Lovcův úplněk

Lovcův úplněk
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539157/bmid_lovcuv-uplnek.png 5 73 73

Kate Shugaková série

KATE SHUGAKOVÁ BOJUJE O PŘEŽITÍ V HLUBOKÝCH LESÍCH, KDE NĚKDO LOVÍ VÍC NEŽ JEN DIVOKOU ZVĚŘ... S podzimem přichází lovecká sezona a s ní se na Aljašku sjíždějí lovci z celého světa. Někdo by rád získal losí paroží, někdo medvědí kůži… Někteří jsou však spíš než zvěři nebezpeční sami sobě, protože skoro nerozeznají jeden konec pušky od druhého, což je přesně případ skupinky německých turistů, které divočinou provází Kate Shugaková a její přítel Jack. Jenže ne všechno jsou nevinné hry. Tragická smrt jednoho z účastníků výpravy je totiž jen prvním záchvěvem, který strhne lavinu. S tím, jak se z mlhy vynořují další a další těla, si Kate uvědomuje, že divoká zvěř není to jediné, co někdo v hlubokých lesích loví, a firemní výlet se rychle mění v drsný boj o přežití. Kate brzy zůstává sama, promoklá, hladová a zraněná. Přesto v sobě musí najít sílu postavit se svým pronásledovatelům a zachránit, co se dá. Průvodkyně se tentokrát stává lovcem…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

Hunter's Moon, 1999

Interpreti: Lucie Juřičková

milary
09.09.2024 3 z 5

Stylově o dost "severštější" Stabenow; a to je něco, co mi u jejích knížek vážně nechybělo.

katka.oo
06.09.2024 audiokniha 4 z 5

Audiokniha .... příběh velmi napínavý a akční a taky velmi smutný a drsný, jelikož jsem věděla co v knize bude, do čtení papírové knihy se mi moc nechtělo, radši jsem poslouchala. Jsem zvědavá co bude s Kate dál, uvidím v dalším díle ...

Jenda75
16.07.2024 4 z 5

Tato kniha je hutná a plná napětí. Je smutná, jelikož se stane co bychom neočekávali, ale věřím, že tuto zápletku v dalších dílech vyřeší.

Vesmich
13.07.2024 5 z 5

Zrovna chci napsat - Tak to bylo hodně drsný - a vidím, že přesně toto píše Kaja 1, no, ale fakt. A tak nečekaně.

alabra
08.07.2024 5 z 5

Knihy téhle autorky plynou, jako když teče pomalá řeka, představuje postavy, Aljašku s různými problémy, nic není černobílé, ani hrdinka není stoprocentní, ale přesto její knihy jsou jedinečné a v té záplavě krimi identifikovatelné.

Kaja1
06.07.2024 4 z 5

Tak to bylo hodně drsné. Poněvadž jsem první četla 10. díl tak jsem asi tušila jak to dopadne, což mě trochu štvalo, ale myslela jsem, že je jedno v jakém pořadí budu knihy číst. Nicméně krása a nebezpečí Aljašky mě nikdy nepřestane okouzlovat. Tak si člověk říká, vyjeďte si někde na teambuilding, nikdy nevíte jaky adrenalin vám život v divočině přichystá.

Nuttelka
11.06.2024 audiokniha 5 z 5

(SPOILER) Tento díl mění úplně všechno.. tento díl je úplně jiný než všechny předchozí.. i když autorku momentálně "nenávidím", tak dávám plný počet, protože nelze jinak.. Dano, zlomila jsi mi srdce a budu doufat, že mi ho v dalších dílech zase nějak poskládáš dohromady, protože pro Kate mi srdce krvácí..

