Lovci hlav

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3062 3062

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne, 2008

Annkag
22.07.2017 5 z 5

Od neho možem všetko....ale toto ma naozaj pobavilo....
Uchvatnost nabrala na otáčkach v momente ked sa topil v latríne vo výkaloch a koukal na... :D
Inak to malo zaujímavý priebeh,krásu retrospektív som si vychutnala neskutočne a pochopila že som sa rada že som pri takomto type čkloveka nemusela sediet na pracovnom pohovore

Coolniczka12
15.07.2017 5 z 5

Moje první knížka od Nesba. Zajímavý námět z prostředí personalistiky. Líbilo se mi, že příběh byl opravdu nadupaný dějem od začátku do konce. Nicméně ten konec se mi jevil trošku překombinovaný.

Lee7
13.07.2017 5 z 5

Tohle jsem nečekala :)

Mansonovka
06.07.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem si ke čtení vybrala Nesba...A nelituju!! Akce, promyšlenost a prostě nadupaná kniha.

NikolettaHole
28.06.2017 5 z 5

Má první kniha od Nesboa a jsem ráda že jsem po ní v knihovně sáhla. Díky ní jsem se dostala i k dalším, a Nesboho si zamilovala. Výborné, čtivé , poutavé a hodně napínavé. Mohu vřele doporučit!!

druzickaster
28.06.2017 5 z 5

Druhá kniha od Nesboa a ano, opět jsem se bavil. Osobně bych se držel krapátko při zemi, a vyměnil gel za knoflík či něco jiného přízemnějšího, ale tak proč ne. Líbilo se mi, že to není klasický model detektivky a děj se pomalu roztáčel až se rozjel na plné obrátky.
Mohu jen doporučit.

March
26.06.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když jsem viděla nejdříve film a pak až jsem četla knihu, kniha jako vždy lepší. Bavil mě děj, napínavé až do konce.

mensik8673
22.06.2017 5 z 5

Moje prvotina od tohoto autora, mě se to moc líbilo :) jistě přečtu další :)

petra.kind
10.06.2017 5 z 5

První kniha, kterou jsem od Nesba četla a která mě fakt dostala. Do té doby jsem asi nečetla nic, co by se tomu nějak podobalo. Svižný děj, akce střídala akci a závěr byl taky dle mého gusta. Zatím kniha, která mě od Nesba nejvíc bavila (Holeovi jsem pořád ještě na chuť úplně nepřišla).

MichaelaSaky
05.06.2017 4 z 5

Knihy od Nesba mám ráda, líbí se mi jeho styl a napínavost jeho příběhů. Tato knížka se stylem vymykala předešlým knihám, které jsem četla, ale i přesto se mi hodně líbila. Skvělé vykreslení hlavní postavy, jeho inteligence a schopnosti odhadnout lidi spolu s psychologií osobnosti hodnotím velice kladně. Zápletka se mi také líbila :) Rozhodně stojí za přečtení.

Jarka 55
01.06.2017 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od tohoto autora a upozorňuji i na perfektní film. Je to bomba krasná ženská , charismatický podvodníček a nečekané zvraty. Za mě pět hvězdiček.

Kexina
26.05.2017 1 z 5

Nejnudnější detektivka jakou jsem kdy četla. Bez nápadu, bez napětí, plné nesmyslných náhod a naprosto nereálných situací.
Samotná detektivka navíc začíná až v polovině knížky, prvních 100 stran je jen vata a nekonečný úvod do příběhu.

IVANA0123
20.05.2017 3 z 5

Mám moc ráda knihy od Jo Nesba a na tuhle jsem se dlouho chystala, ale.. Nemůžu říct, že by příběh nebyl zajímavý a závěr překvapivý - možná až nepravděpodobný - to už musí každý posoudit sám. Spíš jsem u jeho knih zvyklá na větší napětí a hlavně spád. Tady jsem se dlouho nemohla doopravdy začíst tak, že bych se od knížky nemohla odtrhnout. Za mě tak 3apůl. Nebylo to úplně špatné, ale.. už jsem od něj prostě četla lepší.
(5/17)

kacapr
15.05.2017 3 z 5

O dost slabší než ostatní knihy od Nesba, celé trochu přitažené za vlasy...

