Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249439/bmid_maly-princ-249439.jpg 4 16461 16461

Nie je rozprávka ako rozprávka, nie je princ ako princ. Tento je skutočne iba jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exupéryho, jedno z najslávnejších diel modernej svetovej literatúry. malý princ, kúzelná rozprávková bytosť, prichádza na našu Zem zo vzdialených vesmírnych svetov, aby sa kdesi v Africkej púšti stretol s autorom nášho príbehu a zjavil mu tajomstvo svojej podivuhodnej životnej púti. Ale zjaví mu ďaleko viac: tajomstvo čistého srdca, dobra a krásy.... celý text

Literatura světová Sci-fi Filozofie
Vydáno: , Mladé letá

Le Petit Prince, 1943

20.11.2017 3 z 5

Kdo máte rádi Malého prince, přečtěte si Marie de Saint-Exupéry-hvězda Malého prince. Stojí to za to :))

MíšaS.
20.11.2017 5 z 5

To _tak_asi_simca_ - tato kniha není napsána pro mladší děti, vzhledem k tomu kolik ti je let, tak mi to přijde přeceňování sil z tvé strany, ale asi si ještě nedospěla do životního bodu, kdy se ti tak jednoduchá kniha, bez speciální zápletky zatne do kůže a protože už víš, jak svět funguje, tak se nestačíš divit, že to vlastně není žádný spletitý systém, ale velmi jednoduchá pravidla: 1. Nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě, 2. Měj ráda sama sebe a za 3. Se slušností nejdál dojdeš. Ale neboj s věkem to doženeš :)

_tak_asi_simca_
20.11.2017 3 z 5

Kniha je dobrodružná a velice zajímavá. Ale já jsem bohužel asi velmi náročný čtenář a kniha je určena mladším dětem. Nad knihou jsem se samozdřejmě musela zamyslet a trochu změnila můj pohled na svět. Ale je mi líto že to musím takhle napsat, trochu mě zklamala zápletka knihy. Bylo to moc jednoduché, to ale asi nejspíš jenom proto, jak už jsem se zmínila, že to bylo psané pro mladší děti. Jinak se mi ale velice líbila.

Denuš
19.11.2017 5 z 5

V malé knize je ukryté velké moudro, které někteří lidé ani v dospělosti ještě nepochopili. Určitým lidem kniha není souzena. Tak se svět nezboří. Jiní lidé se ke knize vrátí a kousek po kousku odhalují to, co jim dříve bylo skryto. Malý princ mě nepřestává udivovat.

Eorin
19.11.2017 5 z 5

Komentář od Globodecristal mě ponoukl k tomu, abych se podívala na hodnocení - opravdu velmi mě udivilo, kolik lidí dalo Malému princi "odpad". Nechápu, nepochopím, jen překvapeně kroutím hlavou.
Malý princ není zrovna literární "popík", proto chápu jisté nepochopení mnoha čtenářů. Na druhou stranu, nejde zde o nějakou konkrétní pointu, ale o průběžné chápání příběhu a mouder v něm ukrytých, předně v dialozích. Knihu také nelze podávat pouze jako dětskou nebo jen světovou literaturu filozofického rázu, protože obě polohy Malého prince se krásně doplňují a utvářejí tak geniální nadčasový celek, ke kterému se tolik čtenářů tak rádo často vrací po celý život.
Děkuji, pane de Saint-Exupéry, děkuji.

Globodecristal
19.11.2017 5 z 5

Napsat o této knížce, že se jedná o vysosaný odpad je naprostá neúcta nejen k tak duchaplné knize, ale především k mezilidským vztahům vůbec, bez urážky, každý má samozřejmě vlastní názor - ale mě, jako milovníka malého prince, se tento komentář dotkl. ;-)

19.11.2017 3 z 5

Malý princ je myslím hodně o tom, jak se kdo chceme naladit na fantazii a myšlenkový svět autora Citadely :) Také o tom, jak jemný nebo hluboký je vnitřní svět čtenáře. Myšlenky netřeba kreslit po těle. Spíš nosit v srdci pro povzbuzení a radost. Nemusí oslovit každého. Ale vysosaný odpad asi ne :(

marta0912
18.11.2017 3 z 5

Jako dětská knížka je to pěkné. Jako filozofické dílo vysosaný odpad a myslím si, že to tak bylo už v době, kdy to autor psal. Koneckonců, co tak člověk dělá, když je sám v poušti, ledadlo v pánu a bez vody? Filozofuje a je sentimentální, protože se bojí, že to nepřežije. Ale že se z toho stane takový novodobý kult lidí, co si tyto myšlenky kreslí po těle... To mi přijde jako přehnaná reakce.
Mě se v knížce líbí, ta část s tím posouváním židle a s lampářem, protože mi přijde chytré takhle využít astronomii. Také ilustrace jsou moc hezké a roztomilé, ale tedy jestli bych si je nechala vytetovat? To už mám z dětství blíž k Bobovi a Bobkovi.

