Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

1.Agness
02.02.2018 5 z 5

Bohužel jsem knihou dlouho opovrhovala. Naštěstí jsem ale nemohla žít s tou ostudou, že bych ji nepřečetla a naprosto mě dostala. Nutí k zamyšlení nad důležitými otázkami, které často bývají opomínány. Rozhodně přečtu znovu.

li.mel
02.02.2018 5 z 5

Tuhle uzoučkou knížku, kterou zhltnete za dvě hodiny (nejlépe, když celý dům spí), bych zařadila mezi povinnou četbu pro dospělé. Kromě prožitku z notné dávky moudra, laskavosti a neobyčejné přirozenosti vám zároveň nažene husí kůži, když se zamyslíte nad tím, jak dokážeme naložit s podstatou lidského štěstí..., jak si ho necháváme každodenně brát, až si to přestáváme uvědomovat a divíme se, jak je obtížné štěstí zažívat... a nevíme, kde ho vlastně hledat. Ale co je pozitivní - máme to každý ve svých rukou...:-)
Určitě není hodně podobných knížek, které si můžete předčítat se svými dětmi a každý si pro sebe nalézt to své. Já osobně jsem čtení proslzela.

BellaRili
01.02.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Opravdu půvabný pohádkový příběh, přitom plný zajímavých poznatků k zamyšlení. Rozhodně doporučuji.

Sylvienka
01.02.2018 5 z 5

Krásná kniha...četla jsem ji jako malá a stále se k ní vracím...krásné a moudré citáty.

_Peprmintka_
30.01.2018 5 z 5

Nesmrtelná kniha, kterou jsem kdysi četla s mámou jako malá a tehdy jsem ji rozumněla úplně jinak. Po letech mi teď začala dávat význam tam, kde jsem jí nerozumněla a naopak některé věci už jsem nedokázala pochopit.
Kniha o nesmyslnosti světa dospělých, o zklamání ze života a zahozených snech, o křehkosti vztahů, o dětském pohledu na svět, o nevinnosti a pevných poutech mezi živými bytostmi. O tom, jak jedinečné pro nás může být něco naprosto nejedinečného a všedního. O bolesti ze ztráty.
Tahle kniha se snad nedá ani hodnotit, jen nad ní přemýšlet. Nerozumím lidem, kteří v Malém princi nenašli ani jendu jedinou alegorii a metaforu, se kterou by se ztotožnili. Krásná kniha a stejně jako před lety jsem na jejím konci plakala. Jako dítě jsem plakala, protože mi konec přišel smutný. Teď mi v něčem připadá vlastně dojemně šťastný...

Ailee
30.01.2018 5 z 5

Malý princ. Pohádka pro děti, která tak docela pohádkou pro děti není. Ne, dětem nic nepoví, možná je ani nebude bavit, ale dospělým? Dospělým dětskýma očima připomene, co je důležité, ukáže jim skryté pravdy v princově vyprávění a v životě, jaký vedeme.

Alcarmo
28.01.2018 5 z 5

Kniha, která umí pohladit duši. Tu dětskou, ukrytou v každém z nás.

niknikita
26.01.2018 5 z 5

Proč každý malý princ vyroste v muže?
Proč v mužích nezůstane srdce malých princů?

xxtom
25.01.2018 2 z 5

Hodně uznávaná klasika. Ale po pravdě jsem v ní asi nenašel to, co ostatní. Určitě stojí některé věci za zamyšlení, ale i tak mě kniha moc nebavila.

Danca196
24.01.2018 5 z 5

Pro dítě může být malý princ celkem otravný, protože se pořád na něco vyptává a odpovědi nejsou vždy jasné... Proto si myslím, že kniha je určená především dospělým, aby si uvědomili, že jako děti byli bezprostřední, otevření a přímí. Pokaždé když tuto knihu čtu, tak v ní objevím něco nového, co mě zaujme. A je jednou z mých nejoblíbenějších knih.

Peslik
24.01.2018 2 z 5

Nevím asi jsem divná, ale kde vlastně je to wow v knize, ke kterému se 95% lidí chce vracet? Malý princ je, ano, krásná, čistá nezkažená postava, ale okolní pidi lidi na svých planetách na mě působily jako sobci.
Stojím si za tím, že do povinné četby tato kniha nepatří, dítě na ZŠ ji opravdu nemůže pochopit.

Suou
22.01.2018 3 z 5

Dobra knížka, ale v tejto dobe je podľa mňa až príliš preceňovaná... nehovorím že sa mi nepáčila, ale vraciať sa k nej nebudem.

Radusak
22.01.2018 5 z 5

Podruhé přečteno s odstupem asi 15 let a pořád stejně úžasná kniha, která pohladí a zahřeje na duši.

B612
21.01.2018 5 z 5

Přečteno za 2 hodiny. Úžasně přímé myšlení a jednání, bezelstnost a logičnost, to je Malý princ. Jednoznačně kniha, která pobaví a nezevšední.

mia.com
20.01.2018 3 z 5

Vím, že je to klasika, ale že by mě to nějak extra pohltilo se říct nedá. Je to celkem pěkný příběh k zamyšlení. Jsem ráda, že jsem knížku přečetla, ale vracet se k ní nepotřebuji.

ReniHan
20.01.2018 5 z 5

Myslím, že je to trochu přeceňovaná knížka.

PokyHiro
17.01.2018 3 z 5

Kniha velmi opěvovaná, já s ní mám doposud problémy, jelikož s autorem horkotěžko dokážu vyjít a myšlenky které přednáší nejsou vůbec černobílé, jak by se mohly na první pohled zdát. Nicméně rozhodně kvalitní podnět na diskuzi

Gombitka
17.01.2018 5 z 5

Všemi opěvovaná kniha: ,,Malý princ." Jako malému dítěti mi tato kniha nic neříkala. Ale před pár lety jsem konečně neodolala a na doporučení dcery přečetla. Mohu říci, že se ke knize budu stále vracet a všem vřele doporučovat.

Aaginka
15.01.2018 5 z 5

Krásná kniha pro všechny věkové kategorie

Hermiona8703
14.01.2018 4 z 5

Já jsem nikdy nebyla zastánce malého prince a teď když jsem si ji přečetla po několika letech, musím říct, že ani teď nejsem. Pěkný příběh nad kterým se zamyslíte a snad něco i vezmete,ale bohužel, dostala jsem to, co jsem čekala a to já nikdy nemám ráda. To je ale můj osobní problém a tak i přesto dávám vysoké hodnocení.