Lovci hlav

Lovci hlav
https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3062 3062

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne, 2008

Mišulenka
31.07.2016 5 z 5

Mé druhé setkání s panem Nesbo hodnotím velmi positivně. Příběh byl příjemně reálný a glosující hlavní hrdina mě nesmírně bavil.
Pět hvězdiček... vlastně bez rozmýšlení :)

TeraOkula
21.07.2016 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a to jsem ještě Nesbø nezaregistrovala. Kniha je samozřejmě lepší, ale nebýt filmu , nepoznala bych autora. Nesbø je už v dnešní době velmi uznávaný autor severské literatury a to jsem měla do té doby přečteno jen drama Nora od Ibsena.

sackrebleu
09.07.2016 3 z 5

Nemôžem uveriť, že to hovorím, ale kniha na rozdiel od svojho vynikajúceho filmového spravovania až tak nenadchla. A keďže sú knihy v drvivej väčšine oveľa lepšie ako filmy, tak som (márne) očakávala niečo výnimočné a ostala som mierne sklamaná. Kniha sa ale aj tak veľmi dobre číta, príbeh má spád a je prepracovaný a zaujímavý.

zpevSusannah
07.07.2016 5 z 5

Úplně jiný Nesbo, ale opět skvělý Nesbo!
Neuvěřitelně propojené a promyšlené story o tom, jak myška dokáže chytře utéct kocourovi (i když měla namále) a obratem se sama stát lovcem.
Přistupovala jsem k této knize opatrně a ve výsledku se ze mě stal nadšený čtenář, který zalitoval, že se už dostal na poslední stránku.

SimonaP
30.06.2016 5 z 5

Doporučuji knihu určitě neodložit hned ze začátku, který se může zdát nudný. Po asi třiceti stranách se příběh rozjede a dějí se opravdu neuvěřitelné věci. Jiný Nesbo, než jsme zvyklí, ale knížka je úžasná. Rozhodně si jí přečtěte dříve, než uvidíte film, který je sice hezky zpracovaný, překvapil mě výběr hereckého obsazení, ale není tam zdaleko všechno jako v knize.

Richardson
23.06.2016 5 z 5

Skvělé, není potřeba říkat víc.

Sova15
13.06.2016 5 z 5

Knížku jsem dlouho odkládala, nebaví mě číst, to co čtou všichni. Ale jak jsem ji jednou otevřela, nešlo přestat. Napínavé, vtipné. Už chápu, proč je autor tak oblíbený a sáhnu i po dalších jeho knihách.

Bilky
30.05.2016 4 z 5

Úplne iný NESBO ako ho poznám z troch kníh o Harrym Hole. Tentokrát si z americkej drsnej školy nepožičal prototyp detektíva, akým je HH (samotársky alkoholik, na ktorého sa lepia krásne ženy a ktoré končia tragicky) ale všetko okrem neho: celú detektívno-akčnú osnovu, hrdinov, kde absentuje kladná postava, vyjadrovacie prostriedky a hlavne kopec cynizmu.

Čierny humor a nadhľad nad samotnými aktérmi je naozaj veľmi svieži a tak neurazia ani logické kotrmelce, či prepálené akcie. Rozprávačský štýl je dynamicky prispôsobený hlavnému hrdinovi a dej sa po dlhšom rozjazde zmení na krkolomnú ekšn plnú prekvapení, ale aj nezmyslov. A ten kto nepochopil, že toto nie je rádoby seriózna krimi, ten zrejme bude sklamaný. Ja som dostal porciu akčnej aj keď miestami ukecanej jazdy, za ktorú by sa nehanbil ani R.CHANDLER. A myslím si, že aj sám autor sa pri písaní uchechtával, čo ten jeho hrdina vyvádza za kraviny ;)

ODPORÚČAM: Priaznivcom odľahčenej krimi, kde ide o ftip a nadsázku a nie o to, kto je policajt alebo rošťák! Rovnako si prídu na svoje aj pracovníci personáliek a HR managéri všetkých úrovní aj tí pod úroveň ;) Za mňa okrúhlych 73,74%

PS: Film z dánskej produkcie je sqvelý, možno aj lepší ako predloha.

