Lovci hlav

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3062 3062

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne, 2008

MartinaPri
28.12.2016 5 z 5

Velice dobrá kniha, která má opravdu nečekaný zvrat. Na to, že nemusím detektivky, tak tuhle jsem přečetla jedním dechem.

oskli
20.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a totální nadšení. Bála jsem se ho díky všem hlasům okolo, které hlásily, jak je Nesbø brutální. Tohle není brutální, ale pro mě absolutně geniální. Skvělá zápletka, perfektní dějová linie, dokonalý vypravěčský styl.

Susan94
17.12.2016 5 z 5

Byla jsem uchvácena. Je to tak moc dobrá knížka, není to komplikovaně dokonalé, je to jen dokonalé. Vtipné, čtivé, děj se žene dopředu mílovými kroky a nelze skoro přestat číst. Nesbo mě osobně dokázal, že není známý a oblíbený díky HH. A přesto jsem tam cítila něco co odkazovalo právě na Harryho, už jen to, že je také nesmrtelný....

natkaf
17.12.2016 5 z 5

Super kniha. Něco o dost jiného než HH, ale i tak jsem si ji plně užila. Příběh byl napínavý, strhující a překvapivý. Také ale velmi reálný až nechutný. Nečekala jsem, že mě tolik uchvátí. Vřele doporučuji.

Schovi
08.12.2016

Arogantní, sebestředný a současně zakomplexovaný muž, který si o sobě myslí, že je nejchytřejší ze všech a tváří se, že na něj nikdo nemá - přesně takhle na mě působil. Od začátku jsem ho nesnášela a od začátku jsem věděla, že tenhle příběh bude brilantní a nebudu schopná jej odložit. Tleskám.

Alaglesia
07.12.2016 4 z 5

První kniha od tohoto věhlasného autora, která se mi dostala do ruky. Říkala jsem si, že když ho všichni tak opěvují, je na čase si od něj něco přečíst. Lovci hlav mě bavili od začátku do konce. Koukala jsem po přečtení i na film a s tím jsem byla taky spokojená. Teď mám nachystaného Netopýra, tak jsem zvědavá, jestli bude kniha stejně dobrá.

Ema22
29.11.2016 4 z 5

Takže...Jo Nesbo pro mě bude v budoucnu velmi oblíbeným a vyhledávaným autorem. Tenhle titul jsem si dala hned 3x, audiokniha, film a kniha. Ano, v tomto pořadí. Poslech je zážitek, film úděsný (chybí souvislosti a spousta děje) a kniha velmi čtivá. Jsem velmi ráda, že se ke mně před poslechem nedostala žádná recenze a anotace, ta výše uvedená prozrazuje mnoho. Jakým překvapením pro mě bylo, když jsem se dozvěděla o krádežích postupně. Mnohem lepší zážitek.

Karborund
22.11.2016 4 z 5

Tak tohle byla paráda.Film jsem sice neviděl, ale možná neodolám.Mělo to hlavu a patu a děj je prostě uvěřitelný.Bavil jsem se.

allyce
22.11.2016 5 z 5

Parádní jízda, sice s pomalejším rozjezdem, ale pak už vše letí závratnou rychlostí do cíle. Doporučuji všemi deseti a pěti hvězdami :-)
Druhý den po dočtení jsem se podívala na film. Kdybych knihu nečetla, řekla bych, že je vynikající, ale s podrobnostmi z knihy v čerstvé paměti hodnotím film jako slabý odvar knihy.

melda73
17.11.2016

U mne JEDNIČKA S HVĚZDIČKOU A DVAKRÁT PODTRŽENÁ.
Mé první shledání s Nesbem.
(doporučuji i filmové zpracování)
Fascinuje mne, že čtenář musí dávat pozor na každý, zdánlivě bezcenný, detail, který se v průběhu ukáže, jako velmi důležitá věc.
Díky tomu mám komplet sérii HH
a jeho poslední knihy jsou taky doooost dobré
Díky pane Nesbo, díky vydavatelé a díky paní Kryštůfkové - překladatelce.