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

No, co k tomu říct....Nesbo mě prostě baví. Ze začátku jsem si připadala ztracená a nemohla jsem se začíst, ale po pár stránkách se to změnilo a od té chvíle jsem knihu nemohla odložit. Mělo to spád a ten konec? Po něm jsem si poslední stránky musela přečíst znovu.

Lumíček
29.04.2017 4 z 5

Moje 3. kniha od Jo Nesba. Malinko slabsi, ale stejne me moc bavila. Sice krapet prehnane. Myslim si, ze i zkuseny kriminalnik by mel problem vymyslet vse tak, aby to ve finale vypadalo uplne jinak....nebo to bylo jen mnoho nahod najednou? Tech by ale bylo. Za me super, dej napinavy a konec necekany.

kklepkaa
26.04.2017 4 z 5

Kniha jede na stejné vlně jako film, respektive film celkem věrně kopíruje knihu, ale film jsem viděla jako první, proto tato perspektiva. Každopádně od Nesbøa jsem snad nečetla špatnou knihu a Lovci hlav byli opět parádní, i když slabší než Holeovky. U některých scén jsem se opravdu zasmála. Na Nesbøa je to netradičně poměrně tenká kniha, která opravdu velmi rychle odsýpá.

Limonadovyjoe
14.04.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, na doporučení maminky (i když po všech těch fekálních scénách nechápu, že zrovna tahle kniha se jí líbila :D ). Úvod je poněkud mdlý, nebaví mě pasáže o práci, inteligenci atd lovce hlav.. V půlce knihy se děj perfektně rozjede, to drama kdo s koho mě hodně bavilo. V závěru se mi líbí jak z toho všeho hlavní hrdina vyjde a jak to policie uzavře.. opravdový závěr s Dianou je ale již přitažený za vlasy a taky docela zklamáním.
Roger Brown mi navíc není vůbec sympatický, nudný, s komplexy..

NiNo
07.04.2017 4 z 5

Když jsem vybírala knihu "od severského autora" do čtenářské výzvy, měla jsem několik kritérií: nic, co má další díly (znám se, musela bych je přečíst všechny), nic dlouhého (nevědla jsem, co čekat, tak jsem se nechtěla trápit dlouhou knihou) a nic, co by bylo přijímáno jako úžasný bestseller (už jsem se spálila s Dívkou ve vlaku a znovu jsem to absolvovat nechtěla).

Lovci hlav se ukázali být tou správnou volbou. Musím uznat, že je výborně napsaná - ano, postavy trochu nereálné, děj založený na souhře náhod, které se autor snaží vydávat za přirozený sled událostí a dokonalé plánování hrdinů (přiznejme si, Roger Brown má jen kliku, která zvhledem ke své velikosti mohla vyrůst jen z jedné části těla) a závěr je přitažený za vlasy, ale vlastní styl vyprávění je tak poutavý, že vám to (alespoň ve cvhíli čtení) ani nepřijde, což je dar, který má bohužel jen málo spisovatelů, a já nemohu jinak, než Jo Nesbovi tleskat za vynikající zvládnutí spisovatelského řemesla.

Pět hvězd opravdu dát nemohu. Ale čtení jsem si užívala na víc než na tři...
Po Jo Nesbovi určitě ještě někdy v budoucnu sáhnu a vzhledem k tomu, že jsem si jako první knihu od něj vybrala tu, kterou mnozí kritizují jako jednu z těch slabších, tak jsem jenom ráda, že na příště mě čekají jen lepší, kterým bych mohla pět hvězd dát. :-D

veronika.wide
02.04.2017

Po téhle knize jsem šáhla úplnou náhodou. No, není to špatná kniha, ale není ani nijak úžasná. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale jednou stačilo :-)