Indická nevěsta

Indická nevěsta
https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84773/bmid_konrad-sejer-indicka-nevesta-4IV-84773.jpg 4 239 239

Konrád Sejer série

Nor Gunder Lomann nemá štěstí. Během krátké doby prožívá euforii i pád z výšin do nejhlubší propasti zoufalství a bolesti. Rozhodne se odjet do Indie, aby si našel ženu. Potká tam Poonu, ženu svých snů, se kterou se záhy ožení. Vrátí se do své malé norské vesničky jménem Elvestad a čeká na příjezd novomanželky. V den, kdy má Poona přiletět, se však Gunderova sestra vážně zraní při autonehodě. Gunder musí do nemocnice a nestihne Poonu vyzvednout na letišti. Novomanželé se už nesetkají. Poona je nalezena mrtvá necelou míli od Gunderova domu. Kdo v poklidném Elvestadu mohl spáchat tak odporný čin? Konrad Sejer je poněkud nesmělý komisař. Existuje jen málo důkazů, které by ho mohly dovést k pachateli. Tuší, že zlo se může skrývat i v těch na pohled nejnevinnějších osobách. Řada podezřelých se stále rozšiřuje, až nakonec společně rozehrávají partii, která dává vyniknout všem přednostem tvorby Karin Fossumové — svěží styl a napínavý děj.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Elskede Poona, 2000

Gracian1964
25.04.2016 5 z 5

(SPOILER) Knihu som práve dočítal a som v podstate spokojný, spisovateľka sa s nami pohráva a určite sa na tom dobre baví, potvora :-)) teraz čo si mám myslieť? Zabil ju Goran alebo ten bowlingista? no nič...a čo Skarre? tiež by ma zaujímalo, či ho Linda napokon "dostala". A dosť ma pobavil jeden z predchádzajúcich komentárov, že : "indický prvok bol úplne samoúčelný a mätúci". Však Púna Bai bola predsa ten hlavný prvok, obeť a postava, kvôli ktorej je celá kniha...bez nej by žiadny príbeh nebol...Nevychádzam z údivu, hm...

Zuzanka46
05.03.2016 3 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitá... Těšila jsem se na její závěr, ale žádné rozuzlení se nekonalo. Nemám ráda nedokončené příběhy a tato kniha na mě přesně takhle působila. Nebýt nedořešeného konce, tak se mi kniha líbila. Čtivý, zajímavý a velmi smutný příběh okořeněný indickou kulturou, po dalších knihách této autorky již ale nejspíš nesáhnu...

svatas007
01.01.2016 3 z 5

Z knihy jsem trochu rozpačitý - vyvíjí se jako detektivka, stane se mord, hemží se to policisty. Odehrává se příběh, který je na konci docela otevřený. Může to být tak či onak.
Pokud bych to měl brát jako sondu do vztahů mezi obyvateli malé norské vesnice, tak zase není až tak hluboká. V podstatě se život točí kolem jedné hospody, bokovce a článcích se zaručenými svědectvími k případu.
A navíc je onen indický motiv vlastně pro děj skoro nepodstatný. Jen se tam dobře vyjímá. Musím říct, že kniha se čte moc dobře, protože od začátku očekáváte nějaký posun někam, kde by to bylo jasnější. Jenže ten posun nepřijde. Já dám hodnocení trochu nižší a půjdu si přečíst další díly. Třeba budou preciznější.

čika
27.11.2015 3 z 5

tato knizka od karin fossum sa mi pacila asi najmenej. "indicky prvok" bol uplne samoucelny a matuci, mnohe postavy boli nedotiahnute, vela rozohratych linii. na mna posobila dost neucelene.

lenka4091
08.09.2015 5 z 5

Výborná kniha, krásně psaná,opravdu se čte jedním dechem. Autorka krásně vystihne pocity všech postav. Jen mě trochu mrzel konec, ale asi to tak mělo být,aby měl člověk nad čím přemýšlet.

konicekbily
16.08.2015 4 z 5

Není to detektivka, není to krimi, není to thriller, ale ode všeho trochu a pěkně se to čte.
Další knihu od Fossum si určitě zase někdy přečtu

trudoš
29.07.2015 4 z 5

Víc než kriminálku připomíná Indická nevěsta román pro přecitlivělé. Na detektivku je tu příliš mnoho nedořešených náznaků a nedovysvětlených věcí, což dokonce konstatují i sami hrdinové. Oproti tomu emoce čtenáře pomaloučku sevřou do svých osidel a nepustí jej ještě několik hodin po dočtení. Bude-li ignorovat anotaci, čeká ho velmi smutný příběh.
Počáteční vývoj událostí pak připomíná seriál Twin Peaks - deformující pocit ztráty; paleta postaviček, z nichž žádná neříká celou pravdu; detektiv, který už ztratil veškeré iluze. Vše dokonale podmalováno nostalgickou zamlženou krajinou. Prostě báječné.
Jenže kolik prostoru věnovala Karin Fossumová budování atmosféry, o to míň jí zůstalo na rozepsání hrdinů. Hlavní kámen úrazu je ovšem fakt, že podezřelí policii záměrně lžou a mění výpovědi, aniž by to někoho kromě mě vytáčelo. Žádné zatčení za lživé svědectví či napomáhání pachateli. Díky tomu vyšetřování ztrácí na autenticitě a celkově působí víc dojmem komorního vesnického dramatu.

