Krev prvorozených

Krev prvorozených
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545330/bmid_krev-prvorozenych.jpg 4 824 824

OldaB
02.01.2015 5 z 5

Ve druhém díle autor pokračuje v atributech, které nastínil již dříve. Postavy výborné, také kvitují zasazení děje do rudolfínské Prahy. I závěr mě celkem příjemně překvapil. Už se těším na další díl.

SONP
27.12.2014 5 z 5

Výtečné a velmi atmosférické. Z knihy doslova odkapává na dlažbu rudolfinské prahy krev promísená se špínou a dalšími nepěknými věcmi, vyplavenými Vltavou. A nad tím všim se vznáší zápach odpudivého jídla z Jedové Chýše /kterou jsem do té doby znal jen z "Panoptika"/, zatímco kdesi za dveřmi paláců si katolická šlechta cpe břich tetřevem na rozinkách. 100%!

1972Sixo
22.12.2014 5 z 5

Napriek tomu, že som dal 5 hviezdičiek, vadí mi tam tá rýchla čítavosť, potom sa mi to zdá také krátke a rýchle. To fakt musia byť tie thrillery také krátke? Juro, rýchle píš tie "Panny Prešporsku", či ako sa to bude volať.

Fuksinka
15.12.2014 4 z 5

Atraktivní prostředí rudolfínské Prahy, předsudky, Golem, náboženská nesnášenlivost, Jarošova záhada, Barbaričův důvtip a Steinova upjatost na pozadí skvělého a napínavého příběhu. Já jsem spokojená.

HEINZ
06.12.2014 5 z 5

Kniha dějově uchvátí od začátku do konce. Zajímavé vysvětlení výrazu Golema.

Dragonian
05.12.2014 5 z 5

Tak tohle se panu Červenákovi opravdu povedlo! Kniha má spád, udržuje čtenáře v napětí a konečené rozuzlení je skvělé. Smekám a těším se na další knihu s Barbaričem, Steinem a Jarošem!

peedbook
27.10.2014 5 z 5

Skvelé čítanie od začiatku do konca .....

Sirius
17.08.2014 3 z 5

Určitě lepší, než Mrtvý na Pekelném vrhu. Seznamovací část je za námi, hrdinové znají navzájem svoje chyby a už se spolu naučili vycházet. První polovina knihy je naprosto parádní, bohužel ve druhé polovině a hlavně ke konci to začne haprovat - to rozzuzlení mi přišlo strašně slabý. Ale čtivý a propracovaný to je dobře.

Galadwen
23.07.2014 5 z 5

Opravdu svižná kniha, která má nápad, napětí a atmosféru - konečně historická detektivka z českého prostředí (byť ne od českého autora :-)), kde opravdu uvěříte, že se odehrává v renesanční Praze, a ne nějaké alternativní realitě vzdáleně podobné české historii. Lepší než první díl, těším se na pokračování série.