarianP
28.02.2020 3 z 5

Mne sa Gaštanko nečítal príliš dobre. Autorov štýl je až príliš detailný a venuje sa aj úplným maličkostiam a knihe to ubralo na spáde. Kniha začala a skončila fajn, ale ten stred, to bola čistá vata, ktorá len vyplnila prázdne miesto. Vražda na pol strany a stovky strán omáčok. Knihu teda hodnotím ako taký priemer, určite bol nápad s gaštanovými panáčikmi super, ale niečo tomu chýbalo...

Jiparis
25.02.2020 5 z 5

Tak to bylo napínavé počtení. Sice mi detaily s uřezanými končetinami dost vadily, ale téma utrpení dětí v pěstounských rodinách a nečinnost úřadů, byly velmi přesvědčivé. Výborný autor.

karantena
24.02.2020 4 z 5

Mě se líbila a moc.

Kája95
23.02.2020 3 z 5

Prostě jsem se nemohla začíst

nai.ivka
22.02.2020 3 z 5

Měla jsem to odložit hned na začátku, je to divná kniha, švy jsou moc vidět tam kde to nelícuje.

Atanone
21.02.2020 5 z 5

I přes zajímavý začátek mi dalo překvapivě dost práce prokousat se první třetinou. Dát na hvězdičková doporučení mých DK přátel, se vyplatilo v těch zbývajících dvou, ale i tak mě politické a retrospektivní odbočky místy lákaly k přeskakování stránek.
Hess a Thuilnová jsou atypy k zulíbání a pachatel byl v příběhu schovaný fakt dobře. Mrazivé téma, někdo už to tady přede mnou v komentářích řekl, že je hrozné, když člověk, který zažil týrání a zneužívání sám týrá a zneužívá.
A když to celé projdete a chcete v klidu zavřít knihu, přijde závěrečná věta a z té vás začne znova mrazit mezi lopatkami.

Mateo67
20.02.2020 5 z 5

Pomalý rozjezd, ale čtenářská výzva a povedená obálka mě u čtení udržely. A někde ke konci první třetiny to ze stránky na stránku začalo a už nepustilo. Nevím, jestli je to tím, že jsem si dala na delší dobu od thrillerů pokoj, ale knihu jsem prostě slupla jako malinu, dvojice vyšetřovatelů mi byla sympatická a rodina si holt musela občas počkat. Takže pro Kaštánka ****, protože pátou dávám sobě, neboť jsem uhodla vraha (já!!:-)) a navíc docela brzy! Ale půjčím mu ji:-).

Katt15
19.02.2020 3 z 5

snažím se dopsat knížky které jsem si přečetla v lednu. tato je jedna z nich. miluju detektivky, tady u té se mi trochu táhl začátek, měla jsem maličko problém se začíst, nicméně pak už se zase nešlo odtrhnout. závěr byl pro mě super. doporučuji k přečtení

Chesterton
17.02.2020 2 z 5

Podmanivý thriller? Copak mělo být tak podmanivé?
Severský chlad nebo zvrhlé detaily?
Hodně souzním s Vlk.kh.
Nebýt ČV asi by mě nenapadlo dát si příběh do uší. Psaná podoba má výhodu, že lze snadno přeskočit detaily sestavování lidského panáčka a jiné nechutnosti. Jenže tolik stran bych jistě s chutí neučetla :o)
Odebírání dětí z původních rodin není ideál stejně jako dánský sociální systém, ale evidentně na něm lze s úspěchem postavit slušně překombinovaný děj.
Thulinová mi vadila ze všeho nejméně, celkem jsem si ji i oblíbila v záplavě nechutností.
A Zuzku Kajnarovou, která skvěle čte některé chlapy :o)
Pro příště se seveřanům spíše vyhnu.

Deniska147
17.02.2020 3 z 5

Velice průměrná detektivka, žádné veliké haló se nekonalo.

Pavlnka
15.02.2020 4 z 5

Velmi dobrá severská detektivka. Občas se to trochu táhlo. Hess mi nebyl moc sympatický, ale závěr perfektní.

Dášašada
14.02.2020 4 z 5

Hodnotím kladně, pěkné a napínavé počtení. Zpočátku táhlé a nudné, potom se vše rozjíždí...a nejde přestat číst. Konec překvapil.

renefer
12.02.2020 4 z 5

Hezká detektivka, sice ze začátku na mě působila jako obhajoba severského sociálního systému ale pak se to rozběhlo. Moc mě nebavily části o paní ministryni, ale nějaká vata v knize být musí. Na vraha jsem typovala někoho jiného.