18.11.2017 3 z 5

Nikdy jsem úplně nepřečetla, ale přesto má moje sympatie :)

nikol1774
16.11.2017 3 z 5

Nějak zvlášť mě to nenadchlo. Ale k zamyšlení je to dobrý. Knížka rozhodně není pro děti.

Hancek
16.11.2017

Tuto knížku bych mohla číst stále dokola, i když je s dětskou tématikou, myšlenky v ní vystihují charakter lidí a jdou do hloubky. Nádherná věc, doporučuji každému.

Aya81
15.11.2017 5 z 5

Překrásná kniha... tu jde číst znova a znova a znova.. každá generace si v ní najde to své.

Gabba99
14.11.2017 5 z 5

Nesouhlasím s níže uvedeným komentářem, k některým knihám musí člověk "dospět" a to nemyslím věkem, knihu jsem četla několikrát a obsahuje hluboké myšlenky o podstatě života vůbec.

HankaHail
13.11.2017 1 z 5

Nerada čtu kultovní klasiky které jsou milovány, důvod je jednoduchý. Tyto knihy mě většinou zklamou a ne málo, ale pořádně. Malý princ nebyl výjimka. Nechápu, co mě dneska osvítilo, když mě k přečtení knížky nedonutila ani maturita a to jsem si tu knížku nakonec vytáhla.

Aki12
12.11.2017 5 z 5

Tato kniha je snad jediná v mém životě, na kterou nedokážu napsat komentář. Každý člověk si v této knize najde svoje, a je tedy zbytečné psát, jak je skvělá. Spíše by se mělo psát, co člověku dala, a mě toho dala hodně!

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Přiznám se bez skrupulí, jako malý jsem tuto knihu nesnášel, nebavila mne a nudila. Přesto i tenkrát měla určitou jiskru, která vznítila plamínek nejistoty, a ten mne později donutil si ji znovu přečíst. Svůj názor jsem nyní nucen přehodnotit. Tahle kniha je opravdu přes svou zdánlivou jednoduchost nesmírně hluboké dílo, které vás chytí za srdce. Samozřejmě se jedná o knihu, kterou je třeba přečíst vícekrát a tak nečekám že bych z ní zachytil vše. Jednou, třeba za dvacet let si ji přečtu znovu. A už teď tuším, že budu číst něco o hodně odlišného od toho, co jsem přečetl teď a v raném dětství.

MorriconeTheGod
07.11.2017 3 z 5

Přeceňovaná knížka, které se v důsledku jakési propagandy připisuje leccos, co vůbec neobsahuje. Je to pěkný, trochu zvláštní příběh, který sedí do žánru magického realismu. A to je tak asi vše. Nebýt kolem toho takové haló, tak dám možná i čtyři, ale je třeba vyrovnat tohle šílenství.

RobertBo
04.11.2017 4 z 5

Naprostá klasika.

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Spousta lidí v mém okolí Malého prince už z principu nemá ráda. Podle mě, ho buď nečetli, nebo nepochopili. A spíše ta druhá varianta je pravdivá. Příběh je vhodný jak pro děti, tak pro dospělé. Každý si z něj kousek odnese. Hloubka celého příběhu je neskutečná. Pokud bych mohla dát více než 5 hvězd, udělám to.

SuperSojka
28.10.2017 4 z 5

Kniha je zajímavá, dojemná. Člověk se hned na začátku zastydí, že je dospělý a neumí už tak prvoplánově vnímat svět dětí a celou knihu se tohoto dětského vnímání snaží znovu dosáhnout. Smutné je, že alespoň mém případě, se to nikdy zcela nepodaří a proto dávám jen čtyři hvězdičky. Na konci ve mně zůstane akorat pocit, že kniha je skvělá, když to všichni říkají, ale já jsem bohužel ten ignorant, který ji není schopen zcela docenit.