Abikk
02.06.2024 3 z 5

Mně se to zase až tak nelíbilo. Nesedla mi zápletka a nedržela mne kniha v napětí. Na další se těším, protože jak je tu již zmíněno, bude to už úplně něco jiného ....

emamat
11.04.2024 5 z 5

Dočetla jsem pozdě v noci, nešlo se od příběhu odtrhnout. A ráno jsem začala s 10. dílem, protože se nemůžu dočkat, jak to s Kate dopadne. Takhle mě autorka dostala se svojí sérií! I když konec byl hodně smutný, beru s povděkem, že se autorka nesnaží za každou cenu o happyendy. Život takový je. A v každém díle poznáte něco jiného ze života Aljašky - domorodce, naftaře, rybáře, lovce - a vrahy.

gordon13
11.03.2024 5 z 5

Tak tentokrát to byl úplně jiný příběh...hodně drsné, hodně akční
a velmi, velmi smutné :-(

Jiparis
11.03.2024 5 z 5

Zajímavé prostředí Aljašky , lovci a touha po penězích. Dobrý a nezvyklý mix situací vhodných pro páchání zločinů.

tami1
12.01.2024 5 z 5

Tato kniha je jiná než jsem čekala.
Zase perfektní, ale jinak než obvykle.

Nechci moc prozrazovat, ale brečela jsem jako želva. A asi bych byla krutější než Kate. Snad brzy vyjde pokračování.

rumova_kulicka
02.01.2024 5 z 5

No uf. Tohle bylo hodně drsné! Ale po dlouhé době mě díl zase hodně bavil. Bylo tam málo takové té omáčky a vysvětlování majetkových a jiných poměrů, takže tohle za mě super.

zazvorka
28.12.2023 5 z 5

Kniha se četla sama a líbilo se mi to více, než několik předcházejících dílů. Jasně, nečekala jsem takový vývoj, ani si ho nepřála. Ale celkově měl příběh spád, nové události rozbouřily trochu stojaté vody osobního života Kate. A jsem
zvědavá, co z toho vyplyne.

astra3
25.12.2023 5 z 5

Napínavé, ale smutné ...

Šánka
15.12.2023 5 z 5

Já musím po přečtení tohoto dílu úplně přehodnotit pohled na celou sérii, kterou jsem až doteď tak úplně jako detektivní nebrala. Tentokrát to byla detektivka, drsná, napínavá i dojemná.
Zpočátku to vše vypadá na další poklidný výlet do aljašské přírody s partou lufťáků, kteří si přijeli na Aljašku zalovit. K tomu je doprovází Kate s místními průvodci, Jackem i Obludou. Jenže vše se velmi brzy zvrhne v krutý boj o přežití.
Drsná, krutá Aljaška a ještě drsnější autorka, tohle proč? Je mi to tak líto...

Kolka
26.11.2023 5 z 5

Kniha, ze které mě bude rozhodně mrazit ještě více než z aljašské zimy. Tolik emocí, na tak krátkém rozsahu prostě jen tak nevstřebám... Minimálně do dalšího dílu, kterého se už nemůžu dočkat.

Ulala
28.10.2023 5 z 5

Nemám co říct víc, všechno bylo popsáno v předchozích komentářích. Krásné, drsné a až neuvěřitelně pravdivé a jak napsal Trudoš ve svém komentáři "od teď už v téhle sérií nic nebude jako dřív".

nero 13
25.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Už v komentáři k minulému dílu jsem psal že tuto sérii neberu jako kriminální a tento díl to jenom potvrzuje. Lovcův úplněk začne jako celkem humorný průvodce o lovu Aljašských losů a medvědů a najednou se to zvrhne v thrillerovou variaci Deseti malých černoušků, kde černoušky nahradí deset ne tak malých Němců, nebo jak se říká u nás Dojčíků.
Příští díl bude asi dost smutný, paní Dana Stabenow se se svou hlavní hrdinkou Kate tedy moc nemaže, jsem rád že to aspoň přežila Obluda.

babicka_amalka
22.10.2023 5 z 5

tedy - hodně drsné, ale skvěle napsané;
i když tedy z jedné "linky" nadšená nejsem a je mi dost líto, kam dospěla (víc neradno dalším čtenářům prozrazovat);
tak uvidíme, jak se budou příběhy Kate vyvíjet dál, na další díl jsem notně zvědavá...