verden
18.05.2016 2 z 5

Prvá Nesbø-ovka, ktorá sa ku mne dostala a hoci už viem, že to nie je tak úplne "on", musím sa priznať, že ma odradila natoľko, že som po žiadnej ďalšej jeho knihe zatiaľ nesiahla.

anatonka
22.04.2016 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem chtěla Nesba a já si vybrala tuto. Kniha mě prostě a jednoduše nezaujala. Prvních sto stránek jsem přečetla spíš proto že sem chtěla vedět jestli se teda už něco stane než že by mě to bavilo. Neumím číst z donucení a tak uvažuji že knihu ani nedočtu, což se mi nestalo už opravdu dlouho. Zkusím ještě jinou nesbovku a uvidím.

pepa4081
14.04.2016 2 z 5

Knížka je napínavá a má spád... bohužel mám rád, když se mohu s nějakou postavou ztotožnit. Tady se mi to opravdu nepovedlo. Všechny osoby mi byly velmi nesympatické. Je to ale jen můj názor, takže se nelekejte a čtěte:-).

Mesič
05.04.2016 4 z 5

Mě se kniha líbila, měla zajímavé rozuzlení. Ano, Harry Hole to není, ale s tím se hold musíme smířit :-)

davas
27.03.2016 4 z 5

Kniha se čte opět velmi dobře,začátek byl pro mne zajímavý,trošku něco jiného ,než jsem dosud od Nesba četl,pak to trošku spadlo do průměru ,ale od poloviny knihy už to byl starý dobrý Nesbo,propletený ,akční příběh s konečným zvratem na závěr ...za mne 4,5 ...

paperka1969
23.03.2016

moje první nesbovka.....no pár maličkostí mi říkalo že takhle by se to asi fakt nemohlo stát....je to dobrý..ale..třeba...jak to že se brownův komplic s obrazy nediví že je najednou skoro utopenej ve vodě a jeho přítel je u toho ?????a co mne dostalo bylo to že....kousnutí od psa do živé tkáně a nebo lidské kousnutí do mrtvoly asi fakt není totéž...to by u ohledání těla neprošlo..ale nechci být hnidopich.......

estrellka
16.03.2016 4 z 5

Taková jiná Nesbovka... sice ji nezařadím mezi své nejoblíbenější, ale přesto dobrá, hlavně druhá půlka knihy.

Little_Sonny
09.03.2016 2 z 5

První kniha, kterou jsem od Jo Nesba četla a myslím, že na dlouhou dobu také poslední. Slyšela jsem na něj jen samou chhválu a tak jsem do něj nejspíš vkládala až moc nadějí. Chápu, budu tu asi jedna z mála, která knihu hodnotí záporně, ale opravdu mě nezaujala. Jistě, místy byla napínavá, ale i přes to, že mám ráda detektivní žánr, nedokázala jsem se dostat do děje a například scéna s kadibudkou mě donutila knihu na pár dní odložit, dočetla jsem ji se zatnutými zuby.
Na mě je Nesbo prostě až moc drastický. Bohužel.

gabriela7982
04.03.2016 3 z 5

První polovina knihy mne nebavila, nicméně v té další se děj začínal přiostřovat a já se ponořila do děje, který byl jak jinak než napínavý a nečekaný, jak již to od "Nesba" známe.

haluz
04.03.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. První polovinu jsem louskala snad týden a tu druhou jsem zhltla za jeden večer :)

ddomikk
28.02.2016 3 z 5

Stejně jako většina z vás musím uznat, že jsem četla i lepšího "Nesba". Nedokážu úplně popsat co bylo to, co mě na knize až tak nedostalo, ale chvilkama mi to připadalo jako americký propadák, kdy hrdina přežije vždy všechno. Nakonec rozuzlení překvapivé, ale za mě to tedy vítěz není.

Malin
23.02.2016 3 z 5

Znáte seriál House of Cards? Rogera Browna a Dianu jsem si představovala přesně jako Franka a Claire. Strašně mi to na ně sedělo.

Jinak jsem se ale párkrát v průběhu čtení sama sebe ptala, proč bych vlastně měla pokračovat. Je to bezesporu výborně řemeslně napsaný, ale jinak mě to nedokázalo moc zaujmout.
Ovšem kvůli závěru dávám o hvězdičku víc, než jsem měla původně v úmyslu. Geniální, i když celkově velmi nerealistický, řekla bych.