Macbeth

Macbeth
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371872/bmid_macbeth-v8g-371872.jpg 3 1069 1069

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou. Lady jeho milenka a majiteľka luxusného kasína. Hekate nie je bohyňa kúziel, ale mocný vodca drogového kartelu. A trojica odporných žien mieša v kotle namiesto čarovného elixíru tie najsilnejšie narkotiká... V podaní bestsellerového nórskeho spisovateľa Jo Nesboa sa miesto a postavy slávnej Shakespearovej tragédie menia, ale najdôležitejšie prísady – ambície, vášne a zrada – zostávajú rovnaké. Aj po viac ako štyroch storočiach. Z anglického překladu Dona Bartletta překlad do slovenštiny Jozef Zelizňák.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Práh

Macbeth , 2018

omgjako
01.12.2018 4 z 5

Mě to bavilo.

lucie6062
28.11.2018 3 z 5

Celou knihu jsem si myslela, že jsem na drogách. Nesbo má dost komplikovaný způsob psaní, což mi normálně nevadí, ale tady jsem se fakt dost ztrácela. Nečetla jsem původní verzi, takže nemůžu úplně soudit, nicméně některé věci byli dost přitažené za vlasy. Kolikrát jsem nevěřila, že to píše takový profík jako je Nesbo. Kromě Jacka jsem si nikoho neoblíbila a nefandila mu, což mi u knihy dost vadí. Škoda.

Val
27.11.2018 4 z 5

Přiznám se, že mám docela problém, jak vlastně tuto knihu uchopit. Vypravěčský styl samozřejmě luxusní, to je bez komentáře. Příběh samotný pochopí ten, kdo zná původního Macbetha. Kdo ne, tak mu to musí připadat jako totální šílenost. Přiznám se, že kdybych nevěděla o co kráčí, tak si začnu myslet, že si Jo taky něco šlehnul :-)
Tolik zla, podlosti a krutosti, kolik autor do této knihy vtěsnal se hned tak nevidí. Nemůžu říct, že by mě kniha nebavila, ale konec jsem přivítala vyloženě s ulehčením. Nečte se to lehce a je to těžce depresivní. Pokud máte náladu pod psa nebo depku, tak si knihu nechte na lepší časy :-)

Kkaterininka
20.11.2018

Kniha pro mne byla bohužel zklamáním. Nevím, zda to bylo tím, že mě již tento styl psaní tolik neoslovuje. Spíše mi přišlo, že autor se snaží napasovat knihu na předlohu občas až moc a minulo se to účinkem. Alespoň pro mne ano. Cca od sté stránky jsem cítila, že motivy hlavního hrdiny mi přijdou už nereálné. Nedokázalo mě to vtáhnout. Knihu jsem i tak dočetla do konce. Spíše však asi ze zvědavosti než kvůli zaujetí.

mrtn
20.11.2018 2 z 5

Kdybych tu knihu nedostal od nejlepšího kámoše k narozeninám, tak ji nikdy nedočtu. Trvalo to přesně půl roku, ale dočetl jsem. První polovina byla tragédie, ale ne ve smyslu antické tvorby. Postavy se chovají nelogicky, děj je plochý a nereálný, a celé mi to připadalo jako scifi - neurčitá země, neurčitá doba, neznámé drogy. Po několika vraždách jsem chtěl knihu zahodit, ale už jsem byl v polovině. Druhá polovina byla určitě lepší - logický děj, konečně sympatická postava.
Zhruba před 3 lety jsem začal po 20 letech číst a za tu dobu je to zatím nejhorší kniha. Aktuální hodnocení 65 % je nadnesené. Reálně to vidím na **, ale jelikož to byl dárek, stále přemýšlím o 3......Prokope sorry, jelikož je to můj první Nesbo, musím dát 2. HH snad bude o dost lepší. Rozhodně nedoporučuji, neb plno lidí nedočte.

konformita
16.11.2018 5 z 5

A proč ne? Furt jen chybí HH. To jako když LK napsal Playground a všichni brečeli, že chybí Joona Lina. To tak trochu zavání Rosemary. Jestli se pamatujete, že ten spisovatel si dovolil nechat zemřít hlavní hrdinku...

