Lovci hlav

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3062 3062

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne, 2008

hroneczek
25.10.2017 4 z 5

Zatím jediná kniha od Nesba, kterou jsem četla a neobsahovala Harryho Holea. A i tak jsem byla spokojená. Chvilky napětí, promyšlený příběh - i když některé scény si nedokáži živě představit, že by se opravdu mohly reálně odehrát (např. zajímavý "voňavý" úkryt před lovcem).

emma24
16.10.2017 5 z 5

Nesboa se chystám ještě víc proklepnout a v mysli zrestaurovat, co jsem od něj už četla. Seveřan jak má být a takové jsou i jeho knihy. Filmové zpracování s H. Akselem bylo jedinečné.

MiroslavKutík
12.10.2017 5 z 5

Moje první kniha od Jo Nesbo a velká spokojenost, a je to top mezi knihami co jsem četl.
Jednym slovem Doporučuji všem.

Soda14
10.10.2017 4 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl. Prvních 20-30 stránek jsem myslel že to odložím, doslova jsem bojoval s tím, abych knize dal ještě šanci a četl dál a nakonec se vyplatilo a kniha mě odměnila zajímavým příběhem / kriminálkou, která se četla sama a zbytek knihy jsem slupl za dvě odpoledne. Osobně si pustím i film, na který jsem zvědav. Ale jinak mě kniha vcelku nadchla, líbila se mi že příběh vypraví jen jeden a ten samý člověk a neztrácíte se tak v ději. Za mě úspěšná a zajímavá krimiška :).

Yardak
09.10.2017 5 z 5

Jo Nesbøa opravdu mohu! Jeho knihy jsou napínavé, velmi čtivé a často doplněné o správný černý humor. Vždy se také objeví mnoho nezapomenutelných scén přesně jako v Lovcích hlav, tentokrát však fandíte většinu času lehce záporné postavě :-), což je trochu jiné, než u série s Harrym Holem.

Pavla79
04.10.2017 4 z 5

Obcas moc zdlouhave.., ale stejne vas nuti cist dal :) konecne rozuzleni prekvapujici ;) jen poslednich par stranek bych vmestnala na polovic..

swayno
01.10.2017 4 z 5

Kniha nenadchla, ani neurazila. Někdy velice nudné pasáže neustále se opakující. Dítě, dítě, dítě, Diana, Diana, výška, výška. Ale od druhé poloviny super čtení, na jaké jsem u autora zvyklá :)

Jaruš7
13.09.2017 5 z 5

Má kdysi první nesbovka, načtená na MP3, od Filipa Švarce s hlasem podmanivým, zapůsobila coby afrodiziakum a podlehnout stylu bylo neodolatelné. Pozorovat a hodnotit objekt jeho zájmu v knize je školením v pestrých procesech života, které vám jen tak zadarmo nikdo nevěnuje. A zde je máte i s příběhem od mistra v detektivním hávu.

MikyEla
30.08.2017 5 z 5

Rychlé zvraty, když se příběh chýlí ke konci, další překvapení, nenechala mě vydechnout, i vzhledem k délce jsem ji přečetla jedním dechem.

ecila13
25.08.2017 3 z 5

Napínavá knížka od začátku do konce. Jinak ve mně nevyvolala žádný další pocit.
Byl to můj první Nesbo. Ještě mu dám šanci :-)

MOu598
18.08.2017 4 z 5

Četla jsem v červnu 2012. Podle mých poznámek:
Severská detektivka.
Ani černé, ani bílé.

Adriane
17.08.2017 3 z 5

První kniha od Nesba a vůbec nelituji, že jsem se do ní pustila. Fascinovalo mě jak do sebe vše zapadalo, jednoduše geniální. Hodně mě bavila.

Markushka
13.08.2017 5 z 5

Pecka. Knihu jsem měla audio. Strhující a chytlavé od začátku do konce. Drsné. Překvapující. Tak trochu jiná nesbovinka:-)

Giraffka
07.08.2017 1 z 5

Moje první a jediná přečtená kniha od Nesba. Je to už nějaký rok zpátky a vůbec mě nezaujala, dočítala jsem silou vůle. Snad mu ještě dám šanci :-)

amenufus
07.08.2017 4 z 5

Má první kniha od Nesba. Musím se přiznat, že v počátku to trochu vázlo. Od Keplera jsem zvyklá, že to na první stránce rozjede a zastaví se na poslední. Tady mi to cca 100 stránek trvalo. Za to potom to stálo za to. Pak už jsem ji neodložila a všechny zbylé denní povinnosti se musely zvládnout s knihou v ruce :)

tatjana1737
03.08.2017 4 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

Nebylo to vůbec špatné. Na to, že jde o "severskou detektivku", kniha neobsahovala žádný sníh, přehnanou brutalitu, pošmourné nebe či rituální masové vraždy. Hlavní hrdina je sice špičkou ve svém oboru, ale jinak v podstatě člověkem podprůměrným, a to nejen výškou, ale zejména charakterem. Bylo pro mne poněkud těžší se do něj vžít, protože mi byl nesympatický, a čekala jsem, že bude po zásluze potrestán. V tomto ohledu jsem byla zklamaná, ačkoli rozuzlení nebylo zlé. Je pravda, že nad jeho úkladnou vraždou jsem hodně přemýšlela, takže v tomto ohledu byly pro mne poslední kapitolky překvapením, ale zas taková darda to nebyla, protože jsem si říkala, že v knize je jistý lapsus (informace, jež Greve měl), který že by hrdinu netrknul? Když mi kamarádka říkala, že se na konci u knihy smála nahlas, říkala jsem si, že je asi na hlavu, že tam nic moc směšného není, ale pak jsem pochopila, že myslela zřejmě televizní debatu, v níž je popsaná rekonstrukce všech proběhnuvších vražd. Příběh, který komentátor s detektivem vyprávějí, je hoden Richarda Castlea :-).

knihomolka525
02.08.2017 5 z 5

velice dobrá severská krimi .obejde se bez dvou vedle sebe jdoucích paralelních příběhů jako bývá obvyklé.většinou se v příbězích prolíná minulost a přítomnost.Tady se Nesbo bez nich obešel a proto je příběh bez,pro mě,velice poutavý.Velmi dobrý překlad i když se paní překladatelka na straně 146-147 asi dosti zapotila :-).Za mě dobrá kniha

Janeee
01.08.2017 2 z 5

Má první kniha od Jo Nesba a byla jsem docela zklamaná... :-(

Stradivari2009
26.07.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od autora.

mysteriouslukas
24.07.2017 3 z 5

Pěkná kniha a taky moje první od tohoto autor. Pěkně zpracováno, zaujalo.

Film se držel tématu ale jako vždy bych některé věci z děje nepochopil, kdybych nečetl knihu.