HankaMarek
07.11.2016 5 z 5

Nejlepší z knih.

trudoš
31.10.2016 4 z 5

Svižný thriller ze světa lepší společnosti, kde někteří lidé jsou často nemilosrdnější než leckterý žralok podsvětí. Aneb vítejte v prostředí vrcholového managementu.
Což pro mě byla asi nejtemnější stránka románu, protože já tyhle kulisy z duše nenávidím. Naštěstí děj není zasazen jen mezi kravaťáckou smetánku. Pouze na počátku máme možnost nahlédnout do zákulisí vysoké ekonomiky (a tahle návštěva je i docela zajímavá), a pak už jen padají hlavy. Díky tomu chytne příběh už od začátku adrenalinový spád, který vydrží až do konce, přičemž jedna hektická scéna střídá druhou - potápění v žumpě, zběsilá jízda traktorem, lovení mrtvého kolegy etc etc.
Má to své mouchy, o tom žádná. Aby vše klapalo podle scénáře, musejí se policisté chovat lehce imbecilně, naopak nájemnému vrahu je do vínku vložena mysl erudovaného ekonoma. Ale jinak spokojenost. Navíc mi vyhovoval závěr, který donutí se na všechno podívat jinýma očima. Je to trošičku překombinované, ale pořád v mezích milé třešničky na dortu.

JosefTomas
12.10.2016 5 z 5

Když jsem dostal doporučení, abych tu knihu četl, musel jsem si jí hned půjčit, už jen kvůli těm dobrým recenzím. Kniha možná má trochu pomalejší rozjezd, ale asi od 50 stránky nabírá takový spád, že jsem měl knihu prakticky hned přečtenou, Nesbo mě dostal.

Knihoholik
05.10.2016

Naprosto miluju TU rovnici!!
Nesbo je prostě génius..

ivesab
14.09.2016

tato kniha mě nenadchla. Možná jsem měla od ní velká očekávání, jak každý tvrdí, že jeho knihy jsou nejlepší.

_Joker_
07.09.2016 5 z 5

K této knize jsem se dostala díky kamarádovi, který mi ji doporučil. Předem mě varoval, že příběh je poněkud drsnější a je velká šance, že se mi nebude líbit. Opak je ale pravdou. :) Sice začátek byl trochu nezáživný ale pak jsem knihu nemohla dát z ruky! :) Moje první a určitě ne poslední kniha od Nesba.

Knihontýnka
03.09.2016 3 z 5

Je to trochu silné kafe, ale není to špatný. A kupodivu se dá i filmová verze. (Varování: obsahuje brutální severský humor.)

Styblice
24.08.2016 5 z 5

Musím říct, že i po přečtení všech Holleovek kniha nezklamala. Bylo to něco jiného, ale skvělého. Těším se na film :)

Jessybelle
13.08.2016 5 z 5

Jiná než Holleovky,ale ne horší, prostě jiná... Něco je ale trochu přitažené za vlasy... Treba to kousnuti ... Možná zkusím i mrknout na film. Ale určitě stojí za přečtení.

radushe79
01.08.2016 4 z 5

Moje první kniha od Nesba... Kdykoli k někomu přijdu na návštěvu, projedu mu knihovnu. Letos mě u kamarádky zaujal Nesbo. Všichni o něm furt píší, jak je skvělý. Je to asi prkotina, ale veliké plus u mě získal za zmínění kapely Turbonegro, kterou mám fakt ráda :D Každopádně Nesbovo umění vyprávět a vtáhnout do děje je bravurní. Celou dobu jsem tomu neřádovi fandila.... Co to s tím světem je? Fandíme zloduchům a modlíme se, aby ho cajti nečapli... U mě tuhle "zvrhlost" spustil Dexter. Nicméně Lovci hlav nebyla poslední kniha od Nesba, kterou si přečtu.