Patapuf
13.04.2015 3 z 5

Ajajaj...... Co vám budu vyprávět.... Hltal sem to jako borůvkové knedlíky a při posledním knedlíku mi vypadla blomba..... tak nějak bych popsal čtení této knihy..... není to špatné čtení ale možná by kniha byla lepší kdyby si autorka konec nenechala pro sebe....

Jane100
02.02.2015 2 z 5

Výborná detektivka s naprosto nešťastným koncem. Příběh se čte jedním dechem, je napínavý, svižný, ale autorka otevřeným koncem všechno zabije. Osobně otevřené konce nemám ráda, a proto mě kniha v samém závěru velmi zklamala. U dobré detektivky vždy musí vyjít najevo, kdo je vrah. Ach Púno.

barynka15
02.01.2015 3 z 5

Asi nebyl dobrý nápad tady jít a číst si komentáře ke knize než jsem ji vůbec začala číst, protože vidina "otevřeného konce" mě nějak odlákala od čtení knihy a tak nějak zkazila dojem. Je jisté, že v reálu je mnoho nevyřešených případů, ale já raději čtu ty, kde se odhalí pachatel, protože mě zajímá, jestli jsem se při odhalování zločinu trefila svým úsudkem nebo ne.

oranzovagerbera
25.11.2014 5 z 5

Zacatek sice zni jako pohadka skoro to pripomina krasny roman.Pak se to zvrtne a je to detektivka jak vysita.Ovsem zaver se mi nelibil je to takove otevrene,vetsinou knihu doctu a reknu si tečka ale tady? i kdyz pochopite kdo byl vrah tak je to stejne takove divne ten konec.Ale jinak 5 hvezdicek a budu jen doporucovat :)

orinka3
25.10.2014 5 z 5

Výborná knížka. Na rozdíl od mnoha jiných jsem nepřeskočila ani řádek. Spisovatelka dokáže udržet napětí, skvěle vykreslit postavy, vtáhnout čtenáře do děje. Konec rozhodně není přímočarý a polopatický. Čte se to velmi dobře. Kniha patří k těm, na které se nezapomene.

Aduska81
24.10.2014 4 z 5

A románu a lásky byl konec...

Baiba
15.10.2014 4 z 5

Zvláštní knížka, asi bych ji ani neoznačila jako detektivku, spíše psychologický román. Příjemně mě překvapilo, že navzdory námětu se nejednalo o žádný protirasistický traktát. Pro mě byl román spíše o tom, jak málo se navzájem známe (což je asi dobře :)) a že nikdy vlastně nevíme, kdo vedle nás žije. Moc se mi líbila postava Gundera a lásce mezi ním a Púnou jsem kupodivu věřila. Četla jsem ji na rozdíl od jiných knih dost pomalu, vždy pár stránek za den, ale i tak jsem si ji užila.

MartinaP
29.08.2014 5 z 5

Skvělá psychologická detektivka, rozhodně doporučuji. Otevřený konec bez označení konkrétního pachatele se do této knihy docela hodí.

Pett
25.08.2014 5 z 5

Parádní psycho, se všemi se seznámíte a každý z nich může být vrah...A konec? Pro mě perfektní....Nadšená jsem byla i u Provokatéra....je přeci fajn se někdy i nad "detektivkou" zamyslet než se jen honit za vrahem, posledních x stran s ním bojovat, zjistit jak primitivní měl motiv a ve finále ho prostě zavřít či ještě lépe raději zabít...
Určitě stojí za přečtení a stejně tak i Provokatér! Mě se to prostě líbilo, no :)

vnimatkrasu
19.08.2014 4 z 5

Začátek bych si nejradši namazal na chleba a snědl na posezení. Tak vynikající je. Jen škoda, že je starý romantik Gunder mnohonásobně zajímavější postavou, než zbytek zdejší vesnice. A tak jen co jeho indická love story ustoupí do pozadí tradiční kriminálce, vražedné tempo se začne pomalu rozmělňovat. Blyštivou hvězdu za povedený, netradičně opravdový konec. Provokatér je u mě ve spisovatelčině žebříčku svojí originalitou přesto o něco výše.

jefff
23.07.2014 5 z 5

Má druhá kniha od této autorky. Zaujal mě už díl Kdo miluje jinak, který byl zvláštním mixem detektivky a sociálního psychologického dramatu. Indická nevěsta je tak trochu na podobném principu, jen toho pátrání je tu více. Kniha se mi líbila od 1. stránky a nepustila mě až do konce. Otevřený finiš mě ve výsledku trochu zamrzel, ale na kvalitě knihy neubral. Fossumová je zatraceně dobrá spisovatelka, která umí vymyslet dobré dílo i na pár stránkách.

amcb
06.07.2014 4 z 5

Kniha mě zaujala od první stránky a tak to zůstalo až do konce, perfektní čtení. Celou dobu ve mně převládala touha přijít věci na kloub, jako vraha jsem měla vytipovanou jinou postavu a otevřený konec mi tím nahrál. Takže teď mě tak trošku štve, že nemám kde se dočíst, jak to vlastně bylo :-)

isobel2000
27.06.2014 4 z 5

Příběh byl dobrý, ale ten konec, tak hodně otevřený - jak to tedy vůbec bylo...?