Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka
https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75098/bmid_klapzubova-jedenactka-Xoo-75098.jpg 4 1106 1106

Dnes už klasika Eduarda Basse z roku 1922 vypráví příběh otce Klapzuby, který ze svých jedenácti synů vychová fenomenální fotbalový tým.

jenda88
01.04.2020 5 z 5

Super knížka nejlepší bylo prvních 60 stran

martin09
29.03.2020 5 z 5

Na knížku jsem se velmi těšil, jelikož je fotbal mojí velkou zálibou. Děj díla jsem znal už předem, jelikož mi byla v dětství několikrát předčítána jako pohádka. Klapzubova jedenáctka měla velmi dynamický děj a četla se rychle a plynule. Určitě se dá přečíst takřka na jeden nádech. Velmi se mi líbil kontrast absurdního týmu jedenácti synů z vesnice a reálných fotbalových týmu po celém světě, a samozřejmě také postav anglického krále a prince Waleského.

Určitě musím ocenit, že je kniha vydávána s původními ilustrace od Josefa Čapka, které knize dodávají tu správnou atmosféru.

Zároveň z knihy vyplývá moudro „s poctivostí nejdál dojdeš“, což je další důvod, proč číst tuto knížku dětem.

Greenfingers
02.03.2020 4 z 5

Klapzubova jedenáctka to válela od začátku knihy až do jejího konce.
Jelikož mám rád knížky se sportovní tématikou, fotbal v rodinném podání jsem si radostně užíval.
Říká se, že basa tvrdí muziku, E.Bass tvrdí humor.

MilanCFC
14.02.2020 3 z 5

Na knížku jsem se i vzhledem k mému vztahu k tomuto sportu docela těšil. A první třetina byla výborná. Ale tak nějak se mi zdálo, že autor jaksi přepálil začátek a že mu postupně docházela šťáva. Poslední cca třetinou to ovšem znovu zvrátil a nakonec z toho bylo i dobrodružství. Celkově milé, pohodové a nenáročné čtení. A za mě velké plus, že jsem měl k dispozici vydání s ilustracemi Josefa Čapka. To je okamžitě jistota úsměvů.

Venda32
12.01.2020 5 z 5

Jednoduchý, svižný plynou text a úspěšném týmu Klapzubáků. Tak jako jinde v životě i tady úspěch přináší temné stránky. Jaké? Po přečtení budete moudřejší:-)

RostislavPr.
01.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četl už na prvním stupni. Jsem rád, že jsem se k ní vrátil. Jelikož fotbal hraju a zajímám se o něj tak se mi to líbilo. Knížku bych doporučil všem není moc náročná a je dobrá.

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Četla jsem jako dítě a asi úplně nedocenila - ráda bych znovu.

evelýny
31.08.2019 3 z 5

Kniha na mě ,,vykoukla" v upoutávce.
Četla jsem ji v dětství z nouze a bavila jsem se. Opravdu humorné čtení pro dětské čtenáře. Ke knize jsem se již nikdy nevrátila, přesto zůstala v mojí knihovně. Historie se totiž opakuje - co kdyby opět ,,někomu došly knihy", i když v současnosti spíše utopie.

P.S: Snad mně starý Klapzuba i Eduard Bass prominou, ale já již číst nebudu. Já mám raději zelené prérie...
A pak, nic ve zlém: Ronaldo je Ronaldo...

gm6219
17.07.2019 4 z 5

Tenká kniha pro mladé čtenáře na téma fotbalu, kterou člověk přečte na jediný zátah. Sportovně zaměřená a vtipná kniha. Pro starší vzomínka na dětství, pro mladší pěkné čtení.

Damato
02.07.2019 5 z 5

Další , moje prázdninové čtení, kdy jsem u babičky s partou kluků četla na stromě tuhle knihu a všichni jsme u tohoto čtení snili o životě dospěláků. Kdy jsme obdivovali tuhle rodinu a nezapomenu, jak jsem chtěla s nimi pak hrát fotbal a Jirka Pávek se na mě podíval a s pohrdáním 9-ti letého kluka a pravil- ..."z Ivany fotbalista nebude, tu dejte do brány ( brána byla mezi dvěma šutry na louce), já si ji ohlídám.
V tu chvíli jsem cítila hrdost celého fotbalového světa .
A i moji kluci po 20 letech četli tuto knihu se stejným zaujetím, jako já , jako kdysi jejich děda, můj otec. Podle mě nadčasová, milá.... prostě česká.

MOu598
28.06.2019 4 z 5

Útlá knížka s milými ilustracemi Josefa Čapka.
Hezké, čtivé, lidské. O poctivosti.
Citát:
"Dneska už nikdo nemůže jinak kupředu, nežli když dělá svou věc co nejdůkladněji a nejpoctivěji. To platí pro všechnu živnost."

Lafayette
21.06.2019 4 z 5

Knizka meho mladi, humorna, ctiva.

Kuža007
12.06.2019 5 z 5

I když nejsem vůbec žádný zarytý fanoušek fotbalu tak mě tato kniha velice dobře rozesmála a pobavila.

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

Krásné čtení, které pobaví.

Filip555
04.05.2019 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejvtipnějších, co jsem kdy četl. I když se fotbalu nevěnuji, tak mě příběh velmi bavil.

Vendula39
24.03.2019 4 z 5

Dobrá knížka, i když od půlky už byla taková nudná. I přesto, že sport nesleduji, se mi kniha velice líbila.

JoeSurikata
23.02.2019 4 z 5

Jako kluk jsem byl velikým fotbalovým fandou. Držel jsem palce Bohemce (jak taky jinak, když jsem bydlel 5 minut od Ďolíčku). Ovšem Klapzubova jedenáctka mi zahrála jinou ligu. Krásné čtení pro velké i malý kluky, jimž učaroval kulatý nesmysl.

parxel
28.01.2019 3 z 5

Když jsem v dětství poprvé četl tuto knihu, tak mě děsně bavilo prvních pár kapitol. O tom jak Klapzubové vyhrávají jeden zápas za druhým a tak dál. Pak přišel zlom a zbytek knihy už mne moc nebavil. V letošním roce jsem se k této knize vrátil a četli jsme jí spolu se synem. Bohužel na mém výsledném dojmu z této knihy se ani po letech nic nezměnilo. Až mne to samotného překvapilo. Dávám tři hvězdy.

CleoXandra
05.01.2019 5 z 5

Tak tohle je ohromná klasika. Krásná knížka, oddechovka psaná s obrovskou nadsázkou. Pobaví, potěší. Ač jsem holka, mám docela ráda fotbal, a představa, že někdo nadělí soupeři třináct krásných banánů, není vůbec marná (když to ve skutečnosti často končí 0:0 :)

danny_21
04.01.2019 3 z 5

Legendární humoristický román a jedné české, téměř neporazitelné fotbalové mašině, tvořené jedenáctkou sourozenců - já na bráchu, brácha na mě a už tam visí banán v sítí. Kéž bychom se někdy dočkali toho, že český fotbal bude sbírat úspěchy - 70 %