Markytánka

Markytánka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387480/bmid_markytanka-YLE-387480.jpg 4 140 140

Kočovná nevěstka série

Druhý díl historické trilogie o ženě, která musí bojovat o svoji čest i život Německo ve středověku -- jako temný oblak se nad ním vznáší hrozba války a epidemie. Marii však potkalo štěstí. Poté co musela řadu let putovat zemí jako kočovná nevěstka, teď vede po boku správce hradu Michela Adlera úctyhodný život. Idyla ale po čase skončí, neboť Michel je povolán do zbraně. Marie se rozhodne milovaného manžela následovat…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Kastellanin, 2005

deedulka
20.08.2013 4 z 5

Druhý díl příběhů o Marii a Michelovi, kteří se snaží přežít ve válkou zmítané zemi. Předchozí díl Kočovná nevěstka pojímal více o příběhu Marie a přišel mi dějově zajímavější a energičtější než Markytánka. Zde se příliš přetřásaly politické machinace a taktiky, děj už tolik negradoval. Přesto je to pěkně napsaná kniha. Michel se musí vydat do války, kde díky zradě jednoho z bojovníků ztratí paměť a málem zemře. Jen díky obětavosti cizích lidí přežije a i s vymetenou hlavou nadále bojuje za správnou věc. :) Marie, která mezitím porodí dcerku a bojuje s mocichtivými lidmi proti novému sňatku, se jej vydá hledat jako markytánka s vojskem, neboť nevěří v Michelovu smrt. Neustále musí být ve střehu před zákeřností lidí a s vynalézavostí chrání sebe i své blízké. Doporučuji a těším se na další díl. :)

klarka61
10.08.2013 4 z 5

Pěkná kniha, čtivá, ale nemusí být v mé knihovně

renataab
20.04.2013 5 z 5

Pokračování knihy bylo srovnatelné s prvním dílem napětím, propracováním příběhu. Doporučuji

petik1
14.03.2013 5 z 5

Druhý díl opět pěkný a napínavý. Doporučuji.

Lenka 13
21.10.2012 5 z 5

Opět krásné,dobrodružné...čtení..nechybí ani romantika..

tina.38
12.04.2012 5 z 5

Tato kniha je skvělá jako první díl Kočovná nevěstka.