Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

Luucieee
24.09.2018 5 z 5

Četla jsem několikrát a pořád je to, jako bych ji četla poprvé. Líbí se mi i filmové zpracování :)

Alžbjeta
23.09.2018 5 z 5

Jedna ze zásadních knich. Je skvělá pro děti, ale plně pochopit ji lze až později...

dancav28
21.09.2018 5 z 5

Knihu jsem četla již několikrát. Není to jen pohádka pro malé děti, ale i kniha nad kterou jsem se zamyslela, vždy mi zvedne náladu. A určitě jí doporučuji každému přečíst

*Pájuše*
11.09.2018 5 z 5

Malý princ je kniha, kterou si zamilujete. Na tak málo stránkách je popsán příběh kouzelnější než samotná Tisíce a jedna noc. Nemám co dodat!

SSTknihy
10.09.2018 5 z 5

Já myslím, že Malý princ by řekl něco jako „ty nejprostší věci bývají nejvzácnější“ – a tak to prostě je s touhle útlou knížkou. Můžete ji číst stokrát a po stoprvé vás překvapí - ať už příběhem samotným, poselstvím skrytým mezi řádky nebo čistou krásou jazyka. A navíc roste se svými čtenáři. V každém věku i životním období vám ukáže jiné tajemství. Nádherné.

Simona99
07.09.2018 5 z 5

Knížku jsem už jednou četla jako malá. To jsem ještě význam vůbec nechápala a viděla knihu jako obyčejnou pohádku. Dnes však už na děj pohlížím zcela jinak a příběh ve mně zanechal smíšené pocity zamyšlení se nad smyslem života. Zapůsobila na mě taková lehce tajemná atmosféra, která provází děj po celou dobu. Malého prince mi bylo chvílemi líto, ale měla jsem radost z jeho setkání s liškou, která mu nakonec otevřela oči…

mourek-veronika
07.09.2018 4 z 5

Tuhle knížku asi není třeba představovat. Malý princ se sice řadí do povinné četby, ale neznám skoro nikoho, kdo by si ho přečetl jen kvůli tomu. Na těch pár stránkách se za jednoduchým princovým vyprávěním skrývá spousta věcí k zamyšlení a mnoho dosud aktuálních problémů společnosti. Malého prince jsem zatím četla třikrát - poprvé jako malá asi v 7 letech, potom v sekundě/sedmé třídě a naposledy letos před maturitou. Pokaždé jsem při čtení příběh vnímala jinak a vždycky jsem v něm objevila něco nového.

Gweny
07.09.2018 5 z 5

Kniha je sice adresovaná pro děti a mládež, ale domnívám se, že by si ji měl přečíst i každý dospělý. A proč? Protože se v ní skrývají neskutečné myšlenky a pokud člověk dokáže číst mezi řádky, najde tam mnoho míst, která vás donutí se zamyslet nad svým dosavadním životem a možná i některé věci změnit.

nvlik
06.09.2018 3 z 5

Pokud jste zamilovaní, protějšek vám knihu daruje a označí v ní části, které se týkají vás - je to krásné a dojemné. Pokud ji čtete jako dospělí, jistě zaujmou některé pasáže a přinutí k zamyšlení, ale zas tak dech beroucí to není.

PetuliX
02.09.2018 4 z 5

Krátká kniha plná zajímavých myšlenek. Je sice hezká, ale nechápu, jak z ní může být tolik lidí „odvařených“. Hodí se i jako četba dětem, příběh je milý a nutí člověka k zamyšlení.

Rawen616
02.09.2018 4 z 5

Krátké, milé, a je tam dost vět k zamyšlení, díky čemuž se dá tahle kniha číst jako pohádka pro děti i jako příběh na zamyšlenou pro dospělé. Jen je to celé takové posmutnělé až depresivní , což nemusí každému sednout. Objektivně vzato je ale tahle kniha příšerně nadhodnocená.

DeKo1996
02.09.2018 5 z 5

Četla jsem ji poprvé asi ve třetí třídě a tenkrát to pro mě byla pohádka pro děti. Potom v prváku na střední, ale učitelka řekla, že jsem na to ještě mladá.. A potom ve třeťáku.. Pokaždé, když jsem knihu četla, tak jsem si z ní odnesla něco jiného..

Shindo
31.08.2018 1 z 5

Mnohí mi túto knihu odporúčali, z každej strany som na ňu počul chválu a "prečítaj si Malého princa".

Prvýkrát som ju videl ešte ako decko u kamaráta v izbe, trvalo roky, kým som sa ju konečne rozhodol prečítať...a o nič som neprišiel.
Nikdy nepochopím fascináciu mnohých ľudí touto knihou (ale to ani sériou Fifty Shades). Mám rád kvalitnú literatúru a dám na dobrý knižný tip, toto ma však ubíjalo. Ak si budem chcieť pohladiť ubolenú dušičku, prečítam si básničky od Honzu Volfa. Ak sa budem chcieť pokochať krásou života a hľadať zmysel, vypadnem do hôr.

Táto kniha na mňa aj napriek veľkému menu autora pôsobila neskutočne naivne. Holt budem z tých, ktorí pri nej nenaskočia na hype train. Jeden z dôvodov, prečo je tak obľúbená je podľa mňa aj ten, že si človek povie "aha, to je známe, to je Malý princ" a už podvedome očakáva aká bude kniha úžasná. Pre mňa je to však niečo, čo by som síce kľudne prečítal deťom na dobrú noc no rozhodne netvrdil, že mi to zmenilo život.

Dan
29.08.2018 4 z 5

Překvapilo mě, jak je kniha krátká, nicméně obsahuje opravdu řadu zajímavých myšlenek. Není třeba ji číst pouze v dětském věku, či pouze dětem.

TimeLord
27.08.2018 5 z 5

Nedávno som si dával opáčko, a som spokojný. Jediné, čo môžem vytknúť je princ, miestami mi prišiel až otravný.

kakaba4818
26.08.2018 5 z 5

Krásná knížka s hlubokým významem. Je v ní spoustu pravdy. Můj mladší bratr také četl a když o ní ve škole přednášel, učitelka poznamenala ,,To je hezká pohádka viď". Bratr se na ni s úsměvem podíval a řekl ,,Paní učitelko, to není pohádka, to je životní moudro". :)

Aterianna
25.08.2018 5 z 5

Nebudu tu psát takovéto "kniha, kterou pochopíte ž když.." nebo "jako malou mě to vůbec nebavilo, ale teď....".... to vše znovu a znovu. "Nic to pak o knize neřekne, což je u recenze docelá taková podstatná věc." – ale.. tady netřeba slov, jsou zbytečná :,)

knihomolka13
24.08.2018 5 z 5

Krásná kniha, která neomrzí i když ji čtu třeba po sté...

verussh
23.08.2018 5 z 5

Myslím že příběh Malého prince je nezapomenutelný, může ho číst každý v jakémkoli věku a přesto mu kniha předá svá tajemství. Má nejoblíbenější část příběhu je asi seznámení a loučení s Liškou.

„Sbohem,“ řekla liška. „Teď ti dám na cestu své tajemství. Je docela prostinké: Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, to oči nevidí.“

MatoZu
21.08.2018 5 z 5

Krásná kniha. Každou chvíli vás nutí k zamyšlení a po každém přečtení v ní objevíte něco nového, co vám unikalo. Kéž by podobných knih bylo více.

Jsem moc ráda, že jsem knihu nečetla třeba už na prvním stupni základky, protože si myslím, že by mě to nebavilo a stejně bych si z toho nic neodnesla. Kniha se tváří jako dětská, ale podle mě není.