Marčullkas
14.11.2018 2 z 5

Za mě podprůměrné :(

Kaka.cs
10.11.2018 4 z 5

Po první kapitole jsem si uvědomila, že na knihu rozhodně nemůžu koukat jako na ty ze série s Harrym. Pak jsem se do knihy poměrně začetla a opět mě uchvátila. Úplně jiný příběh, než na které jsem od autora zvyklá, ale stejně skvěle zpracovaný.

koki.veru
10.11.2018 3 z 5

Knížka mě moc nezaujala. Ze začátku jsem se vůbec nedokázala začíst a myslela jsem, že jí odložím. Nakonec mě přemohla zvědavost, a je pravda, že od cca půlky už se to dalo číst, ale stejně za mě určitě zatím nejslabší knížka od Nesba.

Gingerveru
07.11.2018 1 z 5

Kniha je dost zvláštně napsaná. Už od začátku je jasné kdo je pachatel a čtenář je pak jen zvědavý jestli to dopadne dobře nebo špatně. Připodobnění k Shakespearovi se mi nelíbilo. Jinak mám Nesba moc ráda, ale tato kniha se mu opravdu nepovedla, dle mého názoru. Napínavá chvílemi byla, ale to je tak vše, co bych jí přičetla k dobru.

ClariceL.
04.11.2018 5 z 5

Myslím,že každý autor,který se do projektu zapojil si zaslouží pochvalu. Nemusí být zrovna snadné napsat něco,co už bylo,ve svém stylu a tak aby to zaujalo.Řekla bych,že Nesbo se toho ukolu zhostil velmi dobře.Držet určenou dějovou linku se všemi postavami a přidat tomu šmrnc se povedlo.Trvalo mi dlouho než jsem se prokousala přes sto stran,nebavilo mě to a prostředí herny a drog se mi moc nezamlouvalo. Než jsem to pochopila a pak už se mi to četlo uplně jinak.Dál už to mělo spád,všechny motivy a přízraky se zjevily v plné kráse.Je to ponuré v ulicích i v mysli a některé vraždy ach ach tak drastické proč? Ale takový ten příběh byl,tenkrát i teď.

PROCHEY
04.11.2018 1 z 5

Má prví kniha tohoto autora. A začal jsem asi tím nejslabším. Snad až se zas v budoucnu pro nějakou z jeho knih rozhodnu, budu mít šťastnější ruku. Veřím, že ano, jestli se tedy odvážím - laťka je v tuto chvíli opravdu nízko, spíše plozěna na zemi...
Příběh Macbetha byl jednou velkou slátaninou, která v podstatě od začátku nikam nevedla. Jak vše dopadne bylo téměř jasné. Cesta dlážděná tolika mrtvolami jinam ani vést nemohla! Celkově jsem postrádal akci a nečekané zvraty. Odpad nedávám jen proto, že jsem už četl i horší díla.

sicilia14
02.11.2018 odpad!

absolútne sklamanie. úplne mimo

Mia77
02.11.2018 2 z 5

Nevěřila bych, že dokáži dát takovému spisovateli, jako je Nesbo, dvě hvězdičky. Tohle se vážně nepovedlo, měla jsem co dělat, to vůbec dočíst. Zapomeňme na to a šup sem s dalším dílem Harryho Hola. :-p

Merynkaw
25.10.2018 odpad!

nedočteno

karolina5333
21.10.2018 5 z 5

Tohle je velice výjimečný kousek!

veronikacerna
14.10.2018 5 z 5

Precetla jsem jednim dechem... libila se mi

Bobina74
12.10.2018 2 z 5

Nenene, tato politicko-psychologická detektivka z pera mého oblíbeného autora mně neuchvátila. Do půlky knihy jsem se opravdu snažila a nebýt to Jo Nesbo už by kniha letěla po 20. stránce. Dlouhé, nezáživné pasáže a když už se něco začalo dít vůbec mně to nechytlo.
P.s. : tak šup sem s 12.dílem Hola ať si spravím chuť.....

alabra
08.10.2018

Tato kniha mě vůbec neoslovila, přestože autor jinak patří k mým oblíbeným. Knihu jsem zařadila mezi těch několik, které jsem nedočetla.

allebra
07.10.2018 5 z 5

Nejdříve jsem si musela připomenout klasického Macbetha od Shakespeara, abych byla v obraze. Mně se Nesbovo podání líbilo a myslím, že si autor v rámci edice „Shakespeare 400“ poradil s přesunem Macbetha do dnešní doby velice dobře. Nevidím důvod srovnávání se sérií Herryho Holea (i když je i mým oblíbencem) a jsem ráda i za každou autorovu knihu mimo jeho obvyklý žánr. Četlo se opět velmi dobře, takže Jo Nesbo ani tentokrát nezklamal.